Վերանորոգման հիփոթեքային վարկ Արցախից տեղահանված ընտանիքներին
18 – 65 տարեկան ՀՀ ռեզիդենտ և ոչ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձինք, ովքեր վարկի սպասարկման ողջ ընթացքում չեն բոլորի 65 տարեկանը կամ առկա է վերոնշյալ պահանջներին բավարարող համավարկառու: |
Կառավարության 2022 թ․ փետրվարի 17-ի N 169-L, 2022 թ․ հունիսի 9-ի N 842-L և 2024 թ․ մայիսի 16-ի N 710-L որոշումներով սահմանված անձիք: |
Ծրագրերի շրջանակում ձեռքբերված բնակարանի/բնակելի տան, կառուցված բնակելի տան վերանորոգում 710-Լ որոշմամբ նաև՝ Անհատական բնակելի տան վերակառուցում Տնամերձ հողամասի կառուցապատում |
100,000.00 – 8,000,000.00 ՀՀ դրամ |
14.08% |
Վարկային պայմանագրով |
Առանց անշարժ գույքի գրավադրման, սակայն Բանկի որոշմամբ կարող է պահանջվել երաշխավոր անձ: |
Անկանխիկ՝ միանվագ կամ փուլային եղանակով` համաձայն որոշման: |
Բանկի կողմից գանձվող |
Վարկային հայտի ներկայացման օրվա դրությամբ, վարկառուն չպետք է ունենա ստանդարտ դասից խիստ դասով դասակարգաված գործող պարտավորություններ: Վարկունակության գնահատում չի կատարվում: |
Վարկի տրամադրման կամ մերժման վերաբերյալ |
Սույն պայմաններով չկարգավորվող դեպքերը կարգավորվում են Կառավարության 2022 թ․ փետրվարի 17-ի N 169-L, 2022 թ․ հունիսի 9-ի N 842-L 7 2024 թ․ մայիսի 16-ի N 710-L որոշումների դրույթներով և պայմաններով: 710-Լ որոշմամբ վերանորոգման վարկից կարելի է օգտվել 1-ից ավել անգամ, համընդհանուր վարկավորման գումարը 8 մլն ՀՀ դրամը չգերազանցելու պայմանով: |

Evocabank предоставляет ипотечный кредит на ремонт квартиры или жилого дома.
Лица, определённые постановлениями Правительства № 169-L от 17 февраля 2022 г., № 842-L от 9 июня 2022 г. и № 710-L от 16 мая 2024 г. |
Ремонт квартиры/жилого дома, приобретённого в рамках программ и заложенного в ЭВОКАБАНК, либо построенного жилого дома. |
100,000.00 – 10,000,000.00 драмов; в случае кредитов, предоставленных по постановлениям № 169-L и № 710-L, но сумма не должна превышать разницу между стоимостью, указанной в свидетельстве о собственности и фактической суммой ипотечного кредита. |
Пеня за досрочное погашение суммы кредита |
Без обеспечения; однако по решению Банка может потребоваться поручитель. |
Безналично – одной суммой или траншами, согласно решению Банка |
На дату представления кредитной заявки заемщик не должен иметь нестандартных кредитов. Кредитоспособность не проверяется. |
Случаи, не урегулированные настоящими условиями, регулируются положениями и условиями предусмотренными решениями Правительства № 169-L от 17 февраля 2022 г., № 842-L от 9 июня 2022 г. и № 710-L от 16 мая 2024 г. |