Evocabank-ի Խորհրդի նոր կազմը
Հունիսի 19-ին կայացած բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովի թիվ 02 արձանագրությամբ Evocabank-ի Խորհրդի նոր անդամներ են ընտրվել`
- Վազգեն Գևորկյան
- Մարտա Էչարրի
- Մարինա Բուկի
- Պիեր Կազիյակ
Վազգեն Գևորկյանը 2020 թվականից իր գործունեությունը կենտրոնացրել է ռազմավարական խորհրդատվության և նորարարական նախաձեռնություններում ներդրումների վրա՝ իր տեսլականով և հետևողականությամբ նպաստելով Հայաստանում բիզնես ոլորտի զարգացմանը։ 2019-2022թթ. եղել է Evocabank-ի Խորհրդի նախագահ՝ կարևոր դեր ունենալով Բանկի առաջընթացի և բիզնեսի ընդլայնման գործում։ Այսօր, որպես Խորհրդի անդամ` իր գիտելիքներով և փորձառությամբ շարունակում է նպաստել Evocabank-ի զարգացմանը։
Մարտա Էչարրին ունի ավելի քան 20 տարվա փորձ միջազգային բանկային և տեխնոլոգիական ոլորտներում։ Իր կարիերայի ընթացքում ղեկավար պաշտոններ է զբաղեցրել UBS, J.P. Morgan, Lombard Odier, N26 Bank և Western Union առաջատար ընկերություններում։ Հիմնադրել է MUSE MOVEMENT SL-ը և հանդես է գալիս որպես տեխնոլոգիաների ռազմավարագետ ու հիմնական զեկուցող միջազգային նորարարական ֆորումներում, ներառյալ՝ The Future is Now և TEDxIE։
Մարինա Բուկին ունի ավելի քան 20 տարվա փորձ միջազգային ֆինանսական ոլորտում, որից ավելի քան 15 տարի աշխատել է Morgan Stanley-ում՝ հասնելով Investment Banking Financial Institutions Group (FIG) բաժնի գլխավոր տնօրենի պաշտոնի։ Նա նաև ակտիվորեն ներգրավված է միջազգային բիզնես և ներդրումային համայնքներում՝ հանդիսանալով Hellenic Business Angels Network-ի խորհրդի անդամ, մենթոր Greek Fintech Hub-ում և Women on Boards UK-ի անդամ։
Պիեր Կազիյակն ունի ավելի քան 35 տարվա փորձ միջազգային բանկային և ներդրումային ոլորտներում։ Աշխատել է առաջատար ֆրանսիական և եվրոպական բանկերում՝ զբաղեցնելով ղեկավար պաշտոններ կապիտալի շուկաների, կորպորատիվ ֆինանսների և ներդրումային կառավարման ոլորտներում։
Evocabank-ի Խորհրդի անդամների ամբողջական կազմին կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
Խորհրդի կազմի նոր անդամներն` իրենց միջազգային փորձով և մասնագիտական գիտելիքներով, ինչպես նաև գործող անդամներն` իրենց արժեքավոր փորձով և ՀՀ տնտեսության և ֆինանսաբանկային շուկայի մասին համակարգային գիտելիքներով, կնպաստեն Բանկի ռազմավարական նպատակների իրականացմանը և կորպորատիվ կառավարման միջազգային լավագույն ստանդարտների ներդրմանը։

Новый состав Совета Evocabank-а
Согласно протоколу No 02 годового общего собрания акционеров от 19 июня с.г., в состав Совета Банка вошли новые члены, в том числе:
- Вазген Геворкян
- Марта Эчарри
- Марина Буки
- Пьер Казильяк
С 2020 года Вазген Геворкян сосредоточен на стратегическом консультировании и инвестировании в инновационные проекты, продолжая формировать будущее армянского предпринимательства с тем видением и энергией, которые характеризовали его банковскую карьеру. С 2019 по 2022 годы он занимал должность Председателя Совета Evocabank-а, играя ключевую роль в развитии Банка и расширении бизнеса. Сегодня, в качестве члена Совета Банка, он продолжает содействовать развитию Evocabank-а.
Марта Эчарри с опытом работы более 20 лет, специализируется в международной банковской системе и сфере технологий. Занимала руководящие должности в лидирующих компаниях, таких как UBS, J.P. Morgan, Lombard Odier, N26 Bank и Western Union. Основала MUSE MOVEMENT SL и выступает в качестве технологического стратега и основного докладчика на международных инновационных форумах, включая The Future is Now и TEDxIE.
Марина Буки свыше 20 лет специализируется в международных финансах, из них более чем 15 лет она работала в Morgan Stanley, дойдя до должности исполнительного директора в подразделении Investment Banking Financial Institutions Group (FIG). Она активно работает в международных бизнес- и инвестиционных сообществах, являясь членом совета Hellenic Business Angels Network, ментором в Greek Fintech Hub и членом Women on Boards UK.
Пьер Казильяк специализируется в международной банковской и инвестиционной сфере и имеет более чем 35-летний опыт работы в данной сфере. Работал в лидирующих французских и других европейских банках, занимал руководящие должности в сфере рынка капитала, корпоративных финансов и инвестиционного менеджмента.
С полным составом Совета Evocabank-а можете ознакомиться здесь.
Новые члены Совета, обладая международным опытом и профессиональными знаниями, а также действующие члены, обладающие ценным опытом и системными знаниями об экономике Армении и финансово-банковском рынке, будут способствовать достижению стратегических целей Банка и внедрению международных лучших стандартов корпоративного управления.