Evoca-ն՝ Yerevan Open շախմատային մրցաշարի ֆինանսական հովանավոր
Evocabank-ը տրամադրել է ֆինանսական աջակցություն՝ Yerevan Open 2025 միջազգային շախմատային մրցաշարի իրականացման համար։
18.12.2025
Երևանի շախմատի ֆեդերացիան այս տարի ևս կազմակերպեց Yerevan Open միջազգային բաց մրցաշարը, որն անցկացվեց Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն-մարզադպրոցում։
Evocabank-ը հանդիսանում էր շախմատի միջազգային մրցաշարի հովանավոր՝ տրամադրելով ֆինանսական աջակցություն մրցաշարի իրականացման համար և նպաստելով միջոցառման կազմակերպման բարձր մակարդակին և զարգացմանը։
Yerevan Open 2025-ը միավորել էր ավելի քան 300 շախմատիստ 11 երկրից։ Մասնակիցների թվում կային բազմաթիվ միջազգային կոչում ունեցող շախմատիստներ։
Մրցաշարին ներկա էր նաև Evocabank-ի Մարքեթինգի և հանրային կապերի վարչության ղեկավար Լյուսի Սարուխանյանը, ով անձամբ հատուկ մրցանակներ հանձնեց «Բ» մրցաշարի հաղթողներին։
Evocabank-ը, կարևորելով կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության մեծ դերը, շարունակաբար աջակցում է կրթական, մշակութային և սպորտային նախաձեռնություններին՝ հավատալով, որ նման ծրագրերը նպաստում են երիտասարդների ներուժի բացահայտմանը և հասարակության զարգացմանը։

Evoca – Financial Sponsor of the Yerevan Open Chess Tournament
Evocabank has provided financial support for the organization of the Yerevan Open 2025 International Chess Tournament.
This year, the Yerevan Chess Federation once again organized the Yerevan Open International Open Tournament, which was held at the Tigran Petrosian Chess House and Sports School.
Evocabank acted as a sponsor of the international chess tournament, providing financial support and contributing to the high standard and further development of the event.
Yerevan Open 2025 brought together more than 300 chess players from 11 countries, including many internationally titled players.
The tournament was also attended by Lucy Sarukhanyan, Head of Marketing and Public Relations Department of Evocabank, who personally presented special prizes to the winners of the “B” tournament.
Recognizing the importance of corporate social responsibility, Evocabank consistently supports educational, cultural, and sports initiatives, believing that such programs contribute to unlocking the potential of young people and to the overall development of society.