Evocabank-ի կապիտալը կհամալրվի 2 մլրդ. 50 մլն. ՀՀ դրամով
Մայիսի 29-ին տեղի ունեցավ Evocabank-ի բաժնետերերի 2020թ. տարեկան ընդհանուր ժողովը, որին մասնակցեցին Բանկի բաժնետերերը, Բանկի Խորհրդի և Վարչության անդամները, Կենտրոնական բանկի և Բանկի արտաքին աուդիտն իրականացրած ընկերության ներկայացուցիչները:
Նիստի օրակարգում, ի թիվս այլ հարցերի, որոշվեց համալրել Բանկի կանոնադրական կապիտալը 2 մլրդ․ 50 մլն․ ՀՀ դրամով։
Ինչպես նշել է Evocabank-ի վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը՝ կապիտալի համալրման մասին բաժնետերերի որոշումը բխում է Բանկի հեռանկարային զարգացման ծրագրի հիմնադրույթներից և նպատակաուղղված է աջակցելու Բանկի հետագա աճի և զարգացման, մրցակցային դիրքերի բարելավման և բիզնեսի ընդլայնման քաղաքականությանը:
Կապիտալի համալրման արդյունքում Evocabank-ը կամրապնդի իր առաջատար դիրքերը բանկային համակարգում՝ ըստ կապիտալի համարժեքության ցուցանիշի:

Капитал Evocabank-а будет пополнен на 2 млрд 50 млн драмов РА
Годовое общее собрание акционеров Evocabank-а приняло решение о пополнении уставного капитала Банка.
29.05.2020
29 мая состоялось годовое общее собрание акционеров Evocabank-а 2020г. В собрании приняли участие акционеры Банка, члены Совета и Правления Банка, представители Центрального банка и компании, проводившей внешний аудит Банка.
В соответствии с повесткой дня заседания, в числе прочих вопросов, принято решение пополнить уставный капитал Банка на 2 млрд 50 млн драмов РА.
Как отметил Председатель Правления Evocabank-а Карен Егиазарян, - решение акционеров о пополнении капитала вытекает из основоположений программы стратегического развития Банка и направлено на поддержку реализации политики роста и развития Банка, укрепления его конкурентных позиции и расширения бизнеса.
В результате пополнения капитала Evocabank укрепит свои лидирующие позиции в банковской системе по показателю достаточности капитала.