Evocabank-ի «Թումանյան» մասնաճյուղը գործում է նոր՝ Թումանյան 15 հասցեում
Մասնաճյուղի հաճախորդները կսպասարկվեն ընդարձակ, նորագույն տեխնիկայով հագեցած, հարմարավետ սրահում։ Այստեղ կա հերթի կառավարման համակարգ, վճարային տերմինալ, ինչպես նաև՝ արտարժույթի փոխանակման տերմինալ, ինչը հնարավորություն կտա խնայել ժամանակը՝ կատարելով մի շարք բանկային գործարքներ առանց Բանկի աշխատակցին մոտենալու:
Բացի ստանդարտ բանկային ծառայություններից, մասնաճյուղի սպասասրահներից մեկը կգործի որպես #dibrary – digital library:
#dibrary-ում կարելի է անվճար օգտվել էլեկտրոնային բիզնես ռեսուրսներից՝ e-Duke Journals Scholarly Collection, ASTM Compass, Edward Elgar Publishing Journals, Mathematical Sciences Publishers Journals, Royal Society Journals Collection, SAGE Premier և այլն․․․
#dibrary-ի գրքերը, հոդվածները և հրապարակումները շարունակաբար համալրվելու են՝ ներառելով նաև համաշխարհային լավագույն համալսարանների փակ վճարովի ռեսուրսները։ Բացի էլեկտրոնային նյութերից, #dibrary-ում կարելի է գտնել նաև դասական գրքեր, ինչպես նաև ժամանակակից բիզնես գրականության բեսթսելլերները, որոնք կարելի է կարդալ տեղում, իսկ ցանկության դեպքում՝ նաև տանել տուն։
«Մենք ստեղծել ենք յուրահատուկ միջավայր խելացի և ձգտումով երիտասարդների համար։ Այստեղ նրանք անվճար կստանան էլեկտրոնային նյութերից օգտվելու անսահմանափակ հնարավորություն, կներբեռնեն իրենց հետաքրքրող ռեսուրսները՝ միաժամանակ օգտվելով սուրճից։
Շնորհակալություն ենք հայտնում DLAA-ին՝ Հայաստանի թվային գրադարանների ասոցիացիային (Digital Library Association of Armenia), Ավետիք Իսահակյանի անվան գրադարանին և American Corner Yerevan-ին՝ #dibrary-ի բացման գործում մեզ աջակցելու համար։ Նրանց աջակցության շնորհիվ՝ #dibrary-ում կարելի է անվճար օգտվել այնպիսի հրատարակիչների նյութերից, որոնց անդամակցությունը բավականին թանկ է և շատերի համար՝ անհասանելի։
Համոզված ենք, որ #dibrary-ն կդառնա առաջադեմ երիտասարդների ամենասիրելի վայրերից մեկը Երևանի կենտրոնում», - նշել է Բանկի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը։
«Թումանյան» մասնաճյուղն արտոնյալ պայմաններով ծառայություններ է առաջարկում բոլոր այն ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց, որոնք կդառնան մասնաճյուղի հաճախորդ առաջիկա մեկ ամսվա ընթացքում, մասնավորապես՝
- Դասական ավանդներ՝ 0.25%-ով ավելի բարձր տարեկան տոկոսադրույքներով,
- ՀՀ դրամով փոխանցումներ՝ անվճար,
- Անշարժ գույքի գրավով ապահովված ԱՄՆ դոլարով անհատական վարկեր՝ տարեկան անվանական տոկոսադրույք՝ -1%-ով, այսինքն՝
- 11%` 12%-ի փոխարեն՝ առանց եկամտի հավաստման վարկերի դեպքում,
- 9%` 10%-ի փոխարեն՝ եկամտի հավաստմամբ վարկերի դեպքում,
- Երաշխավորությամբ անհատական վարկեր ԱՄՆ դոլարով՝ տարեկան անվանական տոկոսադրույք՝ -1%-ով, այսինքն՝ 12%՝ 13%-ի փոխարեն,
- SWIFT փոխանցումներ՝ ստանդարտ միջնորդավճարից -25% զեղչով,
- Նոր ֆիզիկական և իրավաբանական անձ հաճախորդների համար՝ գործառնությունների կատարում EvocaToken հավելվածով՝ 1 տարի անվճար,
- Անհատական պահատուփերի վարձակալություն՝ առաջին տարին -50% զեղչով,
- Քարտերի տարեկան սպասարկման վճար՝ քարտի ամբողջ ժամկետի համար (3 տարի) -30% զեղչով, այսինքն՝
- Visa Classic, MasterCard Standard քարտեր` 3,500 դրամ՝ 5,000 դրամի փոխարեն
- Visa Gold, MasterCard Gold քարտեր` 10,500 դրամ՝ 15,000 դրամի փոխարեն
- Պրեմիում դասի Visa Infinite քարտ` 70,000 դրամ՝ 100,000-ի փոխարեն
- ArCa Vision քարտեր՝ 0 դրամ:
Հիշեցնենք, որ մայիսին Evocabank-ը նոր մասնաճյուղ էր բացել Մալաթիա Սեբաստիա համայնքում, իսկ շուտով կբացի ևս մի նոր մասնաճյուղ Նոր-Նորք համայնքում։ Բանկի մասնաճյուղերի հասցեներին կարելի է ծանոթանալ այստեղ:

Evocabank’s Tumanyan Branch Relocated to New Premises at 15, Tumanyan str.
The branch will serve its customers in a spacious, comfortable front office equipped with state-of-the-art technology. The newly installed queuing system, payment terminal and foreign exchange terminal will help branch customers save their time by executing several transactions on their own, without Bank employees involvement.
Apart from delivery of standard bank services, one of the customer service areas will be operating as #dibrary – digital library.
The #dibrary will allow the customers to use electronic business resources like: e-Duke Journals Scholarly Collection, ASTM Compass, Edward Elgar Publishing Journals, Mathematical Sciences Publishers Journals, Royal Society Journals Collection, SAGE Premier, etc.․․․
#dibrary’s stock of books, articles and publications will be enlarged on an ongoing basis, adding to it paid non-public resources of the best universities of the world. Apart from electronic books and articles, modern bestsellers on business will be available at #dibrary for reading in the branch office or taking them home.
“We have created a unique environment for smart and ambitious young people. Here they can get a free chance of reading electronic books. They can also download interesting resources while enjoying a cup of coffee.
We are grateful to Digital Library Association of Armenia (DLAA), Avetik Isahakyan library and American Corner Yerevan for their kind support in opening the #dibrary. Owing to such support, #dibrary customers can use free books of publishers whose membership is rather expensive or beyond-the-reach of most people.
We are convinced that #dibrary in the center of Yerevan will become a favorite place for forward-looking young people”, said Karen Yeghiazaryan, Management Board chairman.
Tumanyan branch will offer favorable service terms to all individuals and legal entities having become branch customers during the first month of operation, in particular:
- Classical deposits – annual interest rate plus 0.25%,
- Money transfers in Armenian drams – free of charge,
- Real property-secured personal loans denominated in US dollars – annual nominal interest rate minus 1%, i.e.:
- 11% instead of 12% - for loans without income verification,
- 9% instead of 10% - for loans with income verification,
- Surety-backed personal loans denominated in US dollars, nominal interest rate per annum minus 1%, i.e. 12% instead of 13%,
- SWIFT money transfers – standard commission fee minus 25%,
- For new customers – individuals and legal entities – execution of transactions through EvocaToken app – free of charge for the first year,
- Rental of safe deposit boxes - for the first year – standard fee minus 50%,
- Fee for annual card servicing – for the entire period of card validity (3 years) at 30% discount, i.e.:
- Visa Classic, MasterCard Standard cards - AMD 3,500 instead of AMD 5,000,
- Visa Gold, MasterCard Gold cards - AMD 10,500 instead of AMD 15,000,
- Visa Infinite premium class cards - AMD 70,000 instead of AMD 100,000,
- ArCa Vision cards - AMD 0.
As a reminder, Evocabank opened a new branch in May in Malatia-Sebastia district. Soon the Bank plans to open another branch in Nor-Nork district. Bank branch location details may be found here.