Evocabank-ը միացել է AmCham Armenia-ին
Evocabank-ը միացել է Ամերիկայի առևտրի պալատը Հայաստանում ՀԿ-ին (ԱԱՊՀ)՝ ընդլայնելով միջազգային համագործակցության հարթակները։
10.02.2026
AmCham Armenia-ն, հանդիսանալով երկրի առաջատար բիզնես ասոցիացիան, 25 տարի շարունակ համախմբում է տնտեսության տարբեր ոլորտները ներկայացնող առաջատար ընկերությունների։ Իր հիմնադրման օրվանից ի վեր (2000թ.)` AmCham Armenia-ին այժմ անդամակցում են ավելի քան 170 անդամ ընկերություններ։
Նպաստելով բիզնես և ներդրումային միջավայրի զարգացմանը, ինչպես նաև ամերիկյան և հայկական գործարար համայնքների միջև կապերի ամրապնդմանը՝ AmCham Armenia-ն կապում է պետական և մասնավոր օղակները՝ ներկայացնելով իր անդամների շահերը և խթանելով ավելի արդյունավետ բիզնես միջավայրի ստեղծումը Հայաստանում։
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանն իր խոսքում նշել է․ «AmCham Armenia-ի հետ համագործակցության շրջանակում մենք հույս ունենք ստեղծել հնարավորություններ, որոնք կնպաստեն Հայաստանի բիզնես էկոհամակարգի զարգացմանը և կաջակցեն նորարար ընկերությունների աճին։ Evocabank-ում մենք հավատում ենք համագործակցության ուժին և պլանավորում ենք մեր ներդրումն ունենալ՝ խթանելով ֆինանսական հաստատությունների և բիզնեսների միջև ավելի խորքային գործընկերությունը»։
AmCham Armenia-ին անդամակցությունը կստեղծի նոր հնարավորություններ Evocabank-ի համար՝ խթանելով միջազգային փորձի փոխանակումը, բիզնես կապերի ընդլայնումը, տեղական ու միջազգային գործընկերների հետ արդյունավետ համագործակցությունը և Հայաստանում մրցունակ ու ժամանակակից ֆինանսական միջավայրի ձևավորումը։

Evocabank has joined AmCham Armenia
Evocabank has joined the American Chamber of Commerce in Armenia NGO (AmCham Armenia), expanding platforms for international cooperation.
As one of the country’s leading business associations, AmCham Armenia has been uniting leading companies representing various sectors of the economy for 25 years. Since its establishment in 2000, AmCham Armenia now includes more than 170 member companies.
By contributing to the development of the business and investment environment, as well as strengthening ties between the American and Armenian business communities, AmCham Armenia connects the public and private sectors, represents the interests of its members, and promotes the creation of a more efficient business environment in Armenia.
Evocabank Chairman of the Management Board Karen Yeghiazaryan noted: "Within the AmCham community, we hope to create opportunities that strengthen Armenia’s business ecosystem and support the growth of innovative companies. At Evocabank, we believe in the power of collaboration, and we plan to contribute by fostering deeper dialogue between financial institutions and businesses."
Membership in AmCham Armenia will create new opportunities for Evocabank by promoting the exchange of international experience, expanding business connections, enabling effective cooperation with local and international partners, and contributing to the development of a competitive and modern financial environment in Armenia.