Evocabank-ը՝ ՆԱԻ-Հայաստան 2025 կոնֆերանսի Արծաթե գործընկեր
Հայաստանի Ներքին Աուդիտորների Ինստիտուտը հոկտեմբերի 31-ին և նոյեմբերի 1-ին Armenia Marriott հյուրանոցում իրականացրեց տարեկան կոնֆերանս։ Այս տարվա կոնֆերանսի թեման էր՝ “GRC in the Era of AI and Digital Assets”։
Կոնֆերանսի նպատակն էր ներկայացնել բիզնեսի աճի ռազմավարությունների, կորպորատիվ կառավարման և թվային փոխակերպման լավագույն փորձը՝ քննարկելով արհեստական բանականության կիրառման հնարավորություններն ու ռիսկերը, ինչպես նաև թվային ակտիվների ոլորտի կազմակերպման, իրավական և կիբերանվտանգության կարևոր հարցերը։
Կոնֆերանսին ներկա էին խոսնակներ և հյուրեր ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ ԱՄԷ-ից, Լիբանանից, Նիդեռլանդներից, Միացյալ Թագավորությունից, Սլովենիայից և այլ երկրներից։
Կոնֆերանսին մասնակցում էին Evocabank-ի Ներքին աուդիտի և Ռիսկերի կառավարման թիմերը։ Որպես խոսնակ՝ հանդես եկավ նաև Բանկի խորհրդի նախագահ Վարուժան Ավետիքյանը՝ կորպորատիվ կառավարման բարեփոխումների մասին թեմայով։
Ունենալով առաջատար դիրք թվայնացման և կորպորատիվ կառավարման ոլորտներում՝ Evocabank-ը կոնֆերասին հանդես եկավ որպես «Արծաթե գործընկեր»։

On October 31 and November 1, the “GRC in the Era of AI and Digital Assets” conference took place at the Marriott Hotel.
03.11.2025
The Institute of Internal Auditors Armenia held its annual conference on October 31 and November 1 at the Armenia Marriott Hotel. This year’s theme was “GRC in the Era of AI and Digital Assets.”
The conference aimed to present best practices in business growth strategies, corporate governance, and digital transformation — exploring the opportunities and risks of artificial intelligence, as well as key issues related to the organization, legal framework, and cybersecurity of digital assets.
Speakers and guests attended from Armenia, as well as from the UAE, Lebanon, the Netherlands, the United Kingdom, Slovenia, and other countries.
Evocabank’s Internal Audit and Risk Management teams participated in the conference. Varouzhan Avedikian, Chairman of the Bank’s Supervisory Board, also participated in the conference as a speaker on the topic of Corporate governance reforms.
As a leader in digital innovation and corporate governance, Evocabank participated in the conference as a "Silver Partner".