Evocabank-ը 10 մլն դրամ է նվիրաբերել «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամին
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» մշակութային հիմնադրամը հետապնդում է մշակութային, կրթական, սոցիալական, բարեգործական և այլ հանրօգուտ նպատակներ:
01.09.2022
Հիմնադրամի նպատակն է՝ նպաստել հայկական մշակույթի, դասական երաժշտության կատարողական արվեստի զարգացմանը և տարածմանը Հայաստանում և նրա սահմաններից դուրս; բացահայտել, զարգացնել, կրթել և աջակցել տաղանդաշատ երաժիշտներին, մշակույթի և արվեստի ներկայացուցիչներին, մշակութային և կրթական հաստատություններին; նպաստել Հայաստանի և սփյուռքի հայ մշակութային և կրթական կազմակերպությունների և անհատների միջև կապերի հաստատմանը և համագործակցությանը, հայ մշակույթի ներուժի համախմբմանը:
Հիմնադրամի հիմնադիր և Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Սերգեյ Սմբատյանն իր գեղարվեստական գիտելիքներով և կարողություններով, ճիշտ շեշտադրումներ դնելով՝ ներգրավել է հանրահայտ երաժիշտների, որոնք, լինելով Հիմնադրամի դեսպաններ, վերահսկում են տաղանդների պրոֆեսիոնալ աճը։
Հիմնադրամի մասին
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամը ստեղծվել է 2019թ. հոկտեմբերին և ունի մեկ կարևորագույն նպատակ․ աջակցել հայկական մշակույթին, մասնավորապես՝ դասական ակադեմիական երաժշտարվեստին։
Հիմնադրամի հիմնական նպատակներն է վերջինիս գլխավոր ծրագրի՝ «Տալենտում»-ի ճանապարհային քարտեզը՝ բացահայտել տաղանդավոր երաժիշտներին, կրթել ու զարգացնել նրանց և արդյունքում ունենալ միջազգային չափանիշներին համապատասխան երաժիշտներ, որոնք կներկայացնեն հայկական մշակույթն ամբողջ աշխարհում։ Ծրագիրը սկսվել է 2020թ.-ին 10-ը կրթաթոշակառուից, իսկ 2021-ին նրանց թիվը հասել է 15-ի։
Evocabank-ը կարևորում է մշակույթի ու կրթության դերը, և որպես նորարար ու երիտասարդական բանկ՝ մշտապես մասնակցում է նման հետաքրքիր նախագծերի:

Evocabank передал 10 млн драмов в счет Фонда “Музыка во имя будущего”
Фонд “Музыка во имя будущего” преследует культурные, образовательные, социальные, благотворительные и прочие общественно полезные цели.
01.09.2022
Целью Фонда является содействие повышению исполнительского  искусства представителей классической музыки, развитию и распространению армянской культуры как в Армении, так и за ее пределами; выявление, развитие, обучение и оказание поддержки талантливым музыкантам, представителям культуры и искусства, а также культурным и образовательным учреждениям; содействие в установлении  связей и сотрудничества между культурными и образовательными организациями и отдельными лицами, представляющими Армению и армянскую диаспору, консолидация потенциала армянской культуры.
Учредитель и председатель Попечительского совета Фонда Сергей Смбатян благодаря своим художественным знаниям, чутью и высокому чувству прекрасного, привлек известных музыкантов, которые, будучи послами Фонда, следят за профессиональным ростом музыкальных талантов.
О Фонде
Фонд “Музыка во имя будущего” создан в октябре 2019г. и имеет одну важнейшую цель: оказание содействия армянской культуре, в частности, классическому академическому музыкальному искусству.
Основными целями Фонда в рамках его главнейшей программы - дорожной карты “Талентум”  - являются выявление талантливых музыкантов, развитие их способностей до уровня международных стандартов, что поможет им достойно представлять армянскую культуры во всем мире. Программа действует с 2020г., когда численность ее стипендиатов составляла 10 человек, а в 2021г. их численность достигла 15.
Evocabank высоко ценит роль культиры и образования и как инновационный и молодежный банк постоянно участвует в аналогичных интересных проектах.