Դրամով և դոլարով պարտատոմսեր Evocabank-ի կողմից
Evoca-ն կթողարկի դրամով 10% և դոլարով 5% եկամտաբերությամբ, 36 ամիս ժամկետով պարտատոմսեր՝ 3 մլրդ ՀՀ դրամ և 15 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով:
26.09.2024
Evocabank-ը կթողարկի անվանական, արժեկտրոնային, ոչ փաստաթղթային, առանց հետգնման հնարավորության, ոչ փոխարկելի պարտատոմսեր:
Բանկը տեղաբաշխելու է 300,000 հատ դրամային և 150,000 հատ դոլարային պարտատոմս: Արժեկտրոնները կվճարվեն եռամսյակային պարբերականությամբ։ Մեկ դրամային պարտատոմսի անվանական արժեքը կազմում է 10,000 ՀՀ դրամ, իսկ դոլարայինը՝ 100 ԱՄՆ դոլար:
3,000,000,000 ՀՀ դրամ |
15,000,000 ԱՄՆ դոլար |
300,000 հատ |
150,000 հատ |
36 ամիս |
Evocabank-ում պարտատոմսերը հնարավոր է գնել օնլայն՝ EvocaTOUCH հավելվածի միջոցով, կամ այցելելով Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխմանը մասնակցել ցանկացողները պարտատոմսերի ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին (գրանցված ՀՀ ԿԲ նախագահի 03.07.2024թ. թիվ 1/254 Ա որոշմամբ), հիմնական պայմաններին ու այլ մանրամասներին կարող են ծանոթանալ այստեղ։

Облигации в драмах и долларах от Evocabank
Evoca выпустит облигации в драмах рентабельностью 10% и в долларах - 5%, срок погашения - 36 месяцев, общая сумма выпуска составляет 3 млрд драмов и 15 млн долларов США.
26.09.2024
Evocabank выпустит именные, купонные, бездокументарные, без возможности выкупа, неконвертируемые облигации.
Банк разместит 300,000 шт. драмовых и 150,000 шт. долларовых облигаций. Купоны будут выплачиваться раз в квартал. Номинальная стоимость одной драмовой облигации составляет 10,000 драмов, а долларовой облигации - 100 долларов США.
3,000,000,000 драмов |
15,000,000 долларов США |
300,000 шт. |
150,000 шт. |
Лица, желающие участвовать в размещении облигаций, могут ознакомиться с электронным вариантом проспекта выпуска облигаций (зарегистрированного согласно решению председателя ЦБ РА No1/254 А от 03.07.2024г.), с основными условиями и другими подробностями здесь.