Նախագծերի ավագ կառավարիչ
Evoca-ն փնտրում է Նախագծերի ավագ կառավարչի, ով պատասխանատու է լինելու տարատեսակ նախագծերի իրականացման, կառավարման և գնահատման համար։
Ի՞նչ արտոնություններ կստանաք Դուք՝
- բժշկական ապահովագրություն,
- ճամփորդական ապահովագրություն,
- Evoca-ի պրոդուկտների և ծառայությունների արտոնյալ պայմաններ,
- տոնական և տարեվերջյան բոնուսներ,
- բոնուսներ ամուսնության կամ երեխայի ծննդյան առթիվ,
- վճարվող հանգստյան օրեր,
- սպորտ փաթեթ,
- անգլերեն լեզվի դասընթացներ,
- շարունակական կրթության և զարգացման լայն հնարավորություններ (մասնակցություն միջազգային կոնֆերանսներին, գործուղումներ արտերկիր, հնարավորություն ստանալու միջազգային հավաստագրեր և սովորելու աշխարհի լավագույն համալսարաններում):
Ներկայացվող պահանջներ՝
- բարձրագույն կրթություն ֆինանսների, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կամ այլ նմանատիպ ոլորտներում,
- ՀՀ բանկային օրենսդրության և բանկային ծառայությունների իմացություն,
- 3-ից 5 տարվա աշխատանքային փորձ ֆինանսական և թվային նախագծերի կառավարման ոլորտում,
- Scrum և Agile մեթոդաբանությունների իմացություն,
- ՀԾ Բանկ համակարգի հետ աշխատելու առնվազն մեկ տարվա փորձ,
- Mulberry համակարգի իմացությունը կդիտվի որպես առավելություն,
- PMP, PMI-ACP, CSM կամ CSPO որակավորումների առկայությունը կդիտվի որպես առավելություն,
- նախագծերի կառավարման գործիքների լավ իմացություն (JIRA, Trello, Asana),
- կազմակերպչական և նախագծերի կառավարման գերազանց հմտություններ՝ առաջադրանքների առաջնահերթությունը որոշելու, միաժամանակ մի քանի նախագիծ կառավարելու և աշխատանքներն ավարտին հասցնելու ունակություն,
- հաղորդակցման և միջանձնային հարաբերությունների կառավարման զարգացած հմտություններ, թիմերի հետ համագործակցելու և բոլոր մակարդակներում շահագրգիռ կողմերի վրա ազդելու ունակություն,
- վերլուծական և խնդիրների կարգավորման զարգացած հմտություններ,
- անգլերենի և ռուսերենի լավ իմացություն։
Պարտականություններ՝
- Բանկի ռազմավարությանը համահունչ տարբեր տեսակի նախագծերի կառավարում՝ ներառյալ նախագծի նախաձեռնում, պլանավորում, իրագործում և փակում,
- նախագծերի իրականացման շրջանակներում Բանկի բոլոր շահագրգիր ստորաբաժանումների, ինչպես նաև արտաքին գործընկեր կազմակերպությունների հետ ակտիվ համագործակցություն,
- նախագծերում ներգրավված թիմերի միջև հաղորդակցման ապահովում, ընդհանուր տեղեկացվածություն, ինչպես նաև թիմերի խնդիրների բացահայտում և լուծումների առաջարկի ներկայացում,
- կառավարվող նախագծերի պատշաճ փաստաթղթավորում, նախագծերի շահառուներին և մասնակիցներին սահմանված կարգով և պարբերականությամբ (գրավոր և բանավոր) նախագծերի կարգավիճակի, հիմնական փուլերի, ռիսկերի, խնդիրների և խոչընդոտների, ինչպես նաև հիմնական փոփոխությունների վերաբերյալ հաշվետվությունների ներկայացում,
- նախագծի հետ կապված ռիսկերի և խնդիրների ակտիվ բացահայտում, գնահատւմ և կառավարում, անհրաժեշտության դեպքում ավելի բարձ կառավարման օղակներին ներկայացում,
- ձեռք բերված փորձառության արձանագրում և ուղղիչ գործողությունների իրականացում՝ նախագծերի կառավարման հետագա գործընթացները բարելավելու համար,
- անհրաժեշտության դեպքում նախագծերի վերաբերյալ նիստերի համակարգում, օրակարգերի և արձանագրությունների կազմում, արդյունքների վերաբերյալ հաշվետվությունների ներկայացում,
- խմբագրումներ Բանկի կայք-էջում, պարբերաբար շուկայի ուսումնասիրության իրականացում՝ բանկային, ֆինտեխի ոլորտում և առաջարկությունների ներկայացում,
- անմիջական ղեկավարի կողմից տրված այլ հանձնարարականների կատարում։
Ինչպե՞ս դիմել՝
Խնդրում ենք ուղարկել ինքնակենսագրականը (CV) [email protected] էլեկտրոնային հասցեին` վերնագրում նշելով «Նախագծերի ավագ կառավարիչ»:

Senior Project Manager
Senior Project Manager will be responsible for managing, assessing and implementing different projects throughout several phases, conduct market research to utilize best practices from the field.
• favorable terms of Evoca products and services;• holiday and year-end bonuses;
- implement and oversee various types of project management initiatives in alignment with the Bank's strategic objectives, including the processes for project initiation, planning, execution, and formal closure;
- collaborate actively with all relevant Bank divisions and external partner organizations to ensure seamless execution of projects;
- facilitate effective communication and collaboration among project teams, ensuring consistent updates and shared awareness of objectives, while identifying potential issues early and proposing actionable solutions to enhance project success;
- ensure comprehensive documentation of managed projects, provide stakeholders and participants with regular written and verbal updates on project status, key milestones, risk assessments, challenges encountered, and significant changes, adhering to established reporting protocols;
- proactively identify, assess, and manage project-related risks and issues, developing mitigation strategies and escalating critical concerns to higher management when necessary to safeguard the projects;
- document lessons learned through post-project evaluations and retrospectives, implementing corrective actions and best practices to continually enhance the efficiency and effectiveness of future project management processes;
- coordinate and facilitate project-related meetings, preparing detailed agendas and accurate minutes, and delivering comprehensive reports on meeting outcomes and action items;
- conduct updates to the Bank's webpage;
- perform regular market research in the banking and fintech sectors, and present recommendations;
- execute additional assignments as directed by the immediate supervisor.
- bachelor’s degree in Finance, Information Technology, or related fields;
- 3 to 5 years of experience managing financial and/or digital projects.;
- general knowledge of RA banking legislation and banking services;
- good knowledge of Scrum Framework and Agile methodology;
- at least one year of experience working with AS Bank System;
- knowledge of the Mulberry system will be considered an advantage;
- PMP, PMI-ACP, CSM or CSPO certifications will be considered an advantage;
- strong knowledge of project management tools (JIRA, Trello, Asana);
- excellent organizational and project management skills, with the ability to prioritize tasks, manage multiple initiatives concurrently, and drive activities to completion;
- effective communication and interpersonal skills, with the ability to collaborate across teams and influence stakeholders at all levels;
- strong analytical and problem-solving skills;
- good command of Russian and English languages.
Please send your CV to [email protected] by indicating "Senior Project Manager" in the subject line of the e-mail.