Evocabank-ը ճանաչվել է Լավագույն ՓՄՁ բանկը Հայաստանում ըստ Global Finance-ի:
Մրցանակաբաշխության հաղթողներն ընտրվել են Global Finance-ի խմբագրության կողմից՝ հաշվի առնելով ոլորտի ինսայդերների և տեխնոլոգիական փորձագետների տվյալները:
Հաղթող բանկերն ընտրվել են մի շարք չափանիշների հիման վրա՝
- ՓՄՁ շուկաների և կարիքների իմացություն
- ապրանքների և ծառայությունների շրջանակ
- շուկայական դիրք
- նորարարություն:
«Փոքր ձեռնարկություններն ամենուր տնտեսության հիմքն են, սակայն ընդգրկում են բիզնեսների լայն տեսականի, որոնցից յուրաքանչյուրն ունի իր արդյունաբերությանը, ոլորտին և աշխարհագրությանը հատուկ կարիքներ։», - ասաց Global Finance ամսագրի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն: «Գտնելով ֆինանսական գործընկերներ, որոնք կենտրոնացած են տվյալ սեգմենտի վրա և տեղական գործընկերներին մատուցում են ծառայություններ անմիջապես տեղում, Global Finance-ը, յուրաքանչյուր երկրում և ավելի ընդարձակ մասշտաբով, յուրահատուկ ծառայություն է տրամադրում բոլոր այն խելամիտ ձեռնարկատերերին, որոնք ձգտում են ֆինանսական կարիքների հաջորդ մակարդակին»:
Կատարելագործելով իր ընթացակարգերը և ներդնելով նորագույն տեխնոլոգիաներ՝ Evoca-ն իր գործընկերներին առաջարկում է պարզ և նորարար լուծումներ իրենց բիզնեսի զարգացման համար:
Evocabank-ի ՓՄՁ վարկավորման ծրագրերն են՝
- «ԳՀՀ - Էներգաարդյունավետություն ՓՄՁ-ների համար» ծրագրի շրջանակներում տրամադրվող վարկեր
- «Եվրոպական ներդրումային բանկի կողմից ֆինանսավորվող» ծրագրի շրջանակներում տրամադրվող վարկեր
Ի դեպ, 2021 թվականին IFC-ն` Միջազգային Ֆինանսական Կորպորացիան, և Evocabank-ը համախմբեցին իրենց ուժերը, որպեսզի աջակցեն բիզնեսին, պահպանեն աշխատատեղերը և արագացնեն Հայաստանի տնտեսության վերականգնումը։ IFC-ի տրամադրած 15 միլիոն դոլար վարկավորումը Evocabank-ին հնարավորություն տվեց տրամադրել շրջանառու կապիտալ ու առևտրային վարկեր ԳՓՄՁ-ներին, հատկապես՝ տնտեսության կրիտիկական ոլորտներում, այդ թվում՝ առողջապահություն, պարենի արտադրություն, փաթեթավորում, էլեկտրոնային առևտուր և լոգիստիկա։ Այս տարի IFC-ի կողմից Evocabank-ին տրամադրված 15 միլիոն դոլարի նոր վարկը կօգնի խթանել տնտեսական աճը և աշխատատեղերի ստեղծումը COVID-19-ի ձգձգվող ազդեցության պայմաններում:
Global Finance ամսագրի մասին. այն հիմնադրվել է 1987թ., այն լույս է տեսնում ավելի քան 50,000 օրինակով և տարածվում 193 երկրում: Global Finance ամսագրի ընթերցողների բանակը ընդգրկում է կորպորատիվ և ֆինանսական բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ովքեր պատասխանատու են բազմազգային ընկերություններում և ֆինանսական կազմակերպություններում ներդրումային և ռազմավարական որոշումների ընդունման համար: Ամսագրի կայքը՝ GFMag.com, առաջարկում է ֆինանսական վերլուծություններ և հոդվածներ, որոնք հիմնվում են միջազգային ֆինանսական շուկաներում աշխատանքի 36-ամյա ժառանգության վրա: Global Finance ամսագրի գլխամասը գտնվում է Նյու-Յորքում, իսկ տարածաշրջանային գրասենյակները սփռված են աշխարհով մեկ: Global Finance ամսագիրը բանկերի և ֆինանսական ծառայություններ մատուցող այլ կազմակերպությունների շրջանում ընտրում է լավագույններին: Այդ մրցանակները համաշխարհային ֆինանսական հանրության համար դարձել են գերազանցության հուսալի չափորոշիչ:

Evocabank признан Лучшим банком для МСП в Армении по версии журнала Global Finance.
Победители были отобраны аналитиками редакции Global Finance с учетом мнений инсайдеров и технологических экспертов в данной области.
Банки-победители были отобраны на основании нижеследующих критериев:
- Знание рынков и потребностей МСП
- Объем товаров и услуг
- Позиция на рынке
- Инновационность.
“Малые предприятия являются источником жизненной силы экономики во всем мире, но при этом охватывают широкий спектр предприятий, каждое из которых имеет потребности, характерные для их отрасли, сектора и географии”, - сказал издатель и главный редактор журнала Global Finance Джозеф Д. Джиарапуто. "Находя финансовых партнеров, которые сосредоточены на этом сегменте и на месте предоставляют услуги локальным клиентам, в каждой стране, а также в более широком масштабе, Global Finance предоставляет уникальную услугу опытным предпринимателям, стремящимся к следующему уровню финансовых потребностей."
Журнал “Global Finance” учредил новую премию для банков, поддерживающих МСП ввиду указанного обстоятельства. Сейчас уникальное и важное время предоставления финансовым организациям, наилучшим образом поддерживающим МСП, возможности быть по-настоящему оцененными за предоставление услуг и оказание надлежащей поддержки”.
Благодаря совершенствованию внутренних процедур и внедрению новейших технологий, Evoca предлагает своим партнерам простые и инновационные решения для развития их бизнеса.
Программы Evocabank-а по кредитованию МСП:
- Кредиты для малого и среднего биснеса
- Кредиты для малого и среднего бизнеса “Партнер”
- Кредиты, предоставляемые в рамках программы НАФ “Энергоэффективность для МСП”
- Кредиты, предоставляемые в рамках программы финансирования Европейского Инвестиционного Банка.
В 2021 году Международная Финансовая Корпорация (IFC) и Evocabank объединили свои усилия для оказания поддержки частному бизнесу, сохранения рабочих мест и ускорения восстановления экономики Армении. Предоставленный кредит IFC в размере 15 миллионов долларов дал возможность Evocabank-у финансировать оборотный капитал и выдавать коммерческие кредиты ММСП, в особенности, тем из них, функционирующим в критически важных для экономики секторах, включая здравоохранение, производство продуктов питания, упаковку, электронную коммерцию и логистику. В этом году новый кредит в размере 15 миллионов долларов, предоставленный IFC Evocabank, поможет малому бизнесу в Армении процветать, поддерживать рост и создавать рабочие места в условиях продолжающегося воздействия COVID-19.
О “Global Finance”. Журнал основан в 1987թ., имеет свыше 50,000 подписчиков и получателей, распространяется в 193 странах. Круг читателей журнала Global Finance – высокопоставленые корпоративные и финансовые должностные лица, ответственные за принятие решений в области инвестиций и стратегии в мультинациональных компаниях и финансовых учреждениях. Веб сайт журнала - GFMag.com, предлагает финансовый анализ и статьи, которые являются результатом 36-летнего опыта работы на международных финансовых рынках. Головной офис журнала Global Finance находится в Нью-Йорке, остальные офисы расположены по всему миру. Global Finance регулярно выбирает лидеров среди банков и других провайдеров финансовых услуг. Присужденные журналом награды стали надежным стандартом высокого качества для мирового финансового сообщества.