Դրամով և դոլարով պարտատոմսեր Evocabank-ի կողմից
Evoca-ն կթողարկի դրամով 10% և դոլարով 5% եկամտաբերությամբ, 36 ամիս ժամկետով պարտատոմսեր՝ 3 մլրդ ՀՀ դրամ և 15 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով:
26.09.2024
Evocabank-ը կթողարկի անվանական, արժեկտրոնային, ոչ փաստաթղթային, առանց հետգնման հնարավորության, ոչ փոխարկելի պարտատոմսեր:
Բանկը տեղաբաշխելու է 300,000 հատ դրամային և 150,000 հատ դոլարային պարտատոմս: Արժեկտրոնները կվճարվեն եռամսյակային պարբերականությամբ։ Մեկ դրամային պարտատոմսի անվանական արժեքը կազմում է 10,000 ՀՀ դրամ, իսկ դոլարայինը՝ 100 ԱՄՆ դոլար:
3,000,000,000 ՀՀ դրամ |
15,000,000 ԱՄՆ դոլար |
300,000 հատ |
150,000 հատ |
36 ամիս |
Evocabank-ում պարտատոմսերը հնարավոր է գնել օնլայն՝ EvocaTOUCH հավելվածի միջոցով, կամ այցելելով Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ:
Պարտատոմսերի տեղաբաշխմանը մասնակցել ցանկացողները պարտատոմսերի ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին (գրանցված ՀՀ ԿԲ նախագահի 03.07.2024թ. թիվ 1/254 Ա որոշմամբ), հիմնական պայմաններին ու այլ մանրամասներին կարող են ծանոթանալ այստեղ։

Bonds in AMD and USD by Evocabank
Evoca will issue dram-denominated and USD-denominated bonds yielding 10% and 5% per year respectively, maturing in 36 months in total amount of AMD 3 billion and USD 15 million.
26.09.2024
Evocabank will issue registered, coupon, book-entry, irredeemable, inconvertible bonds.
The Bank will place 300,000 dram-denominated and 150,000 USD-denominated bonds. Coupons will be paid on a quarterly basis. The par value for AMD-denominated bonds is AMD 10,000 and for USD-denominated bonds - USD 100.
AMD 3,000,000,000 |
USD 15,000,000 |
Potential investors can familiarize themselves with the electronic version of the bond issuance prospectus (registered pursuant to decision of RA CB chairman #1/254 A of 03.07.2024), outlining the main terms and other details here.