Evocabank-ի «Թումանյան» մասնաճյուղը գործում է նոր՝ Թումանյան 15 հասցեում
Մասնաճյուղի հաճախորդները կսպասարկվեն ընդարձակ, նորագույն տեխնիկայով հագեցած, հարմարավետ սրահում։ Այստեղ կա հերթի կառավարման համակարգ, վճարային տերմինալ, ինչպես նաև՝ արտարժույթի փոխանակման տերմինալ, ինչը հնարավորություն կտա խնայել ժամանակը՝ կատարելով մի շարք բանկային գործարքներ առանց Բանկի աշխատակցին մոտենալու:
Բացի ստանդարտ բանկային ծառայություններից, մասնաճյուղի սպասասրահներից մեկը կգործի որպես #dibrary – digital library:
#dibrary-ում կարելի է անվճար օգտվել էլեկտրոնային բիզնես ռեսուրսներից՝ e-Duke Journals Scholarly Collection, ASTM Compass, Edward Elgar Publishing Journals, Mathematical Sciences Publishers Journals, Royal Society Journals Collection, SAGE Premier և այլն․․․
#dibrary-ի գրքերը, հոդվածները և հրապարակումները շարունակաբար համալրվելու են՝ ներառելով նաև համաշխարհային լավագույն համալսարանների փակ վճարովի ռեսուրսները։ Բացի էլեկտրոնային նյութերից, #dibrary-ում կարելի է գտնել նաև դասական գրքեր, ինչպես նաև ժամանակակից բիզնես գրականության բեսթսելլերները, որոնք կարելի է կարդալ տեղում, իսկ ցանկության դեպքում՝ նաև տանել տուն։
«Մենք ստեղծել ենք յուրահատուկ միջավայր խելացի և ձգտումով երիտասարդների համար։ Այստեղ նրանք անվճար կստանան էլեկտրոնային նյութերից օգտվելու անսահմանափակ հնարավորություն, կներբեռնեն իրենց հետաքրքրող ռեսուրսները՝ միաժամանակ օգտվելով սուրճից։
Շնորհակալություն ենք հայտնում DLAA-ին՝ Հայաստանի թվային գրադարանների ասոցիացիային (Digital Library Association of Armenia), Ավետիք Իսահակյանի անվան գրադարանին և American Corner Yerevan-ին՝ #dibrary-ի բացման գործում մեզ աջակցելու համար։ Նրանց աջակցության շնորհիվ՝ #dibrary-ում կարելի է անվճար օգտվել այնպիսի հրատարակիչների նյութերից, որոնց անդամակցությունը բավականին թանկ է և շատերի համար՝ անհասանելի։
Համոզված ենք, որ #dibrary-ն կդառնա առաջադեմ երիտասարդների ամենասիրելի վայրերից մեկը Երևանի կենտրոնում», - նշել է Բանկի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը։
«Թումանյան» մասնաճյուղն արտոնյալ պայմաններով ծառայություններ է առաջարկում բոլոր այն ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց, որոնք կդառնան մասնաճյուղի հաճախորդ առաջիկա մեկ ամսվա ընթացքում, մասնավորապես՝
- Դասական ավանդներ՝ 0.25%-ով ավելի բարձր տարեկան տոկոսադրույքներով,
- ՀՀ դրամով փոխանցումներ՝ անվճար,
- Անշարժ գույքի գրավով ապահովված ԱՄՆ դոլարով անհատական վարկեր՝ տարեկան անվանական տոկոսադրույք՝ -1%-ով, այսինքն՝
- 11%` 12%-ի փոխարեն՝ առանց եկամտի հավաստման վարկերի դեպքում,
- 9%` 10%-ի փոխարեն՝ եկամտի հավաստմամբ վարկերի դեպքում,
- Երաշխավորությամբ անհատական վարկեր ԱՄՆ դոլարով՝ տարեկան անվանական տոկոսադրույք՝ -1%-ով, այսինքն՝ 12%՝ 13%-ի փոխարեն,
- SWIFT փոխանցումներ՝ ստանդարտ միջնորդավճարից -25% զեղչով,
- Նոր ֆիզիկական և իրավաբանական անձ հաճախորդների համար՝ գործառնությունների կատարում EvocaToken հավելվածով՝ 1 տարի անվճար,
- Անհատական պահատուփերի վարձակալություն՝ առաջին տարին -50% զեղչով,
- Քարտերի տարեկան սպասարկման վճար՝ քարտի ամբողջ ժամկետի համար (3 տարի) -30% զեղչով, այսինքն՝
- Visa Classic, MasterCard Standard քարտեր` 3,500 դրամ՝ 5,000 դրամի փոխարեն
- Visa Gold, MasterCard Gold քարտեր` 10,500 դրամ՝ 15,000 դրամի փոխարեն
- Պրեմիում դասի Visa Infinite քարտ` 70,000 դրամ՝ 100,000-ի փոխարեն
- ArCa Vision քարտեր՝ 0 դրամ:
Հիշեցնենք, որ մայիսին Evocabank-ը նոր մասնաճյուղ էր բացել Մալաթիա Սեբաստիա համայնքում, իսկ շուտով կբացի ևս մի նոր մասնաճյուղ Նոր-Նորք համայնքում։ Բանկի մասնաճյուղերի հասցեներին կարելի է ծանոթանալ այստեղ:

Филиал “Туманян” Evocabank-а работает по новому адресу: ул.Туманяна 15
Обслуживание клиентов филиала будет осуществляться в просторном, комфортабельном зале, оснащенном новейшей техникой. Здесь установлены система управления очередью, платежный терминал, а также терминал по обмену валюты, что даст возможность клиентам сэкономить время при проведении ряда банковских операциий, не прибегая к помощи сотрудников Банка.
Наряду с предоставлением стандартных банковских услуг, один из залов обслуживания филиала будет функционировать как #dibrary – digital library (цифровая библиотека).
В #dibrary можно бесплатно пользоваться электронными бизнес-ресурсами: e-Duke Journals Scholarly Collection, ASTM Compass, Edward Elgar Publishing Journals, Mathematical Sciences Publishers Journals, Royal Society Journals Collection, SAGE Premier и т.д.․․․
Книги, статьи и публикации #dibrary будут регулярно пополняться, охватывая также закрытые платные ресурсы лучших университетов мира. Кроме электронных материалов, в #dibrary можно найти также классические книги, а также самые популярные книги о бизнесе, которые можно прочитать там же, а при желании – взять книгу домой.
“Мы создали уникальную среду для умных и целеустремленных молодых людей. Здесь они получат возможность бесплатно воспользоваться электронными материалами, скачать интересующую их информацию, одновременно наслаждаясь чашечкой кофе.
Мы выражаем благодарность DLAA (Digital Library Association of Armenia) – Ассоциации цифровых библиотек Армении, библиотеке им. Аветика Исаакяна и American Corner Yerevan за оказанную поддержку в деле открытия #dibrary. Благодаря их поддержке в #dibrary можно пользоваться материалами таких организаций издателей, членство в которых достаточно дорого и для многих – недоступно.
Мы уверены, что #dibrary станет одним из полюбившихся мест в центре Еревана для передовой молодежи”, - отметил председатель Правления Банка Карен Егиазарян.
Филиал “Туманян” предложит льготные условия всем физическим и юридическим лицам, ставшим клиентами филиала в первый месяц работы, в частности:
- Депозит “Классический” – годовая процентная ставка плюс 0.25%,
- Денежные переводы в драмах РА – бесплатно,
- Индивидуальные кредиты под залог недвижимости в долларах США – годовая номинальная ставка минус 1%, в частности:
- 11% вместо 12% - для кредитов, утвержденных без справки о доходах,
- 9% вместо 10% - для кредитов, требующих подтверждения доходов,
- Индивидуальные кредиты под поручительство в долларах США, номинальная годовая ставка минус 1%, т.е. 12% вместо 13%,
- Денежные переводы SWIFT - стандартная комиссия минус 25%,
- Для новых клиентов – физических и юридических лиц, проведение операций через приложение EvocaToken – бесплатно в течение 1 года,
- Аренда сейфовых ячеек – скидка на 50% в первый год аренды,
- Плата за годовое обслуживание карт – на весь период действительности карты (3 года) – скидка на 30%, в частности:
- Карты Visa Classic, MasterCard Standard - 3,500 драмов вместо 5,000 драмов,
- Карты Visa Gold, MasterCard Gold - 10,500 драмов вместо 15,000 драмов,
- Карты премиум класса Visa Infinite - 70,000 драмов вместо 100,000 драмов,
- Карты ArCa Vision - 0 драмов.
Напомним, что в мае с.г. Evocabank открыл новый филиал в административном районе Малатия-Себастия, а в скором времени откроет еще один филиал в Нор-Норке. С адресами филиалов Банка можно ознакомиться здесь.