Evocabank-ը՝ AMX AWARDS 2026-ի մրցանակակիր
Evocabank-ը AMX AWARDS 2026-ի ընթացքում արժանացել է «Դեպոզիտարիայի ավտոմատացված համակարգերի կիրառման լավագույն գործընկեր» մրցանակին։
16.06.2026
Տեղի ունեցավ AMX AWARDS 2026 ամենամյա մրցանակաբաշխությունը, որը համախմբեց Հայաստանի ֆինանսական ոլորտի առաջատար կազմակերպություններին՝ արժևորելու կապիտալի շուկայի զարգացման գործում նրանց ներդրումն ու ձեռքբերումները։
Մրցանակաբաշխության շրջանակում Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիան Evocabank-ին շնորհեց «Դեպոզիտարիայի ավտոմատացված համակարգերի կիրառման լավագույն գործընկեր» մրցանակը՝ բարձր գնահատելով Բանկի ներդրած տեխնոլոգիական լուծումները և ավտոմատացված համակարգերի արդյունավետ կիրառումը։
Այս մրցանակը ևս մեկ անգամ հաստատում է Evocabank-ի հետևողական աշխատանքը թվային փոխակերպման ուղղությամբ։
Վերջին տարիներին Evocabank-ը զգալի ներդրումներ է կատարել թվային լուծումների զարգացման մեջ՝ շարունակաբար կատարելագործելով իր ծառայություններն ու գործընթացները։ Այս ամենի մասին են փաստում EvocaTOUCH բջջային հավելվածը և EvocaINVEST ներդրումային հարթակը, որոնք հաճախորդներին հնարավորություն են տալիս մի քանի հպումով կառավարել իրենց ֆինանսները, կատարել ներդրումային գործարքներ և օգտվել ժամանակակից թվային գործիքներից։

Evocabank удостоен награды на AMX AWARDS 2026
В рамках премии AMX AWARDS 2026 Evocabank был удостоен награды «Лучший партнер по внедрению автоматизированных систем Депозитария».
16.06.2026
Состоялась ежегодная церемония вручения наград AMX AWARDS 2026, которая объединила ведущие организации финансового сектора Армении, чтобы отметить их достижения и вклад в развитие рынка капитала.
В рамках мероприятия Центральный депозитарий Армении вручил Evocabank-у награду «Лучший партнер по внедрению автоматизированных систем Депозитария», высоко оценив внедренные Банком технологические решения и эффективное использование автоматизированных систем.
Эта награда в очередной раз подтверждает последовательную работу Evocabank-а в направлении цифровой трансформации.
За последние годы Evocabank сделал значительные инвестиции в развитие цифровых решений, непрерывно совершенствуя свои услуги и процессы. Ярким свидетельством тому служат мобильное приложение EvocaTOUCH и инвестиционная платформа EvocaINVEST, которые позволяют клиентам буквально в несколько касаний управлять своими финансами, совершать инвестиционные сделки и пользоваться современными цифровыми инструментами.