Evocabank-ը 5-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է Լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում:
Հաղթողներն ընտրվել են խորհրդատվության, տեխնոլոգիաների և աութսորսինգի համաշխարհային առաջատար «Infosys» ընկերության բարձրակարգ գնահատողների կողմից:
- թվային հաճախորդների ներգրավման և սպասարկման հուսալի ռազմավարություն,
- թվային հաճախորդների թվաքանակի աճ,
- բանկային պրոդուկտների տիրույթի ընդլայնում, թվային նախաձեռնությունների արդյունքում ստացված զգալի օգուտների վկայություն,
«Համաշխարհային համաճարակը ստիպեց մարդկանց իրենց անձնական և մասնագիտական գործունեությունն իրականացնել հեռախոսների, պլանշետների և համակարգիչների միջոցով: Արդյունքում թվային բենքինգի կարևորությունն ու տարածումն անհամեմատ աճեց: Բանկերը ստիպված էին արձագանքել այս կտրուկ փոփոխություններին, և նրանք, որոնք առավել հաջողությամբ հաղթահարեցին մարտահրավերը, արժանացան Global Finance-ի՝ Աշխարհի լավագույն թվային բանկեր 2021թ. մրցանակին», - ասաց Global Finance ամսագրի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն:
Global Finance ամսագրի մասին. այն հիմնադրվել է 1987թ., այն լույս է տեսնում ավելի քան 50,000 օրինակով և տարածվում 189 երկրում: Global Finance ամսագրի ընթերցողների բանակը ընդգրկում է կորպորատիվ և ֆինանսական բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ովքեր պատասխանատու են բազմազգային ընկերություններում և ֆինանսական կազմակերպություններում ներդրումային և ռազմավարական որոշումների ընդունման համար: Ամսագրի կայքը՝ GFMag.com, առաջարկում է ֆինանսական վերլուծություններ և հոդվածներ, որոնք հիմնվում են միջազգային ֆինանսական շուկաներում աշխատանքի 34-ամյա ժառանգության վրա: Global Finance ամսագրի գլխամասը գտնվում է Նյու-Յորքում, իսկ տարածաշրջանային գրասենյակները սփռված են աշխարհով մեկ: Global Finance ամսագիրը բանկերի և ֆինանսական ծառայություններ մատուցող այլ կազմակերպությունների շրջանում ընտրում է լավագույններին: Այդ մրցանակները համաշխարհային ֆինանսական հանրության համար դարձել են գերազանցության հուսալի չափորոշիչ:

Evocabank 5-й год подряд признан Лучшим цифровым потребительским банком в Армении.
Победители были отобраны высококлассными аналитиками всемирно известной компании “Infosys”, являющейся мировым лидером в области консалтинга, технологий и аутсорсинга.
Банки-победители были отобраны с учетом следующих критериев:
- Эффективность стратегии привлечения и обслуживания цифровых клиентов,
- Успех в привлечении клиентов к использованию цифровых предложений,
- Рост количества цифровых клиентов,
- Расширение сферы банковских продуктов, существенные выгоды, полученные в результате использования цифровых предложений,
- Дизайн и функциональные характеристики вебсайта и его мобильного приложения.
“Глобальная пандемия заставила людей жить и осуществлять профессиональную деятельность при помощи телефонов, планшетов и компьютеров. В результате мы стали свидетелями беспрецедентного роста значения и распространения цифрового банкинга. Банки вынуждены были реагировать на столь резкие изменения и те из них, наиболее удачно преодолевшие указанные вызовы, были удостоены приза Global Finance -Лучших цифровых банков 2021г”, - сказал издатель и главный редактор Global Finance Джозеф Д.Джиарапуто.
О журнале Global Finance: основан в 1987г., имеет более 50,000 подписчиков и получателей, распространяется в 189 странах. Круг читателей журнала Global Finance - высокопоставленные корпоративные и финансовые должностные лица, ответственные за принятие решений в области инвестиций и стратегии в мультинациональных компаниях и финансовых учреждениях. Веб сайт журнала - GFMag.com – предлагает финансовый анализ и статьи, которые являются результатом 34-летнего опыта работы на международных финансовых рынках. Головной офис журнала Global Finance находится в Нью-Йорке, остальные офисы расположены по всему миру. Global Finance регулярно выбирает лидеров среди банков и других провайдеров финансовых услуг. Присужденные журналом награды стали надежным стандартом высокого качества для мирового финансового сообщества.