Evocabank-ը ներգրավել է 5 մլն ԱՄՆ դոլար responsAbility-ից
Շվեյցարական առաջատար ներդրումային կազմակերպությունից ստացված վարկային միջոցները կուղղվեն ՄՓՄՁ-ների ֆինանսավորմանը:
03.12.2024
Evocabank-ը ներգրավել է 5 մլն ԱՄՆ դոլար responsAbility-ից։ Վարկային միջոցներն ուղղվելու են Հայաստանում միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների (ՄՓՄՁ) ֆինանսավորմանը:
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը նշեց. «responsAbility-ի հետ միասին մենք կարևոր քայլեր ենք ձեռնարկում Հայաստանում միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների (ՄՓՄՁ) զարգացման համար՝ աջակցելով տնտեսական աճին և ստեղծելով ավելի կայուն ապագա։ Մենք հավատում ենք, որ ՄՓՄՁ-ները Հայաստանի տնտեսության զարգացման շարժիչ ուժն են։ Որպես Հայաստանի ամենանորարար թվային բանկ՝ մենք հպարտ ենք մեր հաճախորդներին տրամադրելու լավագույն ֆինանսական լուծումները և շարունակաբար ապահովելու միջոցներ նրանց աճի և ընդլայնման համար»։
Ի դեպ, responsAbility-ի և Evocabank-ի համագործակցությունը սկսվել է 2023 թվականին, որի արդյունքում Բանկը մեծ ներդրում է ունեցել ՄՓՄՁ-ների զարգացման մեջ։
Evocabank-ի մասին. Լինելով mobile-first բանկ՝ Evocabank-ը մատուցում է արագ, պարզ ու նորարար ծառայություններ և առանձնանում տեղեկատվական նորագույն տեխնոլոգիաների ակտիվ կիրառմամբ: Բանկը 7-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է «Լավագույն թվային սպառողական բանկը Հայաստանում» Global Finance հեղինակավոր ամսագրի կողմից։ Բանկը շարունակաբար ներդնում և կիրառում է նորարարություններ` առաջարկելով հաճախորդներին նորագույն տեխնոլոգիաների լավագույն լուծումները: Evocabank-ը ՀՀ-ում գրանցված առաջին առևտրային բանկն է` 1990թ. և ներկայումս ունի գլխամասային գրասենյակ և 13 մասնաճյուղ: Կայք՝ evoca.am
responsAbility-ի մասին. responsAibility Investment-ը առաջատար շվեյցարական ներդրումային կազմակերպություն է, որը մասնագիտացած է մասնավոր շուկաներում ներդրումների մեջ։ responsAbility-ն ուղղակիորեն նպաստում է Միավորված ազգերի կազմակերպության կայուն զարգացման նպատակներին (United Nations Sustainable Development Goals - SDGs) երեք հիմնական ներդրումային ուղղություններով` ՄՓՄՁ-ների ֆինանսավորում, կլիմայի ֆինանսավորում և կայուն սնունդ։ responsAbility-ի բոլոր ներդրումային լուծումները նպատակ ունեն չափելի ազդեցություն ունենալ շուկայական եկամուտների կողքին։ Սկսած իր հիմնադրումից (2003թ․)` responsAbility-ն իրականացրել է ավելի քան 15.7 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի ներդրումներ: responsAbility ներդրումային կազմակերպությունն ունի ավելի քան 270 փորձառու մասնագետից բաղկացած անձնակազմ և 8 գրասենյակ աշխարհի տարբեր կետերում։ 2024 թվականի սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ կազմակերպությունը կառավարում է 5.1 մլրդ ԱՄՆ դոլարի ակտիվ շուրջ 70 երկրի 300 ընկերությունում: Կայք՝ responsability.com

Evocabank привлек 5 млн долларов США от responsAbility
Кредитные средства, полученные от ведущего швейцарского управляющего активами, будут направлены на финансирование ММСП.
03.12.2024
Evocabank привлек 5 миллионов долларов США от responsAbility. Кредитные средства будут направлены на финансирование микро-, малых и средних предприятий (ММСП) в Армении.
Председатель правления Evocabank Карен Егиазарян сказал: «Вместе с responsAbility мы предпринимаем важные шаги для расширения прав и возможностей микро-, малых и средних предприятий (ММСП) Армении для поддержки экономического роста и создания более устойчивого будущего. Мы считаем, что ММСП являются движущей силой экономического развития Армении. Как самый инновационный цифровой банк Армении, мы гордимся тем, что предоставляем нашим клиентам лучшие финансовые решения и постоянно улучшаем их возможности для роста и расширения».
Сотрудничество между responsAbility и Evocabank началось в 2023 году, в результате чего Банк внес значительный вклад в развитие ММСП.
Об Evocabank: Будучи банком mobile-first, Evocabank предоставляет быстрые, простые и инновационные услуги и отличается активным использованием новейших информационных технологий. Уже 7-й год подряд Банк был назван «Лучшим потребительским цифровым банком Армении» престижным финансовым журналом Global Finance. Банк постоянно инвестирует и внедряет инновации, предлагая клиентам лучшие решения новейших технологий. Evocabank является первым коммерческим банком, зарегистрированным в РА в 1990 году и в настоящее время имеет головной офис и 13 филиалов. Website: evoca.am
О responsAbility: responsAbility Investments AG — ведущий управляющий активами воздействия, специализирующийся на инвестициях в частный рынок по трем инвестиционным направлениям. Эти направления напрямую способствуют достижению Целей устойчивого развития Организации Объединенных Наций (ООН): Финансовая инклюзивность для финансирования роста микро- и МСП; Климатическое финансирование для содействия достижению нулевого уровня выбросов; и Устойчивое питание для устойчивого питания постоянно растущего населения. Все инвестиционные решения responsAbility нацелены на достижение конкретного измеримого воздействия наряду с рыночными доходами. С момента своего создания в 2003 году программа responsAbility направила более 15,7 миллиардов долларов США на инвестиционные проекты. С более чем 270 сотрудниками, работающими в 8 офисах, на 30 сентября 2024 года компания управляет активами на сумму 5,1 миллиарда долларов США, распределенными между примерно 300 портфельными компаниями в около 70 странах. Website: responsability.com