Հեծանիվի ձեռքբերման վարկ
Evoca-ն տրամադրում է հեծանիվի ձեռքբերման վարկ մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների ուսանողների և աշխատակիցների համար՝ պետական սուբսիդավորմամբ։
Հեծանիվի ձեռքբերում (հեծանիվի հետ միաժամանակ կարող է ձեռք բերվել սաղավարտ, ծնկների բարձիկներ և ձեռնոցներ)
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործող, արհեստագործական, միջին մասնագիտական կամ բարձրագույն կրթական ծրագիր իրականացնող պետական և հավատարմագրված ոչ պետական ուսումնական հաստատությունների սովորողները և աշխատողները: Որպես վարկառու կարող է հանդիսանալ 18-ից 65 տարեկան կամ շահառուն (եթե աշխատող է կամ վերջինիս ընտանիքի աշխատող անդամը:)
70,000 - 300,000
6-36 ամիս
16% -21%
17.20% - 23.30%
Պետության կողմից սուբսիդավորվող տոկոսադրույք
• ժամկետանց վարկի համար՝ օրական 0.015%,
• ժամկետանց տոկոսագումարի համար օրական 0.1%:
«Անուիտետային»
Վարկային հայտի ձևակերպման վայր
Գործընկեր կազմակերպության տարածք
Հաճախորդից գանձվող այլ վճարներ
Վարկի տրամադրման և/կամ սպասարկման վճարներ չեն սահմանվում:
Վարկի վաղաժամ մարման դեպքում տույժեր չեն սահմանվում:
Վարկի տրամադրման կամ մերժման վերաբերյալ որոշումների կայացում
• Վարկի տրամադրման կամ մերժման որոշումը կայացվում է առավելագույնը 3 ( երեք ) Բանկային օրվա ընթացքում, որոշումների կայացման համար Բանկի կողմից պահանջվող նախնական փաստաթղթերը ամբողջությամբ ներկայացնելուց հետո:
• Վարկը տրամադրվում է Բանկի կողմից դրական որոշման դեպքում, առավելագույնը 2 (երկու) բանկային օրվա ընթացքում:
Սույն պայմաններով չկարգավորվող դեպքերը կարգավորվում են ՀՀ Կառավարության 2025 թ․ մարտի 27-ի N 341-Ն որոշման դրույթներով և պայմաններով:

Кредит на покупку велосипеда
Evoca предоставляет кредит с господдержкой на приобретение велосипеда студентам и сотрудникам профессиональных учебных заведений.
Покупка велосипеда (вместе с велосипедом можно приобрести шлем, наколенники и перчатки).
Студенты и сотрудники государственных и аккредитованных негосударственных учебных заведений, действующих на территории Республики Армения и реализующих программы профессионального, среднего профессионального или высшего образования. Заемщиком может быть лицо в возрасте от 18 до 65 лет (если работает), либо работающий член семьи последнего.
Кредитная валюта
Армянские драмы
70,000 - 300,000
6-36 месяцев
16% -21%
Годовая эффективная процентная ставка
17.20% - 23.30%
Процентная ставка, субсидированная государством
Пени за просрочку платежей по кредиту
Метод погашения кредита
«Аннуитетный»
Место оформления кредитной заявки
Офис организации-партнера
Прочие платежи
За выдачу и/или обслуживание кредита комиссия не взимается.
Штраф за досрочное погашение кредитной суммы
За досрочное погашение кредита штраф не предусматривается.
1. Решение об одобрении или отклонении кредитной заявки принимается в течение 3 (трех) банковских дней, после представления полного пакета предварительных документов.
2. Кредит предоставляется при положительном решении Банка, в течение 2 (двух) банковских дней.
1. Случаи, не урегулированные настоящими условиями, регулируются положениями и условиями Постановления Правительства Республики Армения № 341-Н от 27 марта 2025 года.