50 մլն դրամ Սպանդարյանի ջրանցքի վերակառուցման համար
Evocabank-ը միացել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի դրամահավաքին՝ նվիրաբերելով 50 մլն ՀՀ դրամ Սպանդարյանի ջրանցքի վերակառուցման համար։
24.12.2025
Evocabank-ը միացել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 2025 թվականի դրամահավաքին և 50 միլիոն ՀՀ դրամ է նվիրաբերել Սյունիքի մարզի Սպանդարյանի ջրանցքի վերակառուցման ծրագրին։
Բանկի կողմից իրականացված նվիրաբերությունը կուղղվի Սպանդարյանի ջրանցքի վթարված հատվածների վերականգնմանը, ինչը հնարավորություն կտա վերականգնել ոռոգման համակարգը և ապահովել ջրի հասանելիությունը Սյունիքի մարզի մի շարք համայնքների համար։
Ծրագրի իրականացումը նպատակ ունի ապահովել ջրային անվտանգությունը, խթանել գյուղատնտեսական արտադրությունը և ստեղծել կայուն տնտեսական զարգացման պայմաններ տարածաշրջանում։ Նվիրաբերության արդյունքում Սառնակունք, Իշխանասար, Ծղուկ, Սպանդարյան, Անգեղակոթ և Շաքի բնակավայրերում 730 ընտանիք (4,320 բնակիչ) կդառնա անմիջական շահառու, իսկ շուրջ 2,800 հեկտար հողատարածք կապահովվի արդյունավետ ոռոգմամբ։
Evocabank-ն իր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ռազմավարության շրջանակում շարունակաբար աջակցում է ազգային նշանակության ծրագրերին՝ նպաստելով Հայաստանի տնտեսական և սոցիալական զարգացմանը։

AMD 50 Million for the Reconstruction of the Spandaryan Canal
Evocabank has joined the fundraising campaign of the Hayastan All-Armenian Fund by donating AMD 50 million for the reconstruction of the Spandaryan Canal.
24.12.2025
Evocabank has joined the Hayastan All-Armenian Fund’s 2025 fundraising campaign and donated AMD 50 million to the Spandaryan Canal reconstruction project in Syunik Province.
The donation made by the bank will be directed toward restoring the damaged sections of the Spandaryan Canal, which will make it possible to restore the irrigation system and ensure water accessibility for a number of communities in the Syunik region. The project aims to ensure water security, stimulate agricultural production, and create conditions for sustainable economic development in the region. As a result of the donation, 730 families (4,320 residents) in the settlements of Sarnakunk, Ishkhanasar, Tsghuk, Spandaryan, Angeghakot, and Shaki will become direct beneficiaries, and approximately 2,800 hectares of land will be provided with efficient irrigation.
Within the framework of its corporate social responsibility strategy, Evocabank continuously supports projects of national importance, contributing to Armenia’s economic and social development.