Հայաստանի «Լավագույն ենթապահառու բանկ»
Global Finance հեղինակավոր ամսագիրը Բանկին ճանաչել է որպես 2011թ. աշխարհի լավագույն ենթապահառու բանկերից մեկը և Հայաստանի «Լավագույն ենթապահառու Բանկը»:
18.05.2011
2011թ. մայիսի 16-ին Global Finance հեղինակավոր ամսագիրը Բանկին ճանաչել է որպես 2011թ. աշխարհի լավագույն ենթապահառու բանկերից մեկը և Հայաստանի «Լավագույն ենթապահառու Բանկը»:
Որոշում կայացնելիս հաշվի են առնվել հաճախորդների հետ փոխհարաբերությունները, ծառայությունների որակը, մրցակցային սակագները, տեխնիկական ապահովվածությունը, բիզնեսի զարգացման ուղղությունները, տեղական օրենքների իմացությունը և այլ չափանիշներ:
Ինչպես ասել է Global Finance ամսագրի հրատարակիչ պրն. Ջոզեֆ Ջիարապուտոն. «Մենք ընտրել ենք այն բանկերին, որոնք ողջ աշխարհում լավագույնն են ակտիվների սպասարկման և պահպանման գործում»:

“Best Sub-Custodian bank” of Armenia in 2011
Global Finance reputable magazine selected the Bank as one of the World’s Best Sub-Custodian Banks in 2011 and the “Best Sub-Custodian Bank” of Armenia.
18.05.2011
On May 16, 2011 Global Finance reputable magazine selected the Bank as one of the World’s Best Sub-Custodian Banks in 2011 and the “Best Sub-Custodian Bank” of Armenia.
For making the decision, customer relations, quality of service, competitive pricing, technology platforms, business continuity plans and knowledge of local regulations and other criteria were taken into account.
As Mr. Joseph Giarraputo, publisher of Global Finance said “We have identified those banks that do the best job of asset servicing and protection in markets around the world.”