Evocabank-ը 5-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է Լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում:
Հաղթողներն ընտրվել են խորհրդատվության, տեխնոլոգիաների և աութսորսինգի համաշխարհային առաջատար «Infosys» ընկերության բարձրակարգ գնահատողների կողմից:
- թվային հաճախորդների ներգրավման և սպասարկման հուսալի ռազմավարություն,
- թվային հաճախորդների թվաքանակի աճ,
- բանկային պրոդուկտների տիրույթի ընդլայնում, թվային նախաձեռնությունների արդյունքում ստացված զգալի օգուտների վկայություն,
«Համաշխարհային համաճարակը ստիպեց մարդկանց իրենց անձնական և մասնագիտական գործունեությունն իրականացնել հեռախոսների, պլանշետների և համակարգիչների միջոցով: Արդյունքում թվային բենքինգի կարևորությունն ու տարածումն անհամեմատ աճեց: Բանկերը ստիպված էին արձագանքել այս կտրուկ փոփոխություններին, և նրանք, որոնք առավել հաջողությամբ հաղթահարեցին մարտահրավերը, արժանացան Global Finance-ի՝ Աշխարհի լավագույն թվային բանկեր 2021թ. մրցանակին», - ասաց Global Finance ամսագրի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն:
Global Finance ամսագրի մասին. այն հիմնադրվել է 1987թ., այն լույս է տեսնում ավելի քան 50,000 օրինակով և տարածվում 189 երկրում: Global Finance ամսագրի ընթերցողների բանակը ընդգրկում է կորպորատիվ և ֆինանսական բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ովքեր պատասխանատու են բազմազգային ընկերություններում և ֆինանսական կազմակերպություններում ներդրումային և ռազմավարական որոշումների ընդունման համար: Ամսագրի կայքը՝ GFMag.com, առաջարկում է ֆինանսական վերլուծություններ և հոդվածներ, որոնք հիմնվում են միջազգային ֆինանսական շուկաներում աշխատանքի 34-ամյա ժառանգության վրա: Global Finance ամսագրի գլխամասը գտնվում է Նյու-Յորքում, իսկ տարածաշրջանային գրասենյակները սփռված են աշխարհով մեկ: Global Finance ամսագիրը բանկերի և ֆինանսական ծառայություններ մատուցող այլ կազմակերպությունների շրջանում ընտրում է լավագույններին: Այդ մրցանակները համաշխարհային ֆինանսական հանրության համար դարձել են գերազանցության հուսալի չափորոշիչ:

Evocabank is named The Best Consumer Digital Bank in Armenia for the 5th year in a row.
Winners were chosen among entries evaluated by a world-class of judges at Infosys, a global leader in consulting, technology and outsourcing.
- Strength of strategy for attracting and servicing digital customers,
- Success in getting customers to use digital offerings,
- Increase in the number of digital customers,
- Breadth of product offerings, evidence of tangible benefits gained from digital initiatives,
- Web/mobile site design and functionality.
‘The global pandemic compelled people to live their personal lives and carry out professional activities through mobile phones, i-Pods and computers. As a result, the importance and spreading of digital banking surged immensely. Banks had to react to these abrupt changes and the most successful ones were awarded Global Finance’s Best Digital Bank 2021 award”, - said Joseph D.Giarraputo, publisher and editorial director of Global Finance.
About Global Finance: Global Finance, founded in 1987, has a circulation of 50,000 and readers in 189 countries. Global Finance’s audience includes senior corporate and financial officers responsible for making investment and strategic decisions at multinational companies and financial institutions. Its website — GFMag.com — offers analysis and articles that are the heritage of 34 years of experience in international financial markets. Global Finance is headquartered in New York, with offices around the world. Global Finance regularly selects the top performers among banks and other providers of financial services. These awards have become a trusted standard of excellence for the global financial community.