5 մլն դրամ «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամին
Evocabank-ը նվիրաբերել է 5 մլն դրամ Երաժշտություն հանուն ապագայի հիմնադրամին՝ Հայաստանի պատանի սերնդի երաժշտական կրթության և զարգացման համար։
13.12.2024
Evocabank-ը նվիրաբերել է 5 մլն դրամ «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամին՝ որպես ներդրում Հայաստանի պատանի սերնդի երաժշտական կրթության և զարգացման գործում։
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի նպատակն է բացահայտել Հայաստանի տաղանդավոր երաժիշտներին և օգնել նրանց հասնել իրենց մեծ երազանքներին: Evocabank-ի կարևոր նպատակներից մեկն էլ շարունակական աջակցությունն է կրթությանը, մշակույթին, ինչպես նաև նոր հնարավորությունների ստեղծումը երիտասարդների համար։
Evocabank-ի նվիրաբերությունը կուղղվի հիմնադրամի կրթական ծրագրի իրականացմանը, որը մեծ հնարավորություններ կստեղծի ներկայիս և ապագա պատանի երաժիշտների համար՝ բացահայտելու իրենց տաղանդը և գրանցելու հաջողություններ ու հաղթանակներ Հայաստանում և արտերկրում։
Կրթական ծրագիրը կիրականացվի 6 հիմնական ուղղություններով՝
- Վարպետության դասեր
- Բեմական փորձ
- Այցելություն համերգների
- Թանգարանային այցեր
- Օտար լեզվի դասեր
- Կրթաթոշակ
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի մասին
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամը ստեղծվել է 2019թ. Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի նախաձեռնությամբ։
Հիմնադրամն իր եզակի դերն ու կարևոր ներդրումն ունի Հայաստանի պատանի սերնդի երաժշտական կրթության և զարգացման մեջ: Այս հինգ տարիների ընթացքում hիմնադրամը նախաձեռնել և մեծ հաջողությամբ իրականացրել է կրթական ծրագրեր` աջակցելով հայ տաղանդավոր պատանի երաժիշտներին։

5 млн драмов в фонд “Музыка во имя будущего”
Evocabank пожертвовал 5 млн драмов в фонд «Музыка во имя будущего» для музыкального образования и развития молодого поколения Армении.
13.12.2024
Evocabank пожертвовал 5 млн драмов фонду «Музыка во имя будущего» в качестве инвестиции в музыкальное образование и развитие молодого поколения Армении.
Цель Фонда «Музыка во имя будущего» – выявить талантливых музыкантов Армении и помочь им осуществить свои большие мечты. Одной из важных целей Evocabank является постоянная поддержка образования, культуры, а также создание новых возможностей для молодежи.
Пожертвование Evocabank будет направлено на реализацию образовательной программы фонда, которое создаст большие возможности нынешним и будущим молодым музыкантам раскрыть свой талант и добиться успехов и побед как в Армении, так и за рубежом.
Образовательная программа будет реализована в 6 основных направлениях:
- Мастер-классы
- Сценическая практика
- Посещение концертов
- Посещение музеев
- Уроки иностранных языков
- Стипендии
О фонде «Музыка во имя будущего»
Фонд «Музыка во имя будущего» был основан в 2019 году по инициативе художественного руководителя и главного дирижера Государственного симфонического оркестра Армении Сергея Смбатяна.
Фонд имеет свою уникальную роль и важный вклад в музыкальное образование и развитие молодого поколения Армении. За эти пять лет фонд инициировал и успешно реализовал образовательные программы, поддерживая талантливых молодых музыкантов Армении.