5 մլն դրամ «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամին
Evocabank-ը նվիրաբերել է 5 մլն դրամ Երաժշտություն հանուն ապագայի հիմնադրամին՝ Հայաստանի պատանի սերնդի երաժշտական կրթության և զարգացման համար։
13.12.2024
Evocabank-ը նվիրաբերել է 5 մլն դրամ «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամին՝ որպես ներդրում Հայաստանի պատանի սերնդի երաժշտական կրթության և զարգացման գործում։
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի նպատակն է բացահայտել Հայաստանի տաղանդավոր երաժիշտներին և օգնել նրանց հասնել իրենց մեծ երազանքներին: Evocabank-ի կարևոր նպատակներից մեկն էլ շարունակական աջակցությունն է կրթությանը, մշակույթին, ինչպես նաև նոր հնարավորությունների ստեղծումը երիտասարդների համար։
Evocabank-ի նվիրաբերությունը կուղղվի հիմնադրամի կրթական ծրագրի իրականացմանը, որը մեծ հնարավորություններ կստեղծի ներկայիս և ապագա պատանի երաժիշտների համար՝ բացահայտելու իրենց տաղանդը և գրանցելու հաջողություններ ու հաղթանակներ Հայաստանում և արտերկրում։
Կրթական ծրագիրը կիրականացվի 6 հիմնական ուղղություններով՝
- Վարպետության դասեր
- Բեմական փորձ
- Այցելություն համերգների
- Թանգարանային այցեր
- Օտար լեզվի դասեր
- Կրթաթոշակ
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի մասին
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամը ստեղծվել է 2019թ. Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի նախաձեռնությամբ։
Հիմնադրամն իր եզակի դերն ու կարևոր ներդրումն ունի Հայաստանի պատանի սերնդի երաժշտական կրթության և զարգացման մեջ: Այս հինգ տարիների ընթացքում hիմնադրամը նախաձեռնել և մեծ հաջողությամբ իրականացրել է կրթական ծրագրեր` աջակցելով հայ տաղանդավոր պատանի երաժիշտներին։

AMD 5 mln to the “Music for Future” Foundation
Evocabank has donated 5 mln AMD to the "Music for Future" Foundation to support the musical education and development of young generation of Armenia.
13.12.2024
Evocabank has donated 5 mln AMD to the "Music for Future" Foundation as an investment in the musical education and development of Armenia's young generation.
The goal of the "Music for Future" Foundation is to discover Armenia's talented musicians and help them achieve their big dreams. One of the key objectives of Evocabank is continuous support for education and culture, as well as creating new opportunities for young people.
Evocabank’s donation will be directed towards the implementation of the foundation’s educational program, which will create great opportunities for current and future young musicians to discover their talent and record successes and victories both in Armenia and abroad.
The educational program will be carried out in 6 main directions:
- Master classes
- Stage practice
- Concert visits
- Museum visits
- Foreign language classes
- Scholarships
About the “Music for the Future” Foundation
The “Music for the Future” Foundation was established in 2019 at the initiative of Sergey Smbatyan, Artistic Director and Principal Conductor of the Armenian State Symphony Orchestra.
The Foundation has a unique role and important contribution to the musical education and development of Armenia's young generation. Over the past five years, the Foundation has initiated and successfully implemented educational programs, supporting talented young Armenian musicians.