2020թ. Լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում:
- բանկային պրոդուկտների տիրույթի ընդլայնում, թվային նախաձեռնությունների արդյունքում ստացված զգալի օգուտների վկայություն,
«Այս տարի գլոբալ համավարակն արագացրեց անցումը թվային բենքինգին, բայց առաջադեմ բանկերն արդեն այդ ճանապարհին էին», - ասաց Global Finance ամսագրի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն: «The Digital Bank Awards-ը կենտրոնանում է այն ֆինանսական հաստատությունների վրա, որոնք առաջնորդում են անցումը դեպի բենքինգի նոր աշխարհ»:
Global Finance ամսագրի մասին. այն հիմնադրվել է 1987թ., այն լույս է տեսնում ավելի քան 50,000 օրինակով և տարածվում 187 երկրում: Global Finance ամսագրի ընթերցողների բանակը ընդգրկում է կորպորատիվ և ֆինանսական բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ովքեր պատասխանատու են բազմազգային ընկերություններում և ֆինանսական կազմակերպություններում ներդրումային և ռազմավարական որոշումների ընդունման համար: Ամսագրի կայքը՝ GFMag.com, առաջարկում է ֆինանսական վերլուծություններ և հոդվածներ, որոնք հիմնվում են միջազգային ֆինանսական շուկաներում աշխատանքի 33-ամյա ժառանգության վրա: Global Finance ամսագրի գլխամասը գտնվում է Նյու-Յորքում, իսկ տարածաշրջանային գրասենյակները սփռված են աշխարհով մեկ: Global Finance ամսագիրը բանկերի և ֆինանսական ծառայություններ մատուցող այլ կազմակերպությունների շրջանում ընտրում է լավագույններին: Այդ մրցանակները համաշխարհային ֆինանսական հանրության համար դարձել են գերազանցության հուսալի չափորոշիչ:

Evocabank is named The Best Consumer Digital Bank in Armenia for the 4th year in a raw.
“This year, a global pandemic accelerated the transition to digital banking, but forwardthinking banks were already on that road,” said Joseph D. Giarraputo, publisher and editorial director of Global Finance. “The Digital Bank Awards hone in on the institutions that are leading the shift toward a new world of banking.”
About Global Finance Global Finance, founded in 1987, has a circulation of 50,000 and readers in 187 countries. Global Finance’s audience includes senior corporate and financial officers responsible for making investment and strategic decisions at multinational companies and financial institutions. Its website — GFMag.com — offers analysis and articles that are the heritage of 33 years of experience in international financial markets. Global Finance is headquartered in New York, with offices around the world. Global Finance regularly selects the top performers among banks and other providers of financial services. These awards have become a trusted standard of excellence for the global financial community.