1. Ավանդն ընդունվում է ֆիզիկական և իրավաբանական անձանցից՝ Բանկի գործունեության վայրերում:
2. Այն հաճախորդները, ովքեր կներդնեն «Սիմֆոնիկ» ավանդ, պարտավորվում են ավանդից ստացվելիք տոկոսից նվազագույնը 0.25% տոկոսային կետի չափով գումար` որպես աջակցություն, փոխանցել «Հայաստանի պետական Սիմֆոնիկ նվագախմբի աջակցման հիմնադրամ»-ի հաշվեհամարին:
3. Տոկոսագումարների պարբերաբար (ամենամսյա, եռամսյակային, կիսամյակային, տարեկան) վճարման դեպքում ՀՀ դրամով ավանդների համար սահմանվում է վերոհիշյալ սանդղակի տոկոսադրույքներից 0.5%-ով պակաս տոկոսադրույք, իսկ ԱՄՆ դոլարով, Եվրոյով և ՌԴ ռուբլով ավանդների համար սահմանվում է վերոհիշյալ սանդղակի տոկոսադրույքներից 0.25%-ով պակաս տոկոսադրույք:
4. Ավանդատուն կարող է համալրել (ավելացնել) իր Ավանդի գումարը` սկսած նվազագույնը 200,000 ՀՀ դրամից, 500 ԱՄՆ դոլարից, 500 Եվրոյից կամ 30,000 ՌԴ ռուբլուց:
Ավելացման հնարավորությամբ ավանդ ներդնելու դեպքում ՀՀ դրամով ավանդների համար սահմանվում է վերոհիշյալ սանդղակի տոկոսադրույքներից 0.5%-ով պակաս տոկոսադրույք, իսկ ԱՄՆ դոլարով, Եվրոյով և ՌԴ ռուբլով ավանդների համար սահմանվում է վերոհիշյալ սանդղակի տոկոսադրույքներից 0.25%-ով պակաս տոկոսադրույք: Կատարված բոլոր համալրումների հանրագումարը չի կարող գերազանցել Ավանդի ներդրման սկզբնական գումարը: Ավանդային պայմանագրի գործողության վերջին 3 (երեք) ամիսների ընթացքում Ավանդի գումարի համալրում չի թույլատրվում:
6. Ավանդատուի պահանջով ավանդային պայմանագիրը ժամկետից շուտ լուծելու դեպքում Բանկն իրականացնում է Ավանդի տոկոսագումարների վերահաշվարկ («Հայաստանի պետական Սիմֆոնիկ նվագախմբի աջակցման հիմնադրամ»-ին փոխանցված տոկոսագումարը մնում է անփոփոխ) հետևյալ դրույքաչափերով՝
1. ՀՀ քաղաքացի ավանդատուի ցանկության դեպքում, Բանկը կարող է տրամադրել վճարային քարտ առանց տարեկան սպասարկման վճարի գանձման:
«Սիմֆոնիկ» ավանդատեսակի դեպքում
Ավանդի արժույթ/ Քարտի տեսակ
Visa Gold
3. Ավանդի ժամկետը լրանալու կամ ավանդատուի կողմից Ավանդի պայմանագիրը ժամկետից շուտ դադարեցվելու դեպքում, Ավանդի ներդրման դիմաց տրամադրված վճարային քարտի սպասարկումը շարունակվում է իրականացվել առանց տարեկան սպասարկման վճարի գանձման, մինչև վճարային քարտի սպասարկման ժամկետի ավարտը, բացառությամբ Ավանդի ներդրման դիմաց տրամադրված Visa Infinite վճարային քարտերի:
4. Visa Infinite վճարային քարտի քարտապանների կողմից Ավանդի պայմանագիրը ժամկետից շուտ դադարեցվելու կամ Ավանդի ժամկետը լրանալու դեպքում փակվում է նաև այդ Ավանդի ներդրման դիմաց տրամադրված Visa Infiite վճարային քարտը կամ հաճախորդի ցանկության դեպքում գործում է համաձայն տվյալ պահին Բանկում գործող սակագների և դրույքների:

1. The deposit is accepted from individuals and legal entities at the locations of the Bank.
2. Clients making deposit “Symphonic” are committed transfer the amount of at least 0.25% percentage point from the interest to be received from the deposit to the account of the "Support Fund of the State Symphony Orchestra of Armenia" as support.
3. In case of periodic (monthly, quarterly, half-yearly, annual) payment of interest an interest rate of 0.5% less than the interest rates of the above-mentioned scale is set for deposits in AMD and an interest rate of 0.25% less than the interest rates of the above-mentioned scale is set for deposits in US dollars, Euros and Russian rubles.
4. The Depositor can top up (increase) his Deposit amount starting from a minimum of AMD 200,000 AMD, USD 500, EUR 500 or RUR 30,000.
In case of making a deposit with the possibility of addition an interest rate of 0.5% less than the interest rates of the above-mentioned scale is set for deposits in AMD and an interest rate of 0.25% less than the interest rates of the above-mentioned scale is set for deposits in US dollars, Euros and Russian rubles. The sum of all the replenishments made cannot exceed the initial amount of the Deposit investment. Replenishment of the deposit amount is not allowed during the last 3 (three) months of the validity of the deposit contract.
6. In case of early termination of the deposit agreement at the depositor's request, the Bank carries out a recalculation of the interest on the deposit (the interest transferred to the "Support Fund of the State Symphony Orchestra of Armenia" remains unchanged) at the following rates:
366 – 1095 days |
3. In case of expiration of the term of the deposit or early termination of Deposit contract by the depositor the service of the payment card issued for the deposit continues to be carried out without charging an annual service fee until the end of the service period of the payment card, except for the Visa Infinite payment cards issued for the deposit.
4. In case of early termination of the Deposit contract by Visa Infinite payment card cardholders or expiration of the Deposit period the Visa Infinite payment card issued for that Deposit is also closed or at the Client’s request it operates according to the tariffs and rates currently in effect in the Bank.