Տեղափոխվող բիզնես վարկին կից վարկ
Այլ ֆինանսական կառույցներում գործող բիզնես ֆինանսավորումների (վարկ, օվերդրաֆտ, վարկային գիծ) տեղափոխում,
·       Հիմնական միջոցների ձեռքբերում
·       Շրջանառու միջոցների համալրում
·       Ընթացիկ ծախսերի ֆինանսավորում
·       Կրեդիտորական պարտքի մարում
·       Այլ ներդրումներ:
15,000,000 – 500,000,000 ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ
5,000,001-100,000,000 ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ
36-120 ամիս
12-60 ամիս
Տեղափոխվող ֆինանսավորումների դեպքում՝ գործող տոկոսադրույք -2 տոկոսային կետ, բայց ոչ պակաս`
Առանց հետվճար`
ՀՀ դրամ` սկսած 12%,
ԱՄՆ դոլար` սկսած 9%,
Եվրո` սկսած 8%
Հետվճարից օգտվելու դեպքում`
ՀՀ դրամ` սկսած 12.5%,
ԱՄՆ դոլար` սկսած 9.5%,
Եվրո` սկսած 8.5%
ՀՀ դրամ` 13%,
ԱՄՆ դոլար`  9.5%,
Եվրո` 8.5%
Մայր գումարի մարման արտոնյալ ժամանակահատված (ոչ պարտադիր)
------------
Վարկի օգտագործման եղանակ
Անկանխիկ/կանխիկ
Հետվճար (Cash back)
Վարկի պայմանագրային գումարի մինչև 2%` առավելագույնը  2,000 000 ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ:
-------------
Հետվճարը տրամադրվում է, եթե վերաֆինանսավորվող վարկի ժամկետը նվազագույնը 60 ամիս է:
Վարկի ապահովում
Հիմնական ապահովում`
·          Տեղափոխվող ֆինանսավորումների ապահովման միջոց հանդիսացող գրավ/ներ՝ անշարժ, շարժական գույք` ներառյալ տրանսպորտային միջոց (եթե տեղափոխման ենթակա վարկի ապահովման միջոցն այլ ֆին. կառույցում անշարժ գույք է, վերաֆինանսավորման վարկի գրավային զամբյուղում անշարժ գույքը պարտադիր է),
·          Երաշխավոր (ըստ անհրաժեշտության):
Լրացուցիչ ապահովում`
·          Այլ անշարժ գույք, տրանսպորտային  միջոց և այլ հիմնական միջոց,
·          Ավանդային կամ ընթացիկ հաշիվների դրամական միջոցներ,
·          Ոսկու ստանդարտացված ձուլակտորները կամ ջարդոն,
·          Պետական կարճաժամկետ պարտատոմսերը կամ այլ արժեթղթեր
·          Շրջանառու միջոցները և պատրաստի արտադրանքը (հաշվի առնելով այլ գրավների իրացվելիության  աստիճանը կամ վարկ/գրավ հարաբերակցության չափը, վարկավորման ժամկետը, հաճախորդի բնութագիրը և այլն):
ՀՀ ռեզիդենտ իրավաբանական անձ, ֆիզիկական անձ
Տեղափոխման ենթակա ֆինանսավորում/ներ
Տեղափոխման ենթակա են ֆինանսական կառույցներում գործող ֆինանսավորումները:
Գանձվող վճար
·       Վարկային հայտի ուսումնասիրման վճար – չի սահմանվում,
·       Վարկի տրամադրման միանվագ վճար – չի սահմանվում,
Վարկի կանխիկացում
----------------
Համաձայն  Բանկի գործող պայմանների և սակագների
Մարում
• Մայր գումարի արտոնյալ ժամկետի դեպքում` մայր գումարը արտոնյալ ժամկետի ավարտից հետո, տոկոսները` ամսական
Ժամկետանց պարտավորությունների մարման տույժ
·          ժամկետանց մայր գումարի համար՝ օրական 0.015%,
·          ժամկետանց տոկոսագումարի համար` օրական 0.1%:
Մայր գումարի վաղաժամկետ մարման տուգանք
Առանց հետվճարի պայմանով վարկերի դեպքում՝  Պայմանագրի ժամանակացույցով սահմանված ամսական վարկի մայր գումարի չափից ավելին մարելու դեպքում վճարում է տուգանք` մարումների ժամանակացույցով սահմանված ամսական վարկի գումարի չափը գերազանցող գումարի 5%-ի չափով վարկի ամբողջական ժամկետի համար:
Հետվճարի պայմանով վարկերի դեպքում՝ Պայմանագրի ժամանակացույցով սահմանված ամսական վարկի մայր գումարի չափից ավելին մարելու դեպքում վճարում է տուգանք` մարումների ժամանակացույցով սահմանված ամսական վարկի գումարի չափը գերազանցող գումարի 7%-ի չափով վարկի ամբողջական ժամկետի համար:
Բանկի կողմից փոխհատուման ենթակա վճարներ
·          ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի կողմից տրամադրվող անշարժ գույքի սահմանափակումների վերաբերյալ միասնական տեղեկանքի համար սահմանված վճար` միայն տեղափոխվող վարկի ապահովման միջոց հանդիսացող անշարժ գույքի համար: Լրացուցիչ անգամ միասնական տեղեկանքի համար դիմելու դեպքում յուրաքանչյուր հաջորդ անգամ վճարն իրականացվում է հաճախորդի կողմից:
Բացառությամբ այն դեպքերի, եթե հաճախորդը ցանկանում է անշարժ գույքի գրավի գրանցումն իրականացնել օրենքով նախատեսված ստանդարտ ժամկետից ավելի շուտ:
·          Տեղափոխվող վարկի ապահովման միջոց հանդիսացող անշարժ գույքի նոտարական վավերացման վճար:
·          Գրավի պայմանագրից ծագող Բանկի իրավունքի պետական իրավասու մարմնում գրանցման վճար` միայն տեղափոխվող վարկի ապահովման միջոց հանդիսացող անշարժ գույքի դեպքում:
·          Տեղափոխվող վարկի ապահովման միջոց հանդիսացող անշարժ գույքի գրավի գնահատում:
Ինտերնետ Բանկ/Մոբայլ բանկինգ
Բանկի հաճախորդ չհանդիսացող հաճախորդներին` անվճար ԻԲ/ՄԲ տրամադրում`  մինչև 3 օգտագործողի հնարավորությամբ 3 տարի ժամկետով:
Visa Busines քարտ
1 քարտ` տրամադրում և 3 տարի ժամկետով անվճար սպասարկում: Քարտի վերաթողարկման դեպքում սպասարկումն իրականացվում է տվյալ պահին Բանկում գործող սակագներով:
Պարտադիր պայման է անհատ ձեռնարկատիրոջ դեպքում ԱՁ հանդիսացող ֆիզիկական անձի և իրավաբանական անձի դեպքում՝ տնօրենի, 10% և ավել մասնակիցների, իրական շահառուի ՀՀ  քաղաքացիությունը:

Up to 2% of the contractual amount, but no more than AMD  2,000 000 or a foreign currency equivalent
-------------
The transferred loan will qualify for a cashback bonus if its repayment period is at least 60 months.
Main security:
·          Assets pledged as collateral for the transferred/refinanced loan, such as: real property, moveable property, including vehicles (if the loan to be transferred is secured by real property pledged with another financial institution, the  inclusion of the real property in the collateral ‘basket’ of the refinanced loan is mandatory),
·          Surety bond (if appropriate).
Additional security:
·          Other real property, vehicle or other fixed assets,
·          Funds in deposit or current accounts,
·          Standard gold bar or gold scrap,
·          Short-term government bonds or other securities
·          Working capital and finished goods (with consideration of the liquidity level of other pledged assets or loan-to-value ratio, loan period, customer rating, etc.)
Surety
RA resident legal entities, individuals
Loan product subject to transfer/refinancing
Loan products with other financial institutions subject to transfer/refinancing.
·       Fee for loan application review – N/A,
·       Lump-sum fee for loan disbursement – N/A,
Cash withdrawal from loan account
----------------
According to the Bank's terms and fees
• «Annuity» scheme
• if the loan includes a principal grace period: principal payments upon expiration of the mentioned period; while interest payments will be made on a monthly basis.
Penalty for late payment of the principal and interest
The Bank will have the right to charge penalty for each day the credit liabilities are past due:
·          For past due principal amount - 0.015% per day,
·          For past due interest - 0.1% per day.
Penalty for early repayment of the principal amount
For loans without cashback: If the borrower repays more than envisaged under the repayment schedule, the Bank will impose a penalty at 5% of the amount exceeding the monthly principal amount.
For loans with cashback: In the event of repayment exceeding the monthly principal amount defined by the Contract schedule, a penalty shall be charged in the amount of 7% of the sum exceeding the scheduled monthly payment for the entire term of the loan.
19.
Fees subject to reimbursement by the Bank
·          Fee for unified certificate issued by the State Real Estate Cadastre at the RA Government only for the real property pledged as security for the refinanced loan. Any time after it, if the customer applies for the unified certificate, the fee payment will be the responsibility of the customer.
Except for the cases when the customer wishes to register the real property faster than the standard procedure.
·          Fee for notary certification of the real property documents securing the refinanced loan.
·          Fee for registration of the Bank's right arising from the collateral agreement – only for the real property pledged as security for the refinanced loan.
·          Appraisal of the real property pledged as the security for the refinanced loan.
20.
Internet banking/Mobile banking (IB/MB)
Free Internet/Mobile banking services to new customers of the Bank, each device  may be accessed by 3 users for 3 years.
21.
Visa Business card
Issuance of a card and free account service for 3 years. If replaced, card service will be implemented pursuant to the Bank’s fees effective as of that date.
Sole proprietors must be RA citizens, as to a legal entity, its director, 10% and more of its participants and the beneficial owner must by RA citizens.