Կարեն Եղիազարյանի հարցազրույցը TIME Magazine-ին
TIME ամսագրի հունիսյան համարում Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը խոսել է Բանկի հաջողության հիմնական գործոնների մասին։
25.06.2025
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը միջազգային TIME ամսագրի հետ հարցազրույցում ներկայացրել է Բանկի հաջողության հիմնական գործոնները՝ նորարարությունը, միջազգային համագործակցությունները և ժամանակակից հաճախորդակենտրոն մոդելի զարգացումը։
Բանկի ռազմավարության հիմքում ընկած է «mobile first» մոտեցումը, ինչը հնարավորություն է տվել դառնալ վստահելի գործընկեր ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ միջազգային շուկաների համար։
«Մեր նպատակն է զարգանալ ոչ միայն Հայաստանում, այլ նաև ստեղծել կայուն ու բաց հարթակ ֆինանսական աշխարհի հետ»,- նշել է Կարեն Եղիազարյանը։

В июньском выпуске журнала TIME председатель Правления Evocabank Карен Егиазарян рассказал об основных факторах успеха Банка.
Председатель Правления Evocabank Карен Егиазарян в интервью международному журналу TIME представил ключевые факторы успеха Банка — инновации, международное сотрудничество и развитие современной клиенториентированной модели.
В основе стратегии Банка лежит подход «mobile first», который позволил стать надёжным партнёром как в Армении, так и на международных рынках.
«Наша цель — развиваться не только в Армении, но и создать стабильную и открытую платформу для взаимодействия с финансовым миром», — отметил Карен Егиазарян.