Evocabank-ն անդամակցել է ՖԻՆԱՐՄ Ֆինանսական շուկայի մասնակիցների ասոցիացիային
Ասոցիացիայի նպատակներից է՝ խթանել ֆինանսական շուկայում ժամանակակից նորարարական լուծումների, նոր գործիքների ու մեխանիզմների ներդրումը:
13.03.2021
ՖԻՆԱՐՄ ասոցիացիայի անդամ են հայաստանյան առաջատար առևտրային բանկեր, ներդրումային ընկերություններ և ինստիտուցիոնալ այլ ներդրողներ:
Վարչության նախագահ Կարեն Եղիազարյանը նշեց, որ Ֆինանսական շուկայի մասնակիցների ՖԻՆԱՐՄ ասոցիացիային Evocabank-ի անդամակցությունը նախևառաջ կոչված է նպաստելու հայաստանյան ֆինանսական շուկայում թվային և նորարարական լուծումների ներդրմանն ու խթանելու շուկայի զարգացումը: Կարծում ենք, որ ՖԻՆԱՐՄ ասոցիացիայի շրջանակներում զգալիորեն կնպաստենք ժամանակակից և արդիական գործիքակազմով ֆինանսական շուկայի ձևավորմանը Հայաստանում, որից էապես կշահեն և՛ ներդրողները, և՛ շուկայի այլ մասնակիցները: Կարեն Եղիազարյանը հիշեցրեց, որ օրեր առաջ Evocabank-ը թողարկեց և ժամերի ընթացքում տեղաբաշխեց իր պարտատոմսերի առաջին տրանշը, որոնք, առաջին անգամ հայաստանյան ֆինանսական համակարգում, հնարավոր է եղել գնել նաև online եղանակով։ Բանկի պարտատոմսերի երկրորդ տրանշը կթողարկվի մարտի 23-ին, որը նույնպես հնարավոր կլինի գնել online տարբերակով՝ Բանկի EvocaTOUCH հավելվածի միջոցով:
ՖԻՆԱՐՄ ասոցիացիայի տնօրեն Կարեն Զաքարյանի խոսքով. «ՖԻՆԱՐՄ-ն այսօր Հայաստանի ամենակայացած և նպատակասլաց բիզնես ասոցիացիաներից մեկն է, որն իր գործունեության ընդամենը երկու տարիների ընթացքում հասցրել է բեկումնային փոփոխություններ նախաձեռնել ֆինանսական շուկայում։ Եվ պատահական չէ, որ Evocabank-ի նման նորարարական և դինամիկ բանկն իր պարտատոմսերի առաջին տրանշին զուգահեռ որոշել է անդամակցել մեզ և համատեղել ջանքերը՝ ֆինանսական շուկան որակապես նոր մակարդակի բարձրացնելու ուղղությամբ։ Ընդ որում, Evocabank-ի մուտքը պարտատոմսերի շուկա նույնպես նորարարական լուծումով էր, ինչպես արդեն սովոր ենք տեսնել այս բանկի մնացած պրոդուկտների դեպքում»:
Evocabank-ը հանդիսանում է նաև Հայաստանի Բանկերի Միության (ՀԲՄ) անդամ:
Evocabank-ը Հայաստանի առաջին և միակ mobile-first բանկն է, որը մատուցում է արագ, պարզ ու նորարար ծառայություններ և առանձնանում է տեղեկատվական նորագույն տեխնոլոգիաների ակտիվ կիրառմամբ:
Evocabank-ը 4-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվում է Լավագույն թվային բանկը Հայաստանում՝ ըստ հեղինակավոր Global Finance ամսագրի:

Evocabank стал членом Ассоциации участников финансового рынка ФИНАРМ
Одной из целей Ассоциации является содействие внедрению на финансовом рынке современных инновационных решений, а также новых инструментов и механизмов.
13.03.2021
Членами Ассоциации ФИНАРМ являются лидирующие коммерческие банки, инвестиционные компании и прочие институциональные инвесторы Армении.
Председатель Правления Карен Егиазарян отметил, что членство Evocabank-а в Ассоциации участников финансового рынка “ФИНАРМ” в первую очередь призвано содействовать внедрению на финансовом рынке Армении цифровых и инновационных решений, а также способствовать развитию рынка. Думаем, что в рамках Ассоциации “ФИНАРМ” мы в значительной мере окажем содействие формированию современного, оснащенного новейшим инструментарием финансового рынка в Армении; от этого выиграют как инвесторы, так и другие участники рынка. Карен Егиазарян напомнил, что недавно Evocabank выпустил и за несколько часов разместил первый транш своих облигаций, которые впервые в финансовой системе Армении можно было приобрести также онлайн. Второй транш облигаций Банк выпустит 23 марта, который также можно будет купить онлайн через приложение EvocaTOUCH Банка.
По мнению директора Ассоциации ФИНАРМ Карена Закаряна, “Сегодня “ФИНАРМ” является одной из наиболее состоявшихся и целеустремленных бизнес-ассоциаций, которая всего за два года своей деятельности успела положить начало радикальным изменениям на финансовом рынке. И не случайно, что такой инновационный и динамичный банк как Evocabank, параллельно выпуску первого транша облигаций решил стать членом нашей Ассоциации и совместить наши усилия в направлении приведения финансового рынка на качественно новый уровень. При этом, вступление Evocabank-а на рынок облигаций также было инновационным решением, как уже привыкли видеть в случае с остальными продуктами данного банка”.
Evocabank является также членом Союза Банков Армении (СБА).
Evocabank как первый и пока единственный банк в Армении, работающий в формате mobile-first, предоставляет быстрые, простые и инновационные услуги и выделяется активным применением новейших информационных технологий.
Evocabank 4-й год подряд признан авторитетным журналом Global Finance Лучшим цифровым банком в Армении.