Հեծանիվի ձեռքբերման վարկ
Evoca-ն տրամադրում է հեծանիվի ձեռքբերման վարկ մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների ուսանողների և աշխատակիցների համար՝ պետական սուբսիդավորմամբ։
Հեծանիվի ձեռքբերում (հեծանիվի հետ միաժամանակ կարող է ձեռք բերվել սաղավարտ, ծնկների բարձիկներ և ձեռնոցներ)
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործող, արհեստագործական, միջին մասնագիտական կամ բարձրագույն կրթական ծրագիր իրականացնող պետական և հավատարմագրված ոչ պետական ուսումնական հաստատությունների սովորողները և աշխատողները: Որպես վարկառու կարող է հանդիսանալ 18-ից 65 տարեկան կամ շահառուն (եթե աշխատող է կամ վերջինիս ընտանիքի աշխատող անդամը:)
70,000 - 300,000
6-36 ամիս
16% -21%
17.20% - 23.30%
Պետության կողմից սուբսիդավորվող տոկոսադրույք
• ժամկետանց վարկի համար՝ օրական 0.015%,
• ժամկետանց տոկոսագումարի համար օրական 0.1%:
«Անուիտետային»
Վարկային հայտի ձևակերպման վայր
Գործընկեր կազմակերպության տարածք
Հաճախորդից գանձվող այլ վճարներ
Վարկի տրամադրման և/կամ սպասարկման վճարներ չեն սահմանվում:
Վարկի վաղաժամ մարման դեպքում տույժեր չեն սահմանվում:
Վարկի տրամադրման կամ մերժման վերաբերյալ որոշումների կայացում
• Վարկի տրամադրման կամ մերժման որոշումը կայացվում է առավելագույնը 3 ( երեք ) Բանկային օրվա ընթացքում, որոշումների կայացման համար Բանկի կողմից պահանջվող նախնական փաստաթղթերը ամբողջությամբ ներկայացնելուց հետո:
• Վարկը տրամադրվում է Բանկի կողմից դրական որոշման դեպքում, առավելագույնը 2 (երկու) բանկային օրվա ընթացքում:
Սույն պայմաններով չկարգավորվող դեպքերը կարգավորվում են ՀՀ Կառավարության 2025 թ․ մարտի 27-ի N 341-Ն որոշման դրույթներով և պայմաններով:

Bicycle purchase loan
Students and employees of state and accredited non-state educational institutions of the Republic of Armenia implementing vocational, secondary vocational, or higher education programs. The program beneficiary  should be aged 18-65 and employed, otherwise an employed family member can act as a borrower.
70,000 - 300,000
6-36 months
Annual nominal interest rates
16% -21%
Annual effective interest rate
17.20% - 23.30%
Government-subsidized interest rate
Penalty for late repayment of the principal and interest.
• For past due principal — 0.015% per day,
• For past due interest — 0.1% per day.
"Annuity"
Where to apply for a loan
Partner organization’s offices
Other fees and charges
No fees are charged for loan disbursement and/or loan account service.
No penalties for early loan repayment.
1. The decision on approving or declining the loan application will be made within 3 (Three) banking days upon submission of the entire package of required preliminary documents.
2. The loan will be provided within 2 (two) banking days after the approval of the loan application.
Other Provisions
1. Matters not regulated by these terms and conditions shall be governed by the terms and conditions of the Decree of the Republic of Armenia Government # 341-N of March 27, 2025.