Կարեն Եղիազարյանը` IMF և WBG Spring Meetings 2026-ին
Այս միջոցառումը համաշխարհային հարթակ է, որը յուրաքանչյուր տարի համախմբում է ոլորտի ներկայացուցիչներին՝ քննարկելու համաշխարհային տնտեսական վիճակը և միջազգային ֆինանսաբանկային մարտահրավերները։
Քննարկումների առանցքում են գլոբալ տնտեսական աճի հեռանկարները, ֆինանսական կայունությունը, աղքատության նվազեցումը, ինչպես նաև տնտեսական ռազմավարության ձևավորման կարևոր ուղղությունները։
Միջոցառմանը մասնակցում է նաև Evocabank-ի վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը՝ ներկայացնելով Բանկն այս միջազգային հեղինակավոր հարթակում։
Նրա մասնակցությունը ևս մեկ անգամ ընդգծում է Evocabank-ի ներգրավվածությունը գլոբալ ֆինանսական օրակարգում և Բանկի պատրաստակամությունը՝ համաշխարհային փորձն ու լավագույն լուծումները ներդնելու Հայաստանի ֆինանսաբանկային ոլորտում։

Карен Егиазарян на Весенних встречах МВФ и ГВБ 2026 года
Данное мероприятие является глобальной платформой, которая ежегодно объединяет представителей финансового сектора для обсуждения состояния мировой экономики и ключевых международных финансово-банковских вызовов.
В центре обсуждений — перспективы глобального экономического роста, финансовая стабильность, сокращение уровня бедности, а также ключевые направления формирования экономической политики.
В мероприятии также принимает участие Председатель Правления Evocabank, Карен Егиазарян, представляя Банк на данной авторитетной международной площадке.
Его участие в очередной раз подчеркивает вовлеченность Evocabank в глобальную финансовую повестку и стремление Банка внедрять международный опыт и лучшие практики в финансово-банковский сектор Армении.