Ոչ ռեզիդենտ հաճախորդների հեռավար սպասարկում
Բանկ այցելելն այլևս պարտադիր չէ։ Անգամ եթե չեք բնակվում ՀՀ-ում, Evocabank-ի հետ Դուք կարող եք բացել հաշիվներ օնլայն եղանակով աշխարհի ցանկացած կետից և ցանկացած պահի։
24/7 անձնական մենեջեր, ֆինանսական ծառայությունների հասանելիություն աշխարհի ցանկացած կետից, փաստաթղթերի անվճար առաքում Ձեր գտնվելու վայր․ բոլոր մանրուքները մտածված են, որ Դուք խնայեք Ձեր ժամանակը, չշեղվեք կարևոր գործերից և, իհարկե, օգտվեք prime սպասարկումից։
Ուղարկեք փաստաթղթերը, անցեք տեսազանգով նույնականացում և բացեք Ձեր հաշիվը՝ առանց Բանկ այցելելու։
Մանրամասները և քայլ առ քայլ ուղեցույցը՝ ներքևում։
- Prime կարգավիճակ Բանկում
Բացառիկ արտոնություններ, առաջնահերթ սպասարկում և ժամանակի խնայում
- Անհատական մենեջեր/Անձնական օգնական
24/7 Աջակցություն ֆինանսական ցանկացած հարցում անմիջապես անձնական օգնականի կողմից
- Հեռավար սպասարկում
Ծառայությունների հասանելիություն առցանց՝ աշխարհի ցանկացած կետից
Փաստաթղթերի անվճար առաքում
Առաքում անմիջապես Ձեր գտնվելու վայր, Ձեզ հարմար պահի՝ արագ և անվճար։
- Հանդիսանում են ՀՀ-ում գտնվող անշարժ գույքի սեփականատեր և ունեն անշարժ գույքի նկատմամաբ սեփականության իրավունքի գրանցման վկայական
- Պատրաստ են ներդնել նվազագույնը 6 ամիս ժամկետով և առնվազն 20 000 ԱՄՆ դոլար, 20 000 Եվրո, 1 500 000 ՌԴ ռուբլի և 10 000 000 ՀՀ դրամ գումարի չափով համարժեք ավանդ «ԷՎՈԿԱԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ում
- ՀՀ-ում գրանցված են որպես անհատ ձեռնարկատեր և ունեն ՀՀ Արդարադատության նախարարության իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի կողմից տրամադրված գրանցման վկայական
- Հանդիսանում են ՀՀ-ում գրանցված իրավաբանական անձի մասնակից (բաժնետեր) հիմնավորված համապատասխան փաստաթղթերով
- Անձնագիր
- Միջազգային անձնագիր
- Եկամուտների ծագման աղբյուրը (ֆիզիկական անձի նախորդ տարվա հարկային հայտարարագիր, անշարժ գույքի, բաժնետոմսերի կամ արժեքավոր թղթերի վաճառքի կամ վարձակալության պայմանագիր)
- Կանոնադրություն (ոչ ռեզիդենտների դեպքում` կանոնադրություն կամ դրան փոխարինող այլ փաստաթուղթ)
- Պետական ռեգիստրի գրանցման վկայական (ոչ ռեզիդենտների դեպքում` տվյալ երկրի պետական գրանցման մարմնի կողմից տրված վկայական և հարկային մարմիններում գրանցված փաստաթուղթ` տրված գրանցման երկրի համապատասխան մարմնի կողմից)
- Հարկ վճարողի հաշվառման համարը (ՀՎՀՀ), եթե այն բացակայում է պետական ռեգիստրի վկայականում
- Գործադիր մարմնի ղեկավարի, գլխավոր հաշվապահի անձնագրերը կամ անձը հաստատող փաստաթղթերը, ինչպես նաև քաղվածքներ պաշտոններում նշանակվելու հրամաններից, եթե ղեկավարի մասին տեղեկությունը բացակայում է պետական գրանցամատյանում գրանցման վկայականում (ոչ ռեզիդենտների դեպքում՝ գործադիր մարմնի ղեկավարի անձնագիր(ներ)ը և իրավասու մարմնի նշանակման մասին որոշումներով տրված պաշտոնները)
- Հաշվետերերի անձնագրեր կամ նույնականացման քարտեր
Շահառուների համար անհրաժեշտ է՝
- Եթե շահառուն ֆիզիկական անձ է, անձնագրի կամ նույնականացման քարտի պատճենները
- Եթե շահառուն իրավաբանական անձ է, տվյալ փաստաթղթերի ցանկի 2-րդ, 3-րդ և 4-րդ կետերով նախատեսված փաստաթղթերի (ոչ ռեզիդենտների դեպքում՝ միայն 2-րդ և 3-րդ կետերով նախատեսված փաստաթղթերի) պատճենները տվյալ իրավաբանական անձի կողմից
- Ընկերության ֆինանսական հաշվետվություններ`վերջին մեկ տարվա կտրվածքով, աուդիտորական եզրակացություն
- Լիցենզիա, եթե ընկերության գործունեությունը պահանջում է:
Ֆիզիկական անձանց համար
- Հաշվի բացում՝ 50,000 դրամ
- Տարեկան սպասարկում՝ 250,000 դրամ
- Փակման վճար՝ 0 դրամ
- Դրամական միջոցների անկանխիկ մուտքագրում հաճախորդի հաշվին` 0.5%
- Հաճախորդների փոխանցումներ` 0.5%
- Հաշվի տեսակներ՝ USD, EUR, RUB, AED, GBP, CHF, CNY, CAD
Իրավաբանական անձանց համար
- Հաշվի բացում՝ 100,000 դրամ
- Տարեկան սպասարկում՝ 500,000 ՀՀ դրամ
- Փաստաթղթերի ուղարկում
Ուղարկեք անհրաժեշտ փաստաթղթերը հետևյալ էլ․ հասցեին՝ [email protected]
- Առցանց նույնականացում տեսազանգով
Փաստաթղթերի ամբողջական փաթեթը ստանալուց հետո մենք կտեղեկացնենք՝ երբ և ինչպես է տեղի ունենալու անձը նույնականացնելու տեսազանգը: Տեսազանգից առաջ կարող են պահանջվել նաև այլ փաստաթղթեր։ Բանկի դրական դիրքորոշումից հետո անհրաժեշտ է այլ բանկում գործող հաշվից առնվազն 50 ԱՄՆ դոլար փոխանցում կատարել Evocabank-ում Ձեր անունով բացված հաշվին։
Գումարը ստանալուց հետո նոր հաշիվը կակտիվանա, իսկ փոխանցված գումարը հասանելի կդառնա այդ հաշվի վրա: Փոխանցման մուտքագրման մասին Դուք տեղեկություն կստանաք էլեկտրոնային եղանակով։
- Կապ մեզ հետ
Ցանկացած հարցի դեպքում կարող եք գրել օնլայն [email protected] հասցեին կամ զանգահարել +374 33 625555 հեռախոսահամարին։

Remote service for non-resident clients
Visiting a physical bank branch is no longer necessary. Even if you don't live in Armenia, you can open online bank accounts from anywhere 24/7 using Evocabank's mobile app.
Both individuals and legal entities can open bank accounts online.
Personal manager 24/7, financial services that can be accessed from anywhere in the world, free document delivery; besides, all aspects are thoroughly considered to save your time, minimize distractions and increase your focus on important tasks and access to prime services when needed.
Send you documents, undergo identity verification process and open your account without visiting a physical bank branch.
Below are the details and step-by-step guide.
- Getting a Prime status in the Bank
Exceptional privileges, priority services and time saving
- Personal manager/personal assistant
Getting personal assistant support for financial issues 24/7
- Remote service
Accessing online services from anywhere in the world
Free delivery of documents
Delivery of documents at a time and place convenient for you – promptly and free of charge.
- In the Republic of Armenia, they are real property owners which is confirmed by a certificate of registration of the right to the property
- They are ready to place with EVOCABANK OJSC deposits for a period of up to 6 months and in the amount of up to USD 20 000, Euro 20 000, RUB 1 500 000 and AMD 10,000,000
- They are registered as sole proprietors in Armenia; this fact is confirmed by a certificate of registration by the State Register Agency of Legal Entities of the RA Ministry of Justice
- They are participants (shareholders) of the legal entity registered in the Republic of Armenia, their status is supported by relevant documents
- Passport
- International passport
- Source of income (tax return for the previous year, agreement on sale or lease of real property, shares or securities)
- Charter (for non-residents – charter or another document replacing it)
- Certificate of state registration (for non-residents – a certificate issued by a competent body of the country in question and a document certifying the entity’s registration with tax authorities which is issued by a relevant body in the country of registration)
- Taxpayer identification number (TIN) if such information is missing from the certificate of state registration
- Passports or ID cards of CEO, chief accountant as well as excerpts from orders on their appointment unless information about the CEO is available in the certificate of registration in state register (for non-residents – passport(s) of CEO and a document on appointment to positions based on decisions of a competent body)
- Passports or ID cards of account holders
Beneficiaries need to submit the following documents
- If the beneficiary is an individual – copies of a passport or an ID card
- If the beneficiary is a legal entity, the copies of the documents specified in points 2), 3), and 4) (for non-residents – the documents mentioned in points 2) and 3) of the list of documents
- Financial statements of the company for the previous year and auditor’s opinion
- License if the company’s activities are subject to licensing.
For individuals
- Account opening – AMD 50,000
- Annual service - AMD 250,000
- Account closure – AMD 0
- Non-cash transfer of funds to the client's account – 0.5%
- Client transfers – 0.5%
- Types of accounts: USD, EUR, RUB, AED, GBP, CHF, CNY, CAD
For legal entities
- Account opening - AMD 100,000
- Annual service - AMD 500,000
- Account closure - AMD 0
- Document sending
Send the required documents to [email protected]
- Online identification via video call
Upon receipt of the full package of documents, we will notify you of the time and manner of initiating a video call for online identification. Before the video call, other documents may be required as well. After a positive decision of the Bank, you will need to transfer at least USD 50 to the newly opened account with Evocabank.
The new account will become active only after the specified payment has been successfully received and accessible. You will receive information electronically about receiving the transferred amount.