3D Secure` առավել անվտանգ online գնումներ
Բանկը ներդրել է քարտով ինտերնետային գործարքներ կատարելու առավել անվտանգ՝ 3D Secure համակարգը: Այն նվազեցնում է online վճարումների կայքերում քարտով զեղծարարություններ կատարելու ռիսկերը:
Այսուհետ Բանկի քարտատերերի ինտերնետային գործարքներն ապահովված են լինելու անվտանգության ևս մի մակարդակով՝ sms հաստատումերի միջոցով: Online գործարքներ կատարելիս այն քարտատերը, ովքեր արդեն ակտիվացրել են sms հաղորդագրություն ստանալու ծառայությունը, իրենց քարտին կցված հեռախոսահամարին կստանան լրացուցիչ կոդ, որն անհրաժեշտ է լրացնել կայքում՝ գործարքը հաստատելու համար:
Եթե հաճախորդը դեռ չի ակտիվացրել sms ծառայությունը, ապա կարող է մոտանալ Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ և լրացնել համապատասխան դիմումը : Բացի 20 ՀՀ դրամ 1 sms-ի արժեքից, քարտատերը ոչ մի լրացուցիչ ծախս չի կրելու:
Անվտանգության 3D Secure համակարգը գործում է այն կայքերում, որոնցում առկա է MasterCard SecureCode լոգոն:

3D Secure : наиболее безопасные online-покупки
Банк задействовал систему 3D Secure, которая является наиболее безопасной для выполнения операций в интернете с помощью платежной карты.
23.03.2016
Банк задействовал систему 3D Secure, которая является наиболее безопасной для выполнения операций в интернете с помощью платежной карты. Система снижает риск растраты средств платежной карты на сайтах онлайн-платежей.
Отныне интернет-операции держателей карт Банка будут обеспечены еще одним уровнем безопасности при помощи sms подтверждений. Осуществляя операции в интернете, те держатели карт, которые уже активизировали услугу получения sms сообщений, будут получать, на прикрепленный к карте телефонный номер дополнительный код, который следует ввести на сайте для подтверждения операции.
Клиентам, которые еще не активизировали услугу sms оповещения, следует обратиться в любой из филиалов Банка и заполнить соответствующее заявление. Кроме стоимости одного sms сообщения в 20 драмов РА, держатель карты не будет нести никаких дополнительных издержек.
Система безопасности 3D Secure действует на тех сайтах, где отображен логотип MasterCard SecureCode.