Evoca-ն՝ Yerevan Open շախմատային մրցաշարի ֆինանսական հովանավոր
Evocabank-ը տրամադրել է ֆինանսական աջակցություն՝ Yerevan Open 2025 միջազգային շախմատային մրցաշարի իրականացման համար։
18.12.2025
Երևանի շախմատի ֆեդերացիան այս տարի ևս կազմակերպեց Yerevan Open միջազգային բաց մրցաշարը, որն անցկացվեց Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տուն-մարզադպրոցում։
Evocabank-ը հանդիսանում էր շախմատի միջազգային մրցաշարի հովանավոր՝ տրամադրելով ֆինանսական աջակցություն մրցաշարի իրականացման համար և նպաստելով միջոցառման կազմակերպման բարձր մակարդակին և զարգացմանը։
Yerevan Open 2025-ը միավորել էր ավելի քան 300 շախմատիստ 11 երկրից։ Մասնակիցների թվում կային բազմաթիվ միջազգային կոչում ունեցող շախմատիստներ։
Մրցաշարին ներկա էր նաև Evocabank-ի Մարքեթինգի և հանրային կապերի վարչության ղեկավար Լյուսի Սարուխանյանը, ով անձամբ հատուկ մրցանակներ հանձնեց «Բ» մրցաշարի հաղթողներին։
Evocabank-ը, կարևորելով կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության մեծ դերը, շարունակաբար աջակցում է կրթական, մշակութային և սպորտային նախաձեռնություններին՝ հավատալով, որ նման ծրագրերը նպաստում են երիտասարդների ներուժի բացահայտմանը և հասարակության զարգացմանը։

Evoca — финансовый спонсор шахматного турнира Yerevan Open
Evocabank предоставил финансовую поддержку в проведении международного шахматного турнира Yerevan Open 2025.
В этом году Шахматная федерация Еревана вновь организовала международный открытый турнир Yerevan Open, который прошёл в Шахматном доме-спортивной школе имени Тиграна Петросяна.
Evocabank выступил спонсором международного шахматного турнира, предоставив финансовую поддержку и содействуя проведению мероприятия на высоком организационном уровне и его дальнейшему развитию.
Yerevan Open 2025 объединил более 300 шахматистов из 11 стран, среди которых было множество игроков с международными званиями.
На турнире также присутствовала руководитель отдела Маркетинга и связей с общественностью Evocabank Люси Саруханян, которая лично вручила специальные призы победителям турнира «B».
Осознавая важность корпоративной социальной ответственности, Evocabank последовательно поддерживает образовательные, культурные и спортивные инициативы, считая, что подобные проекты способствуют раскрытию потенциала молодежи и развитию общества.