Թվային հավելվածների և օնլայն բանկինգի զարգացման մասնագետ
Evoca-ն փնտրում է Թվային հավելվածների և օնլայն բանկինգի զարգացման մասնագետ, ով կմասնակցի բանկի թվային ալիքների զարգացմանը՝ ապահովելով բջջային հավելվածների և օնլայն բանկինգի ծառայությունների մշակումը, զարգացումը և շարունակական կատարելագործումը, ինչպես նաև կնպաստի նոր թվային հնարավորությունների ներդրմանը և հաճախորդների թվային փորձի բարելավմանը։
• Բանկի թվայնացման ռազմավարությանը համապատասխան բջջային հավելվածների և օնլայն բանկինգի ծառայությունների զարգացում,
• բջջային հավելվածների և օնլայն բանկինգի նոր ֆունկցիոնալ հնարավորությունների պլանավորում, մշակում և ներդրում,
• գործող թվային ծառայությունների կատարելագործման և օգտատիրոջ փորձի (User Experience) բարելավման վերաբերյալ առաջարկությունների ներկայացում,
• հաճախորդների կարիքների, շուկայի միտումների և մրցակցային լուծումների ուսումնասիրություն՝ նոր թվային ծառայությունների զարգացման նպատակով,
• բիզնես և ֆունկցիոնալ պահանջների հավաքագրում, վերլուծություն և համաձայնեցում շահագրգիռ ստորաբաժանումների հետ,
• բջջային հավելվածների և օնլայն բանկինգի զարգացման ճանապարհային քարտեզի (Product Roadmap) կազմում և իրականացվող աշխատանքների համակարգում,
• ՏՏ, UX/UI, թեստավորման և այլ ներգրավված թիմերի հետ համագործակցություն՝ լուծումների ժամանակին և արդյունավետ ներդրումն ապահովելու նպատակով,
• թվային հավելվածների և օնլայն բանկինգի ծառայությունների արդյունավետության, օգտագործման ցուցանիշների և հաճախորդների հետադարձ կապի վերլուծություն՝ զարգացման նոր հնարավորությունների բացահայտման նպատակով։
• բարձրագույն կրթություն տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, ֆինանսների, տնտեսագիտության կամ այլ համապատասխան ոլորտում,
• առնվազն 3 տարվա աշխատանքային փորձ թվային պրոդուկտների, բջջային հավելվածների, օնլայն ծառայությունների կամ բանկային պրոդուկտների զարգացման ոլորտում,
• PMP, Product Owner կամ Scrum Master որակավորման առկայությունը կդիտվի որպես առավելություն,
• Product Roadmap-ի մշակման և թվային պրոդուկտների զարգացման փորձ,
• տարբեր շահագրգիռ կողմերի և տեխնոլոգիական գործընկերների հետ արդյունավետ համագործակցելու և նախագծերը համակարգելու փորձ,
• ՀՀ բանկային օրենսդրության, բանկային ծառայությունների իմացությունը կդիտվի որպես առավելություն,
• առաջնահերթություններ սահմանելու և արագ փոփոխվող միջավայրում արդյունավետ աշխատելու կարողություն,
• կազմակերպչական և ղեկավարման զարգացած հմտություններ,
• նախաձեռնողականություն, պատասխանատվության զգացում,
• անգլերենի և ռուսերենի գերազանց իմացություն։
Խնդրում ենք ուղարկել ինքնակենսագրականը (CV) [email protected] էլեկտրոնային հասցեին` վերնագրում նշելով «Թվային հավելվածների և օնլայն բանկինգի զարգացման մասնագետ»։

Evoca is looking for a Digital Applications and Online Banking Development Specialist to contribute to the development of the Bank's digital channels by ensuring the design, development and continuous enhancement of mobile applications and online banking services. The role also involves introducing new digital capabilities and improving the overall digital customer experience.
- develop mobile applications and online banking services in line with the Bank's digital transformation strategy;
- plan, design and implement new features and functionalities for mobile applications and online banking platforms;
- propose improvements to existing digital services and enhance the overall user experience (UX);
- research customer needs, market trends and competitive solutions to identify opportunities for new digital services;
- gather, analyze and align business and functional requirements with relevant stakeholders;
- develop and maintain the product roadmap for mobile applications and online banking services, while coordinating implementation activities;
- collaborate with IT, UX/UI, testing and other cross-functional teams to ensure timely and effective delivery of solutions;
- analyze the performance, usage metrics and customer feedback related to digital applications and online banking services to identify opportunities for further development.
- bachelor's degree in Information Technology, Finance, Economics or another relevant field;
- at least 3 years of professional experience in digital product development, mobile applications, online services or banking product development;
- PMP, Product Owner or Scrum Master certification will be considered an advantage;
- experience in developing product roadmaps and managing digital product development;
- proven experience coordinating projects and collaborating effectively with multiple stakeholders and technology partners;
- knowledge of the banking legislation and banking services of the Republic of Armenia will be considered an advantage;
- ability to prioritize tasks and work effectively in a fast-paced, dynamic environment.
- strong organizational and leadership skills;
- proactive mindset and strong sense of responsibility;
- excellent command of English and Russian.
Please send your CV to [email protected] by indicating "Digital Applications and Online Banking Development Specialist " in the subject line of the e-mail.