Փոքր և միջին բիզնեսի վարկավորում Լիկվիդ +
Բիզնեսի զարգացման, կապիտալ ներդրումների իրականացման, շրջանառու կապիտալում միանվագ ներդրումներ իրականացնելու, կրեդիտորական պարտքերի մարելու և այլ նպատակներով
Մինչև 150.000.000  ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ
Տրամադրված վարկի օգտագործման եղանակը
Վարկի մարման եղանակը
13.5%-15%
8%-9.5%
6.5%-7.5%
Տոկոսադրույքների միջակայքում հաստատվող տոկոսները, կապված են Բանկի վարկունակության չափանիշներին բավարարման աստիճանից, բանկային հաշիվների դրամական շրջանառության ծավալներից, Բանկի հետ համագործալցության շրջանակից և այլն:
• Միայն Երևան, Վանաձոր, Գյումրի և Աբովյան քաղաքներում գտնվող անշարժ գույքերի նկատմամբ. բնակարան, բնակելի տուն, տարածք /բացառությամբ արտադրական տարածքների/:
• Իրավաբանական կամ ֆիզիկական անձանց երաշխավորություններ:
Վարկ/գրավ հարաբերակցություն և հատուկ պայմաններ
• Գնատաված լիկվիդային արժեքի 71-ից մինչև 85 %-ը,
• Նշված  վարկ/գրավ հարաբերակցությունը կարող է կիրառվել միայն այն հաճախորդների դեպքում, որոնք ամբողջովին բավարարում են Բանկի վարկունակության չափանիշներին, վերջին 24 ամսվա ընթացքում չեն ունեցել դասակարգման դեպք և  ընդհանուր ժամկետանց օրերի քանակը վերջին 12 ամսվա ընթացքում չի գերազանցել 20 օրը:
• Մինչև պայմանագրի գործողության ժամկետի կեսը մարումների ժամանակացույցով սահմանված ամսական վարկի մայր գումարի չափից ավելին մարելու դեպքում վճարում է տուգանք` մարումների ժամանակացույցով սահմանված ամսական վարկի գումարի չափը գերազանցող գումարի 5%-ի չափով: : Առանձին դեպքերում Բանկի լիազոր մարմնի որոշմամբ սահմանված տուգանքի չափը կարող է փոփոխվել:
Վարկի գումարը կանխիկ ստանալու դեպքում գանձվում է բանկային հաշվից կանխիկացման վճար` ըստ գործող սակագների:
Լիկվիդ + սակագին
Գրավ հանդիսացող գույքի գնատաված լիկվիդային արժեքի 71-ից մինչև 85 % չափով վարկավորվելու դեպքում գանձվող սակագին՝
• Վարկ/գրավ հարաբերակցությունը 71-ից մինչև 75 % դեպքում՝ վարկի գումարի 0.3%-ի չափով,
• Վարկ/գրավ հարաբերակցությունը 76-ից մինչև 80 % դեպքում՝ վարկի գումարի 0.5 %-ի չափով,
• Վարկ/գրավ հարաբերակցությունը 81-ից մինչև 85 % դեպքում՝ վարկի գումարի 1 %-ի չափով:
• Սակագինը գանձվում է միանվագ կարգով վարկի տրամադրման պահին:
• Գրավադրվող արժեքների գնահատման ծառայության արժեքը՝  անկախ գնահատող կազմակերպությունների սահմանած սակագների համաձայն:

Индивидуальные предприниматели и юридические лица –резиденты Армении
Развитие бизнеса, капитальные вложения, единовременные вложения в оборотный капитал, погашение кредиторской задолженности и прочее
Лимиты
До 150.000.000  драмов или эквивалент в инвалюте
Способ использования предоставленного кредита
До 60 месяцев
• Аннуитетная
• Гибкая
Процентная ставка /годовая/
13.5%-15%
8%-9.5%
6.5%-7.5%
Процентные ставки, утверждаемые в диапазоне указанных процентов, связаны со степенью соответствия критериям кредитоспособности Банка, объемами денежного оборота по банковским счетам, рамками сотрудничества с Банком и др.
• Недвижимость в городах Ереване, Ванадзоре, Гюмри и Абовяне (квартира, собственный дом, участок, за исключением производственных помещений).
• Поручительства юридических и физических лиц.
Соотношение Кредит/залог и особые условия
• От 71 до 85% от оценочной ликвидационной стоимости,
• Указанное соотношение Кредит/залог может применяться в отношении заемщиков, полностью удовлетворяющих критериям кредитоспособности Банка, которые за последние 24 месяца не имели классификации кредитов и за последние 12 месяцев общее количество просроченных дней не превышало 20.
• За просрочку основного долга - 0,015 % в день,
• За просрочку процентов - 0,1 % в день.
При получении суммы кредита наличными взимается плата за обналичивание с банквского счета согласно действующим тарифам.
Ликвидационная стоимость + тариф
• При соотношении Кредит/залог  в пределах  71-75 % - 0,3% от кредитной суммы,
• При соотношении Кредит/залог  в пределах  76-80 % - 0.5 % от кредитной суммы,
• При соотношении Кредит/залог  в пределах  81-85 % - 1% от кредитной суммы.
• Тариф взимается единовременно при выдаче кредита.
Госпошлина и прочие платежи
• В компетентных госорганах РА выплачиваете государственную пошлину и/или плату за  нотариальное  заверение и регистрацию договора залога,
• Стоимость услуги по оценке закладываемых ценностей: согласно тарифам независимых оценочных организаций, сотрудничающих с Банком.