1. Ավանդն ընդունվում է ֆիզիկական անձանցից, հօգուտ երեխաների Ավանդ ներդնելու պայմանով՝ 2 տարուց մինչև երեխայի 18 տարին լրանալը:
2. Որպես ավանդատու կարող են հանդես գալ ինչպես երեխաների օրինական ներկայացուցիչները (ծնողները, խնամակալները), այնպես էլ երրորդ անձիք:
3. Տոկոսագումարների վճարումը կամ կապիտալացումը իրականացվում է ամենամյա պարբերականությամբ:
4. Ավանդը կարող է համալրվել (ավելացվել)՝ սկսած նվազագույնը 40,000 ՀՀ դրամից կամ 100 ԱՄՆ դոլարից: Մեկ ամսվա ընթացքում համալրումների ընդհանուր գումարը 5,000,000 ՀՀ դրամը կամ 10,000 ԱՄՆ դոլարը գերազանցելու դեպքում անհրաժեշտ է Բանկի Վարչության որոշումը: Ավանդային պայմանագրի գործողության վերջին 3 (երեք) ամիսների ընթացքում Ավանդի գումարի համալրում չի թույլատրվում:
5. Հօգուտ երեխաների բացված ժամկետային ավանդները տնօրինվում են երեխայի օրինական ներկայացուցիչների կամ երրորդ անձանց կողմից, օրենքով նախատեսված դեպքերում մինչև երեխայի 18 տարին լրանալը:
6. Կնքման օրից սկսած 2 տարվա ընթացքում պայմանագիրը դադարեցնելու դեպքում իրականացվում է Ավանդի տոկոսագումարների վերահաշվարկ ՀՀ դրամ 0.5%, ԱՄՆ դոլար 0.1% տարեկան տոկոսադրույքով:
2 տարին լրանալուց հետո պահպանվում են մինչև վերջին կապիտալացումը (վճարումը) հաշվարկված տոկոսագումարները, իսկ կապիտալացումից (վճարումից) հետո ընկած ժամանակահատվածի համար կատարվում է տոկոսագումարների վերահաշվարկ ՀՀ դրամ 0.5%, ԱՄՆ դոլար 0.1% տարեկան տոկոսադրույքով:
7. Պայմանագրի կնքման օրվանից 2 տարի հետո և այնուհետև յուրաքանչյուր հաջորդ տարի Ավանդի տոկոսադրույքը վերանայվում է՝ հիմք ընդունելով վերանայման պահին Բանկում գործող «Դասական» Ավանդատեսակի 366 օր ժամկետի համար սահմանված համապատասխան արժույթի տոկոսադրույքը:
8. Ավանդի գումարի մասնակի նվազեցում չի թույլատրվում:
Ավանդի արժույթ/Քարտի տեսակ * |
ArCa Classic/ Mastercard Standard/ Visa Classic |
Mastercard Gold/Evoca Travel/ Visa Platinum (ըստ հաճախորդի ընտրության) |
500,000 – 10,000,000 (ներառյալ) |
10,000,000 – 40,000,000 (ներառյալ) |
40,000,000 և ավել |
1,000 – 25,000 (ներառյալ) |
25,000 – 100,000 (ներառյալ) |
100,000 և ավել |
1,000 – 20,000 (ներառյալ) |
20,000 – 100,000 (ներառյալ) |
60,000 – 3,000,000 (ներառյալ) |
2,000,000 – 7,000,000 (ներառյալ) |
7,000,000 և ավել |
- Քարտերը տրամադրվում են տվյալ քարտային պրոդուկտի համար հասանելի արժույթով ըստ հաճախորդի ցանկության:
- Հաճախորդի ցանկությամբ վերջինիս ընտանիքի անդամներին (ծնողներ, ամուսին/կին, չափահաս երեխաներ) կարող է տրամադրվել նույն դասի քարտ 50% զեղչով` բացառությամբ Infinite քարտի:
- Մեկ ավանդի շրջանակներում տրամադրվում է մեկ անվճար քարտ ավանդատուի անունով: Ավանդատուի կողմից 1-ից ավել ավանդներ ներդնելու դեպքում յուրաքանչյուր ավանդը դիտարկվում է առանձին:
- Ավանդի ժամկետը լրանալու կամ ավանդատուի կողմից Ավանդի պայմանագիրը ժամկետից շուտ դադարեցվելու դեպքում, Ավանդի ներդրման դիմաց տրամադրված վճարային քարտի սպասարկումը շարունակվում է իրականացվել առանց տարեկան սպասարկման վճարի գանձման, մինչև վճարային քարտի սպասարկման ժամկետի ավարտը, բացառությամբ Ավանդի ներդրման դիմաց տրամադրված Visa Infinite վճարային քարտերի:
- Visa Infinite վճարային քարտի քարտապանների կողմից Ավանդի պայմանագիրը ժամկետից շուտ դադարեցվելու կամ Ավանդի ժամկետը լրանալու դեպքում Բանկն իրավունք ունի փակել նաև այդ Ավանդի ներդրման դիմաց տրամադրված Visa Infiite վճարային քարտը կամ հաճախորդի ցանկության դեպքում սկսել կիրառել տվյալ պահին Բանկում գործող սակագները և դրույքները:
- Տրամադրվող հասանելի քարտի դասը որոշվում է քարտի բացման պահին ավանդի գումարի չափով: Ավանդի համալրման դեպքում, եթե հաճախորդը ցանկանում է ավելի բարձր դասի քարտ, ապա գործող քարտը պետք է փակվի և բացվի նոր ավելի բարձր դասի քարտ:
- Քարտի վերաթողարկումը գործողության ժամկետը լրանալու կամ այլ պատճառով, իրականցվում է.
- Անվճար, եթե հաճախորդի ավանդը գործում է, կամ եթե վերաթողարկման պահին հաճախորդի անունով գործում է համապատասխան սահմանաչափով այլ ավանդ, և որի շրջանակներում հաճախորդին արդեն չի տրամադրվել անվճար քարտ:
- Բանկի կողմից մատուցվող ծառայությունների սակագներով, եթե ավանդի ժամկետը լրացել է և չի երկարաձգվել:
- Քարտերի սպասարկման այլ սակագները և պայմանները ` համաձայն Բանկի կողմից մատուցվող ծառայությունների սակագների և պայմանների:

Для беззаботного будущего вашего ребенка мы предлагаем вложить средства во Вклад «Детский». Принимаем срочный Вклад «Детский» от физических лиц при условии инвестирования на имя детей.
Минимальная сумма
AMD 100 000
9.5%
USD 250
4.5%
1. Вклад принимается от физических лиц, в пользу детей, при условии внесения вклада от 2 лет до достижения ребенком 18 лет.
2. Вкладчиками могут выступать как законные представители детей (родители, опекуны), так и третьи лица.
3. Выплата процентов или капитализация осуществляется ежегодно.
4. Вклад может быть пополнен (увеличен) начиная с минимальной суммы 40 000 драмов РА или 100 долларов США. Если общая сумма пополнения превышает 5 000 000 драмов РА или 10 000 долларов США в течение месяца, необходимо решение Правления Банка. Пополнение суммы вклада не допускается в течение последних 3 (трех) месяцев действия договора вклада.
5. Срочные вклады, открытые на имена детей, управляются законными представителями ребенка или третьими лицами в случаях, предусмотренных законом, до достижения ребенком 18-летнего возраста.
6. В случае расторжения договора в течение 2 лет с момента подписания проценты по вкладу пересчитываются по годовой процентной ставке 0,5% драм РА, 0,1% долларов США. По истечении 2 лет суммы процентов, начисленные до последней капитализации (выплаты), сохраняются, а за период после капитализации (выплаты) суммы процентов пересчитываются по годовой процентной ставке 0,5% драм РА, 0,1% долларов США.
7. По истечении 2 лет с момента заключения договора и каждый последующий год процентная ставка по Вкладу пересматривается на основе процентной ставки в соответствующей валюте, установленной на срок действия 366 дней Депозита «Классический» в Банке на момент проверки.
8. Частичное изъятиесуммы вклада не допускается.
Валюта вклада/тип карты
Visa Classic
Visa Gold
25,000,000 –50,000,000
50,000,000 и больше
50,000 – 100,000
100,000 и больше
40,000 –  100,000
3,000,000 – 7,000,000
7,000,000 и больше
В случае истечения срока вклада или досрочного прекращения договора вклада вкладчиком, обслуживание платежной карты, предоставленной за внесение вклада, продолжается без взимания годовой платы за обслуживание до окончания срока обслуживания платежной карты, за исключением платежных карт Visa Infinite, предоставленных за внесение вклада. В случае досрочного расторжения договора Вклада держателями платежных карт Visa Infinite или в случае истечения срока Вклада платежная карта Visa Infinite, предоставленная за внесение данного Вклада, также закрывается или по желанию клиента действует по действующим тарифам и ставкам Банка.