Evocabank-ը միացել է AmCham Armenia-ին
Evocabank-ը միացել է Ամերիկայի առևտրի պալատը Հայաստանում ՀԿ-ին (ԱԱՊՀ)՝ ընդլայնելով միջազգային համագործակցության հարթակները։
10.02.2026
AmCham Armenia-ն, հանդիսանալով երկրի առաջատար բիզնես ասոցիացիան, 25 տարի շարունակ համախմբում է տնտեսության տարբեր ոլորտները ներկայացնող առաջատար ընկերությունների։ Իր հիմնադրման օրվանից ի վեր (2000թ.)` AmCham Armenia-ին այժմ անդամակցում են ավելի քան 170 անդամ ընկերություններ։
Նպաստելով բիզնես և ներդրումային միջավայրի զարգացմանը, ինչպես նաև ամերիկյան և հայկական գործարար համայնքների միջև կապերի ամրապնդմանը՝ AmCham Armenia-ն կապում է պետական և մասնավոր օղակները՝ ներկայացնելով իր անդամների շահերը և խթանելով ավելի արդյունավետ բիզնես միջավայրի ստեղծումը Հայաստանում։
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանն իր խոսքում նշել է․ «AmCham Armenia-ի հետ համագործակցության շրջանակում մենք հույս ունենք ստեղծել հնարավորություններ, որոնք կնպաստեն Հայաստանի բիզնես էկոհամակարգի զարգացմանը և կաջակցեն նորարար ընկերությունների աճին։ Evocabank-ում մենք հավատում ենք համագործակցության ուժին և պլանավորում ենք մեր ներդրումն ունենալ՝ խթանելով ֆինանսական հաստատությունների և բիզնեսների միջև ավելի խորքային գործընկերությունը»։
AmCham Armenia-ին անդամակցությունը կստեղծի նոր հնարավորություններ Evocabank-ի համար՝ խթանելով միջազգային փորձի փոխանակումը, բիզնես կապերի ընդլայնումը, տեղական ու միջազգային գործընկերների հետ արդյունավետ համագործակցությունը և Հայաստանում մրցունակ ու ժամանակակից ֆինանսական միջավայրի ձևավորումը։

Evocabank присоединился к AmCham Armenia
Evocabank присоединился к общественной организации Американская торговая палата в Армении, расширяя платформы для международного сотрудничества.
Являясь одной из ведущих бизнес-ассоциаций страны, AmCham Armenia на протяжении 25 лет объединяет ведущие компании, представляющие различные отрасли экономики. Со дня своего основания (2000г.) AmCham Armenia насчитывает уже более 170 компаний-членов.
Содействуя развитию деловой и инвестиционной среды, а также укреплению связей между американским и армянским бизнес-сообществами, AmCham Armenia объединяет государственный и частный секторы, представляет интересы своих членов и способствует формированию более эффективной бизнес-среды в Армении.
Председатель Правления Evocabank Карен Егиазарян в своем выступлении отметил: «В рамках сотрудничества с AmCham Armenia мы надеемся создать возможности, которые будут способствовать развитию бизнес-экосистемы Армении и поддержат рост инновационных компаний. В Evocabank мы верим в силу сотрудничества и планируем внести свой вклад, способствуя более глубокому партнерству между финансовыми учреждениями и бизнесом».
Членство в AmCham Armenia создаст для Evocabank новые возможности, способствуя обмену международным опытом, расширению деловых связей, эффективному сотрудничеству с местными и международными партнерами, а также формированию конкурентной и современной финансовой среды в Армении.