Evocabank-ը տարածաշրջանում առաջին ընկերությունն է, որի ղեկավարները հաջողությամբ ավարտել են MIT-ի Generative AI դասընթացը։
Evocabank-ի ավելի քան 70 ղեկավար մասնակցեց և հաջողությամբ ավարտեց Massachusetts Institute of Technology (MIT) Open Learning-ի երեքշաբաթյա "Understanding and Using Generative AI" դասընթացը:
Օնլայն դասընթացներին զուգահեռ ծրագիրը ներառում էր նաև real-time վիդեո հանդիպումներ, որոնց ընթացքում MIT Open Learning-ի AI Education & Innovation-ի ղեկավար Dr. David Dixon-ը ներկայացնում էր Generative AI-ի կիրառման գործնական հնարավորություններն ու ազդեցությունը բիզնեսի վրա, ինչպես նաև քննարկվում էին Բանկի թիմի կողմից բարձրացված հարցերը։
«Evocabank-ում միշտ բարձր է գնահատվել շարունակական զարգացումն ու ինքնակրթությունը, իսկ արհեստական բանականության հմտություններ սովորելն այսօրվա, ես կասեի անգամ` երեկվա պահանջն է: Սա մեր թիմի՝ նոր հմտություններով վերազինման սկիզբն է: Պետք է այնպես անենք, որ AI-ը դառնա մեր թիմի superpower-ը»,- նշել է Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը։
Ի դեպ, Բանկի ամբողջ թիմն ամիսներ առաջ մասնակցեց «AI գրագիտության դասընթաց Evocabank–ի համար» 14-ժամյա ծրագրին, որը հատուկ Բանկի աշխատակիցների համար մշակվել էր reArmenia ակադեմիայի կողմից։ Evoca-ում նաև խրախուսվում են նեղ մասնագիտական AI դասընթացներն ու թրեյնինգները:

Evocabank is the first company in the region whose executives have successfully completed the Generative AI course by MIT Open Learning.
More than 70 executives of Evocabank participated in and successfully completed the three-week "Understanding and Using Generative AI" course from the Massachusetts Institute of Technology (MIT) Open Learning.
In parallel with the online courses, the program included real-time video sessions during which Dr. David Dixon, Head of AI Education & Innovation at MIT Open Learning, presented the practical applications of Generative AI and its impact on business. The sessions also provided an opportunity to discuss questions raised by the Bank's team.
"Continuous development and self-education have always been highly valued at Evocabank, and learning artificial intelligence skills is a requirement of today, I would even say of yesterday. This is the beginning of re-equipping our team with new skills. We must ensure that AI becomes our team's superpower," said Karen Yeghiazaryan, Chairman of the Management Board of Evocabank.
It is also worth noting that several months earlier, the Bank's entire team completed the 14-hour "AI Literacy Course for Evocabank", which had been specially developed by the reArmenia Academy for the Bank's employees. Evoca also actively encourages participation in specialized AI courses and professional training programs tailored to specific fields of expertise.