«ՈՒՍԱՆՈՂԱԿԱՆ» սպառողական վարկ
Նոր որակավորումների և մասնագիտացումների ժամանակն է, բայց ուսման վարձի վճարման խոչընդոտնե՞ր կան, Evocabank-ը կվճարի Ձեր փոխարեն։
Սպառողական վարկը տրամադրվում է ուսման վարձավճարների վճարման նպատակով:
Պետական և ըստ մասնագիտությունների հավատարմագրված կրթական ծրագրեր ունեցող ոչ պետական ԲՈՒՀ-երի վճարովի համակարգի բակալավրի (անընդհատ և ինտեգրացված կրթական ծրագրի), մագիստրոսի և կլինիկական օրդինատուրայի կրթական ծրագրով ուսումնառող ՀՀ քաղաքացի ուսանողների ուսման վարձի վճարում
Առավելագույնը 4,000,000 ՀՀ դրամ` ուսումնառության ամբողջ ընթացքում, առավելագույնը 5  մասնաբաժնով (յուրաքանչյուր ուս. տարվա համար մեկ մասնաբաժին), ընդ որում յուրաքանչյուր մասնաբաժնի գումարը` չի կարող գերազանցել 800,000 ՀՀ դրամը կամ մեկ ուսումնական տարվա վարձի չափը
Վարկի մարման եղանակը և ժամկետը
Ամսական անուիտետային վճարներ, ընդ որում՝ Ուսումնառության ընթացքում կարող են մարվել  միայն տոկոսներ /առավելագույնը 5 տարի/, իսկ ուսումնառության ավարտից հետո, կատարվում են վարկի մայր գումարի և տոկոսագումարների հավասարաչափ մարումներ, սակայն ոչ ավել, քան 10 տարի ժամկետով։
• 9% տարեկան
• 2% սուբսիդավորում
• 3% սուբսիդավորում, առավել բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած ուսանողների համար
9.45%
Վարկը տրամադրվում է անկանխիկ եղանակով՝  վարկի գումարը փոխանցելով համապատասխան ուսումնական հաստատության բանկային հաշվին: Փոխանցման համար հիմք է հանդիսանում ուսումնական հաստատության կողմից տրված և Հաճախորդի կողմից Բանկ ներկայացրած հաշիվ-ապրանքագիրը (ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված վավերապայմաններ պարունակող):
• Ուսանողի ծնողի(ների), խնամակալի(ների) կամ այլ անձանց երաշխավորություն
Առկա չէ
• Վարկի տրամադրման կամ մերժման որոշումը կայացվում է առավելագույնը 3 (երեք) աշխատանքային օրվա ընթացքում, որոշումների կայացման համար Բանկի կողմից պահանջվող նախնական փաստաթղթերը ամբողջությամբ ներկայացնելուց հետո:
• Վարկը ձևակերպվում և փոխանցվում է համապատասխան ուսումնական հաստատության բանկային հաշվին, վարկավորման և երաշխավորության պայմանագրերը/համաձայնագրերը կնքելուց և փոխանցման հաշիվ-ապրանքագիրը Բանկ ներկայացնելուց հետո՝ 2 (երկու) աշխատանքային օրվա ընթացքում:
• Հարգելի հաճախորդ, տեղեկացնում ենք, որ Ձեր կողմից ներկայացված վարկի ստացման դիմում-հայտերի քանակը, այդ թվում` հեռահար եղանակներով (տարբեր տեխնիկածրագրային լուծումներով և հավելվածներով), անկախ հաստատումից կամ մերժումից, կարող է բացասական ազդեցություն ունենալ Ձեր վարկային ամփոփ գնահատականի վրա:

Do you want to acquire new skills and qualifications, but you don’t have enough funds? No worries, Evocabank will pay for you, just realize your dreams!
Student Loans
The consumer loan is designed for payment of tuition fees.
Students of bachelor’s, master’s program and clinical residency program (ordinatura) of state and state-accredited higher education institutions
Up to AMD 4,000,000 for the entire period of studies, in 5 tranches at most (a tranche for each year), besides, the amount of a single tranche cannot exceed AMD 800,000 or the size of a tuition fee for an academic year.
Loan repayment method and loan period
Monthly annuities; besides, during studies the student will be paying interest only (5 years at most), while upon graduation principal and interest will be payable for a period of up to 10 years.
• 9% per annum
• 2% subsidy for all borrower-students
• 3% subsidy for the students with higher academic achievements
9.45%
The loan will be issued in non-cash manner through transferring the relevant amount to the bank account of higher education institution based on the invoice issued by the education institution and submitted by the customer to the Bank (the document should contain the details as set forth by the RA legislation).
• Surety of student's parent(s), guardian(s) or other individuals
• The decision on approving or declining the loan application will be made within 3 (three) business days upon submission of the entire package of required preliminary documents.
• The loan will be documented and transferred to the bank account of the relevant education institution, within 2 (two) business days upon signing the loan and surety contracts/agreements  and submitting the invoice to the Bank.
• Please be informed that the number of your loan applications, including the online ones (with various technical and software solutions and apps), irrespective of their approval or rejection, may have a negative impact on your overall credit rating.