Evocabank-ը միացել է BACEE-ին
Evocabank-ը Հայաստանում առաջին ֆինանսական կազմապերպությունն է, որը միացել է Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրների բանկային ասոցիացիային:
21.03.2024
Evocabank-ը դարձել է Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրների բանկային ասոցիացիայի (BACEE) լիիրավ անդամ: BACEE-ն, որը ստեղծվել է 1996թ., տարածաշրջանային մասնագիտացված կազմակերպություն է, որը համախմբում է Եվրամիության, Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի, Արևմտյան Բալկանների և Կովկասյան երկրների բանկերը՝ ձգտելով ամրապնդել իր անդամ-բանկերի գործարար հարաբերությունները միջազգային բանկային համակարգի հետ և նպաստել նրանց երկրներում համակարգի կայուն և երկարատև զարգացմանը:
BACEE-ին միանալուց հետո Evocabank-ը կարող է օգտվել Ասոցիացիայի կողմից տրամադրվող ծառայություններից, այդ թվում՝ ազատ մասնակցել BACEE-ի կողմից կազմակերպվող կոնֆերանսներին, սեմինարներին և դասընթացներին, ինչպես նաև իր մասնակցությունն ունենալ Բանկերի թղթակցային հարաբերությունների զարգացման ծրագրում և BACEE-ի այլ նախագծերում:
«Մենք ուրախ և հպարտ ենք, որ Evocabank-ը Հայաստանում առաջին ֆինանսական կազմակերպությունն է, որ դարձել է մեր կազմակերպության անդամ»,- իր խոսքում նշել է BACEE-ի գլխավոր քարտուղար Istvan Lengyel-ը: «Վստահ ենք, որ BACEE-ին անդամակցությունը կնպաստի Evocabank-ի կայուն զարգացմանը և կօգնի Բանկին իր ակտիվ գործունեությունն ապահովել միջազգային շուկաներում: Մենք բաց ենք նաև համագործակցելու Կովկասյան երկրների բանկերի հետ»:
Evocabank-ի Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը նշեց, «BACEE-ին միանալը Բանկի համար նշանակալից իրադարձություն է, որն ամրապնդում է մեր նախաձեռնությունները՝ խթանելու միջազգային կապերի զարգացումը և ընդլայնելու մեր գործառնությունների աշխարհագրությունը: Մենք ուրախ ենք այն հնարավորությունների համար, որ բացվում են այս համագործակցության շնորհիվ և անհամբեր սպասում ենք ինտեգրելու BACEE-ի փորձը մեր դինամիկ աճի և բանկային ոլորտի կայուն զարգացմանը նպաստելու գործում»:

Evocabank присоединился к BACEE
Evocabank первым из финансовых организаций Армении присоединился к Банковской Ассоциации стран Центральной и Восточной Европы․
21.03.2024
Evocabank стал полноправным членом Банковской ассоциации стран Центральной и Восточной Европы (BACEE). Данная региональная профессиональная ассоциация, созданная в 1996г., объединяет банки стран Европейского Союза, Центральной и Восточной Европы, Западных Балкан и Кавказа. Миссией BACEE является оказание содействия в развитии деловых отношений с международным сообществом банков и поддержки в деле укрепления стабильности и долговременного развития банковского сектора этих стран.
Став членом BACEE, Evocabank может воспользоваться услугами BACEE, включая участие в организуемых Ассоциацией конференциях, семинарах и тренингах, а также участие в программе Развития корреспондентских отношений и в других проектах BACEE.
“Мы рады и горды тем, что к нам первым из армянских финансовых организаций присоединился Evocabank,” отметил Генеральный секретарь BACEE Иштван Лендьел. “Мы уверены, что членство Evocabank-а в BACEE будет содействовать динамичному развитию Банка и активному представлению Банка на международных рынках. Мы также готовы к сотрудничеству с другими банками стран Кавказа.”
Председатель Правления Evocabank-а Карен Егиазарян отметил, “Членство в BACEE является знаменательным событием для Evocabank-а, укрепляя нашу решительность в развитии сильных международных связей и расширении географии наших операций. Мы рады возможностям, открываемым данным партнерством и надеемся, что опыт BACEE даст новый импульс динамичному росту Банка и будет содействовать устойчивому развитию банковского сектора.”