254 մլն դրամի նվիրաբերություն Երևան համայնքին
Evocabank-ը Երևան համայնքին փոխանցել է 254,000,000 ՀՀ դրամ՝ համայնքի սեփականությունը հանդիսացող ք. Երևան, Բագրատունյաց պողոտա 48/1 հասցեում գտնվող շենքի վերանորոգման աշխատանքները կատարելու համար: Վերանորոգումից հետո շենքը կգործի որպես Երևան քաղաքի մենապայքարային մարզաձևերի բարձրագույն վարպետության մարզադպրոց, որտեղ կդասավանդվի բռնցքամարտ, հունահռոմեական և ազատ ոճի ըմբշամարտեր, ձյուդո և օլիմպիական մարզաձևեր: Մարզադպրոցը պատրաստ կլինի 2025թ-ի ավարտին:
«Evocabank-ը մշտապես հատուկ ուշադրություն է դարձնում այնպիսի նախաձեռնություններին, որոնք ուղղված են երիտասարդների կրթությանն ու զարգացմանը: Մեզ համար առաջնային է ստեղծել այնպիսի արժեքներ, որոնք կծառայեն ներկա և ապագա սերունդներին։
Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունը Evocabank-ի մշակույթի կարևորագույն մասերից է։ Այն ինտեգրված է մեր ռազմավարության մեջ՝ ներառելով ինչպես տնտեսական, այնպես էլ սոցիալական, մշակութային և հասարակական ուղղություններ»,- նշել է Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը։
Evocabank-ը տարիներ շարունակ աջակցություն է ցուցաբերել տարբեր նախաձեռնություններին` նորագույն տեխնոլոգիաների զարգացման, կրթության, գիտության, մշակույթի ոլորտներում, ինչպես նաև հասարակության առավել խոցելի խմբերին` ծնողազուրկ կամ հատուկ խնամքի տակ գտնվող երեխաներ և այլն:

Donation of 254 million drams to the Yerevan community
Evocabank transferred AMD 254,000,000 to the Yerevan community for renovation of the municipality-owned building located at 48/1 Bagratunyats Ave., Yerevan.
After the renovation, the building will serve as a sports school of martial arts and physical education provider specialized in boxing, Greco-Roman and freestyle wrestling, judo and Olympic sports. The school will be ready by the end of 2025.
«Evocabank always pays special attention to initiatives aimed at enhancement of education and development of young people. It is important for us to create such values that will serve the current and future generations.
Corporate social responsibility is one of the most important components of Evocabank culture. This is integrated into our strategy covering economic, social, cultural and public areas», said Karen Yeghiazaryan, Chairman of the Management Board of Evocabank.
For many years, Evocabank has been supporting various initiatives in such areas as development of latest technologies, education, science, culture, as well as support to the most vulnerable groups of society – children without parental care or kids in need of special care.