Ստացե՛ք SingleTouch օնլայն վարկեր շաբաթվա բոլոր օրերին` օրվա ցանկացած ժամին: Այն կհաստատվի ավելի արագ, քան կպատրաստվի մեկ բաժակ սուրճը:
Վարկը տրամադրվում է Բանկի EvocaTouch հեռակառավարման համակարգով հայտ ներկայացնելու միջոցով, անձնական, ընտանեկան, տնային կամ այլ օգտագործման համար նախատեսված, ձեռնարկատիրական գործունեության հետ չկապված, ապրանքների (աշխատանքների, ծառայությունների) պատվիրման կամ ձեռքբերման նպատակով: |
21-58 տարեկան ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձինք, ովքեր հանդիսանում են բանկի քարտապան հաճախորդ: |
Վարկի արժույթը` |
ՀՀ դրամ, ԱՄՆ դոլար |
Վարկի գումարը` |
300,000 – 5,000,000 |
500-10,000 |
Վարկի տրամադրման կարգը` |
Վարկի տրամադրումը իրականացվում է բացառապես անկանխիկ եղանակով` հաշվեգրելով հաճախորդի վճարային քարտին: Բանկի քարտապան հաճախորդներին վարկը տրամադրվում է` անմիջապես հաշվեգրվելով վճարային քարտին: Այն անձինք, ովքեր չեն հանդիսանում Բանկի քարտապան հաճախորդ, վարկային հայտը հաստատվելու դեպքում, վերջինիս անվամբ թողարկվում է վճարային քարտ: Վճարային քարտը թողարկվելու դեպքում վարկի գումարը հաշվեգրվում է քարտային հաշվին:[1] |
Տոկոսադրույք` |
23.77 % |
18 % |
19.35 % |
Վարկի մարման ժամկետը` |
Վարկի մարման եղանակ` |
Գանձվող վճարներ` |
ժամկետանց վարկի համար՝ օրական 0,1 %, |
Վարկի տրամադրման կամ մերժման որոշումը կայացվում է 1 (մեկ) օրվա ընթացքում: |
1. Էլեկտրոնային դիմում-հայտ 2. Էլեկտրոնային եղանակով մուտքագրվում է սոցիալական քարտի համար: |
[1] Հաճախորդը վճարային քարտը կարող է ստանալ բանկի տարածքում առձեռն կամ առաքման միջոցով:
ՈՒՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ՝
- Դուք կարող եք վարկը մարել պայմանագրի ժամկետից շուտ, այդ դեպքում ՏՈՒԳԱՆՔ ՉԵՆՔ ԿԻՐԱՌՈՒՄ:
- Տոկոսագումարի հաշվարկը իրականացվում է վարկի գումարը վճարային քարտին հաշվեգրելու օրվանից:
- Վարկի տոկոսագումարները հաշվարկվում են ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ՏՈԿՈՍԱԴՐՈՒՅՔԻ հիման վրա, իսկ ՏԱՐԵԿԱՆ ՓԱՍՏԱՑԻ ՏՈԿՈՍԱԴՐՈՒՅՔԸ* ցույց է տալիս, թե որքան կարժենա վարկը Ձեզ համար տոկոսագումարները և այլ վճարները սահմանված ժամկետներում և չափերով կատարելու դեպքում: Տարեկան փաստացի տոկոսադրույքի հաշվարկման կարգին (ՀՀ ԿԲ Կանոնակարգ 8/01) կարող եք ծանոթանալ ՀՀ Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքում, իսկ Տարեկան փաստացի տոկոսադրույքի հաշվարկման բացատրություններին և օրինակին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղմամբ:
- Պարտադիր ներկայացման տեղեկատվությունը (պայմանագրի գործողության ընթացքում անվանական տոկոսադրույքի, կողմերի միջև հաղորդակցման կարգի, ծառայության ընհանուր վճարների, այլ վճարների փոփոխության և պայմանագրից բխող կողմերի իրավունքների և պարտականությունների վրա ազդող իրավական ակտերի փոփոխության մասին տեղեկատվություն) կարող եք ստանալ փոստային կապի միջոցով, կամ ձեր կողմից ընտրված այլ եղանակով: Բանկը Ձեզ, վերոնշյալ եղանակով 30-օրյա պարբերականությամբ կտրամադրի վարկի վերաբերյալ քաղվածք:
- Online վարկերի պայմանագրի դրույթներին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
- Մեր և ձեր պայմանագրային փոխհարաբերությունները կարգավորվում են ՀԱՄԱԼԻՐ ԲԱՆԿԱՅԻՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԱՏՈՒՑՄԱՆ ՊԱՅՄԱՆՆԵՐՈՎ, որը հրապարակային առաջարկ (օֆերտա) է և ձեր կողմից համարվում է ընդունված այն պահից, երբ առձեռն կամ հեռակառավարման համակարգերի միջոցով մեզ եք ներկայացնում պատշաճ լրացված և վավերացված՝ բանկային ծառայություններից օգտվելու հայտ/դիմում: Համալիր բանկային ծառայությունների մատուցման պայմաններին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
- Մենք տրամադրում ենք նաև այլ սպառողական վարկեր, որոնց պայմաններին կարող եք ծանոթանալ մեր կայքի համապատասխան էջերի միջոցով:
- Պայմանագրի գործողության ընթացքում բողոքներ ունենալու դեպքում կարող եք դրանք ներկայացնել Բանկին: Ձեր իրավունքները կարող են պաշտպանվել ինչպես դատական կարգով, այնպես էլ Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի միջոցով: Ձեր կողմից ներկայացված բողոքների քննության գործընթացը ներկայացված է սույն կայքի Հաճախորդի իրավունքները էջում:
Ձեր վարկային հայտը կարող է մերժվել՝
- Բանկի վարկունակության չափանիշներին չբավարարելու դեպքում,
- Բանկին ներկայացված տվյալների և փաստաթղթերի անարժանահավատության դեպքում,
- բացասական վարկային պատմություն ունենալու դեպքում
- ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ՄԱՐՄԱՆ ԳՐԱՖԻԿՈՎ ՍԱՀՄԱՆՎԱԾ ԺԱՄԿԵՏՆԵՐՈՒՄ ՁԵՐ ԿՈՂՄԻՑ ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆԸ ՉԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ԴԵՊՔՈՒՄ ԿԱՄ ԹԵՐԻ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ԴԵՊՔԵՐՈՒՄ ԲԱՆԿԸ ԱՌԱՎԵԼԱԳՈՒՅՆԸ 3 ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՕՐՎԱ ԸՆԹԱՑՔՈՒՄ ՁԵՐ ՏՎՅԱԼՆԵՐԸ (ՊԱՐՏԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ՉԿԱՏԱՐՄԱՆ, ԹԵՐԻ ԿԱՏԱՐՄԱՆ ՄԱՍԻՆ ՏԵՂԵԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ) ՈՒՂԱՐԿՈՒՄ Է ՎԱՐԿԱՅԻՆ ԲՅՈՒՐՈ:
- Վարկային պարտավորությունները չկատարելը կամ ոչ պատշաճ կատարելը կազդի Ձեր վարկային պատմության վրա: Վարկային պատմությունը Ձեր ֆինանսական պարտավորությունների կատարման վերաբերյալ տեղեկությունների այն ամբողջությունն է, որը հավաքվում, կուտակվում և պարբերաբար նորացվում է Ձեզ վարկ տրամադրած կազմակերպությունների և/կամ Վարկային բյուրոյի կողմից: Վարկային պատմությունը ուսումնասիրվում է վարկավորում իրականացնող կազմակերպությունների կողմից Ձեր վարկային հայտը դիտարկելու ընթացքում և մեծ դեր է խաղում վարկի տրամադրման որոշման կայացման հարցում:

Получите онлайн-кредиты SingleTOUCH в любой день недели, в любое время дня. Кредит Вы получите быстрее, чем приготовите одну чашку кофе.
Кредит предоставляется на основании кредитной заявки, представленной по системе удаленного управления EvocaTouch на покупку или заказ товаров (работ, услуг) для личных, семейных и прочих, не связанных с предпринимательской деятельностью целей |
Физические лица-резиденты РА в возрасте 21-58 лет, являющиеся клиентами-держателями карт Банка. |
Драмы РА, Доллары США |
300,000 – 5,000,000 |
500-10,000 |
Порядок предоставления кредита |
Кредит предоставляется исключительно в безналичной форме путем перечисления суммы на платежную карту клиента. Клиентам-держателям карт Банка кредит предоставляется путем перечисления суммы на платежную карту. Лица, не являющиеся клиентами-держателями карт Банка при утверждении кредитной заявки выдается платежная карта на имя данного лица. При выпуске платежной карты сумма кредита зачисляется на карточный счет.[1] |
18 % |
За просрочку основной суммы - 0,1% в день, |
Оценка кредитспособности /условия утверждения кредита / |
Оценка кредитоспособности /условия утвеждения кредита / |
Решение о предоставлении кредита или отклонении кредитной заявки принимается в течение 1 (одного) рабочего дня. Кредит выдается при положительном решении Банка в течение 1 (одного) рабочего дня. |
[1] Клиент может получить платежную карту в офисе банка или с помощью курьерской доставки.
ВНИМАНИЕ
- Вы можете погасить кредит досрочно, за досрочное погашение кредита ШТРАФ НЕ ВЗИМАЕТСЯ.
- Начисление процентов производится со дня зачисления суммы кредита на платежную карту, а при выдаче кредита наличными средствами – со дня выдачи кредита наличными.
- Проценты по кредиту рассчитываются на основании НОМИНАЛЬНОЙ ПРОЦЕНТНОЙ СТАВКИ, а ГОДОВАЯ ФАКТИЧЕСКАЯ ПРОЦЕНТНАЯ СТАВКА показывает, во сколько обойдется вам кредит при своевременной и надлежащей уплате процентов и прочих платежей. С порядком расчета годовой процентной ставки (Положение ЦБ РА 8/01) можете ознакомиться на официальном интернет-сайте Центрального банка.
- Обязательную для представления информацию (номинальная процентная ставка по договору, порядок коммуникации между сторонами, изменение общих и прочих платежей за обслуживание, а также информация об изменениях правовых актов, влияющих на вытекающие из договора права и обязанностии сторон) можете получать по почтовой связи или же предпочтительным для вас иным способом. Банк с 30-дневной периодичностью будет предоставлять Вам выписку по кредиту указанным Вами способом.
- В течение срока действия договора Вы можете предъявлять свои жалобы в Банк. Ваши права могут быть защищены как в судебном порядке, так и посредством Примирителья финансовой системы. Процесс изучения Ваших жалоб представлен в разделе Права клиента.
Ваша кредитная заявка может быть отклонена:
- В случае неудовлетворения требований кредитоспособности, установленных Банком,
- В случае недостоверности представленных данных и документов,
- В случае отрицательной кредитной истории.
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ
- В СЛУЧАЕ НЕСВОЕВРЕМЕННОГО ИЛИ НЕПОЛНОГО ПОГАШЕНИЯ ВАШЕЙ ЗАДОЛЖЕННОСТИ БАНК ЧЕРЕЗ 3 РАБОЧИХ ДНЯ ВАШИ ДАННЫЕ (ИНФОРМАЦИЮ О НЕИСПОЛНЕНИИ ИЛИ НЕПОЛНОМ ИСПОЛНЕНИИ ОБЯЗАТЕЛЬСТВ) ПЕРЕДАСТ В КРЕДИТНОЕ БЮРО.
- Неисполнение или ненадлежащее исполнение Вами кредитных обязательств отрицательно повлияет на Вашу кредитную историю. Кредитная история – совокупность данных об исполнении Вами финансовых обязательств, которые собираются, накапливаются и периодически обновляются предоставившими Вам кредит организациями, и/или Кредитным бюро. Кредитная история изучается кредитными организациями при изучении Вашей кредитной заявки и играет большую роль в деле принятия решения о предоставлении Вам кредита.