Հայաստանի «Լավագույն ենթապահառու բանկ»
Global Finance հեղինակավոր ամսագիրը Բանկին ճանաչել է որպես 2011թ. աշխարհի լավագույն ենթապահառու բանկերից մեկը և Հայաստանի «Լավագույն ենթապահառու Բանկը»:
18.05.2011
2011թ. մայիսի 16-ին Global Finance հեղինակավոր ամսագիրը Բանկին ճանաչել է որպես 2011թ. աշխարհի լավագույն ենթապահառու բանկերից մեկը և Հայաստանի «Լավագույն ենթապահառու Բանկը»:
Որոշում կայացնելիս հաշվի են առնվել հաճախորդների հետ փոխհարաբերությունները, ծառայությունների որակը, մրցակցային սակագները, տեխնիկական ապահովվածությունը, բիզնեսի զարգացման ուղղությունները, տեղական օրենքների իմացությունը և այլ չափանիշներ:
Ինչպես ասել է Global Finance ամսագրի հրատարակիչ պրն. Ջոզեֆ Ջիարապուտոն. «Մենք ընտրել ենք այն բանկերին, որոնք ողջ աշխարհում լավագույնն են ակտիվների սպասարկման և պահպանման գործում»:

“Лучший Суб-Депозитарный Банк” Армении 2011
Авторитетный журнал Global Finance признал Банк одним из лучших Cуб-Депозитарных Банков мира и “Лучшим Суб-Депозитарным Банком” Армении 2011-го года.
18.05.2011
16 Мая 2011-го года авторитетный журнал Global Finance признал Банк одним из лучших Cуб-Депозитарных Банков мира и “Лучшим Суб-Депозитарным Банком” Армении 2011-го года.
Взаимоотношения с клиентами, качество обслуживания, конкурентные цены, технологические платформы, направления развития бизнеса, знания местных правил и многие другие критерии были приняты во внимание при принятии решения.
Как сказал издатель журнала Global Finance гн. Жозеф Джиарапуто: "Мы определили те банки, которые являются лучшими в области обслуживания и хранения активов на рынках во всем мире."