254 մլն դրամի նվիրաբերություն Երևան համայնքին
Evocabank-ը Երևան համայնքին փոխանցել է 254,000,000 ՀՀ դրամ՝ համայնքի սեփականությունը հանդիսացող ք. Երևան, Բագրատունյաց պողոտա 48/1 հասցեում գտնվող շենքի վերանորոգման աշխատանքները կատարելու համար: Վերանորոգումից հետո շենքը կգործի որպես Երևան քաղաքի մենապայքարային մարզաձևերի բարձրագույն վարպետության մարզադպրոց, որտեղ կդասավանդվի բռնցքամարտ, հունահռոմեական և ազատ ոճի ըմբշամարտեր, ձյուդո և օլիմպիական մարզաձևեր: Մարզադպրոցը պատրաստ կլինի 2025թ-ի ավարտին:
«Evocabank-ը մշտապես հատուկ ուշադրություն է դարձնում այնպիսի նախաձեռնություններին, որոնք ուղղված են երիտասարդների կրթությանն ու զարգացմանը: Մեզ համար առաջնային է ստեղծել այնպիսի արժեքներ, որոնք կծառայեն ներկա և ապագա սերունդներին։
Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունը Evocabank-ի մշակույթի կարևորագույն մասերից է։ Այն ինտեգրված է մեր ռազմավարության մեջ՝ ներառելով ինչպես տնտեսական, այնպես էլ սոցիալական, մշակութային և հասարակական ուղղություններ»,- նշել է Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը։
Evocabank-ը տարիներ շարունակ աջակցություն է ցուցաբերել տարբեր նախաձեռնություններին` նորագույն տեխնոլոգիաների զարգացման, կրթության, գիտության, մշակույթի ոլորտներում, ինչպես նաև հասարակության առավել խոցելի խմբերին` ծնողազուրկ կամ հատուկ խնամքի տակ գտնվող երեխաներ և այլն:

Помощь муниципалитету Еревана в размере 254 млн драмов
Evocabank выделил безвозмездную финансовую помощь муниципалитету Еревана на восстановление спортивной школы.
23.06.2023
Evocabank перечислил на счет муниципалитета Еревана 254 000 000 драмов РА на ремонт принадлежащего городу здания, расположенного по адресу г. Ереван, пр. Багратуняц 48/1.
Отреставрированное здание будет функционировать как спортивная школа высшего мастерства по спортивным единоборствам, где будут проводиться занятия по боксу, греко-римской и вольной борьбе, дзюдо и олимпийским видам спорта. Спортшкола будет сдана в эксплуатацию к концу 2025 года.
«Evocabank уделяет особое внимание инициативам, направленным на образование и развитие молодежи. Для нас важно создавать ценности, служащие ориентиром для нынешнего и будущего поколений.
Корпоративная социальная ответственность является одной из важнейших составляющих культуры Evocabank. Это входит в нашу стратегию, охватывающую как экономическое, социальное, культурное, так и общественное направления», - отметил председатель Правления Evocabank Карен Егиазарян.
Evocabank на протяжении многих лет оказывает содействие различным инициативам в сферах развития новейших технологий, образования, науки, культуры, а также программам помощи наиболее уязвимым слоям общества – детям, лишенным родителей или нуждающимся в особом уходе.