Բնակարանների և անհատական բնակելի տների էներգաարդյունավետ վերանորոգման աշխատանքների պետական աջակցության ծրագրով տրամադրվող վարկեր
Evocabank-ն առաջարկում է Բնակարանների և անհատական բնակելի տների էներգաարդյունավետ վերանորոգման աշխատանքների վարկեր:
մինչև 10 մլն. ֏
մինչև 84 ամիս
14%
Խնայեք կրկնակի` ներդրում կատարելով ձեր բնակարանի էներգաարդյունավետ վերանորոգման մեջ այսօր, և հնարավորություն ստացեք ձեր էլեկտրաէներգիայի և գազի համար հետագայում վճարելու ավելի քիչ:
Պետական աջակցության այս ծրագրով դուք կարող եք ստանալ ձեր բնակարանի կամ անհատական բնակելի տան էներգաարդյունավետ վերանորոգման համար ներգրավված հիփոթեքային վարկի տարեկան տոկոսադրույքների մասնակի կամ ամբողջական սուբսիդավորում:
Երևանում սուբիսադովորումից հետո վարկավորման տոկոսադրույքը կկազմի 5%, սահմանամերձ բնակավայր չհանդիսացող քաղաքներում` 3%, սահմանամերձ բնակավայր չհանդիսացող գյուղերում` 2%, իսկ սահմանամերձ և լեռնային բնակավայրերում` 0%:
Վարկատեսակից օգտվելու համար ձեր բնակարանի վերանորոգման ընդհանուր արժեքի առնվազն 20%-ը, իսկ տների դեպքում՝ առնվազն 30%-ը, պետք է ուղղվի էներգաարդյունավետությանը, ինչպես օրինակ՝ էներգիայի այլընտրանքային աղբյուրներ, էներգաարդյունավետ շինանյութեր, էներգախնայող ջեռուցման համակարգեր, և էներգաարդյունավետ այլ աշխատանքներ, իսկ սեփական տների դեպքում՝ ներառյալ ծածկող կառույցների ջերմամեկուսացում։

Кредиты, предоставленные в рамках программы государственной поддержки энергоэффективного ремонта квартир и индивидуальных жилых домов
Evocabank предлагает кредиты на энергоэффективный ремонт квартир и частных домов
Экономьте дважды, вложив средства в энергоэффективный ремонт вашей квартиры и получите возможность платить меньше за электроэнергию и газ.
В рамках госураственной программы поддержки вам могут частично или полностью субсидировать годовые процентные ставки по ипотечному кредиту, полученному на энергоэффективный ремонт вашей квартиры или частного дома.
В Ереване после субсидирования процентная ставка по кредиту составит 5%, в городах, не являющихся приграничными - 3%, в сельских неприграничных населенных пунктах - 2%, а в приграничных и высокогорных населенных пунктах - 0%.
Чтобы воспользоваться кредитным продуктом, по меньшей мере 20% общей стоимости ремонта вашей квартиры, и по меньшей мере 30% вашего частного дома должно быть направлено на повышение энергоэффективности, к примеру, на приобретение альтернативных источников энергии, энергоэффективных строительных материалов, энергоэкономичных отопительных систем и проведение прочих энергоэффективных работ, а в случае частных домов – также и на термоизоляцию покрытий.