Evocabank-ը՝ ՆԱԻ-Հայաստան 2025 կոնֆերանսի Արծաթե գործընկեր
Հայաստանի Ներքին Աուդիտորների Ինստիտուտը հոկտեմբերի 31-ին և նոյեմբերի 1-ին Armenia Marriott հյուրանոցում իրականացրեց տարեկան կոնֆերանս։ Այս տարվա կոնֆերանսի թեման էր՝ “GRC in the Era of AI and Digital Assets”։
Կոնֆերանսի նպատակն էր ներկայացնել բիզնեսի աճի ռազմավարությունների, կորպորատիվ կառավարման և թվային փոխակերպման լավագույն փորձը՝ քննարկելով արհեստական բանականության կիրառման հնարավորություններն ու ռիսկերը, ինչպես նաև թվային ակտիվների ոլորտի կազմակերպման, իրավական և կիբերանվտանգության կարևոր հարցերը։
Կոնֆերանսին ներկա էին խոսնակներ և հյուրեր ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ ԱՄԷ-ից, Լիբանանից, Նիդեռլանդներից, Միացյալ Թագավորությունից, Սլովենիայից և այլ երկրներից։
Կոնֆերանսին մասնակցում էին Evocabank-ի Ներքին աուդիտի և Ռիսկերի կառավարման թիմերը։ Որպես խոսնակ՝ հանդես եկավ նաև Բանկի խորհրդի նախագահ Վարուժան Ավետիքյանը՝ կորպորատիվ կառավարման բարեփոխումների մասին թեմայով։
Ունենալով առաջատար դիրք թվայնացման և կորպորատիվ կառավարման ոլորտներում՝ Evocabank-ը կոնֆերասին հանդես եկավ որպես «Արծաթե գործընկեր»։

Серебряный партнер конференции IIA Armenia 2025
Институт внутренних аудиторов Армении провёл свою ежегодную конференцию 31 октября и 1 ноября в отеле Armenia Marriott. Темой этого года стала «GRC in the Era of AI and Digital Assets».
Цель конференции — представить лучшие практики разработки стратегий роста бизнеса, корпоративного управления и цифровой трансформации, обсудить возможности и риски применения искусственного интеллекта, а также важные вопросы организации, правового регулирования и кибербезопасности цифровых активов.
В конференции приняли участие докладчики и гости из Армении, а также из ОАЭ, Ливана, Нидерландов, Великобритании, Словении и других стран.
Команды Внутреннего аудита и Управления рисками Evocabank приняли участие в конференции. Председатель Совета Банка Варужан Аветикян также принял участие в конференции в качестве спикера на тему Реформ корпоративного управления.
Как лидер в области цифровизации и корпоративного управления, Evocabank выступил на конференции в качестве «Серебряного партнера».