Բիոմետրիկ նույնականացում՝ EvocaTOUCH հավելվածում
Արհեստական բանականությամբ բիոմետրիկ նույնականացման համակարգի միջոցով Evocabank-ը հասանելի կլինի ամենուր։
15.07.2020
Շարունակելով զարգացնել թվային բենքինգը՝ Evocabank-ը հերթական նորարարական լուծումն է ներկայացնում։ Այսուհետ օնլայն տարբերակով քարտի կամ վարկի համար դիմելիս, կամ հաշվի բացման հայտ լրացնելիս՝ անհրաժեշտ է անցնել բիոմետրիկ նույնականացման գործընթաց։
Բոլոր այն ֆիզիկական անձինք, որոնք ցանկություն ունեն բացել հաշիվ կամ քարտ, ինչպես նաև ստանալ վարկ, պետք է ներբեռնեն EvocaTOUCH հավելվածը, ընտրեն Բացել հաշիվ, Պատվիրել քարտ կամ Ստանալ վարկ, այնուհետև՝ անցնեն անձը հաստատող փաստաթղթերի և դեմքի կենսաչափական տվյալների (բիոմետրիկ) նույնականացում։
Evocabank-ի կողմից ներդրված կենսաչափական տվյալների ստուգման համակարգն արհեստական բանականությամբ (artificial intelligence) օժտված ծրագրային լուծում է։ Այն կատարում է համեմատություն՝ տալով դիմող անձի նույնականացման դրական կամ բացասական եզրակացություն։ Այս համակարգի ներդնումը կբարձրացնի հաճախորդների սպասարկման որակը և նվազագույնի կհասցնի զեղծարարության ռիսկերը:
«Բիոմետրիկ նույնականացման համակարգի ներդրմամբ մենք ավելացնում ենք ֆինանսական ծառայությունների հասանելիությունը, մատչելիությունը և հարմարավետությունը: Այս նորարարության շնորհիվ Բանկի հաճախորդ կարելի է դառնալ և բանկային ծառայություններ ստանալ անկախ օրվա ժամից, գտնվելու վայրից կամ մասնաճյուղային ցանցի առկայությունից»,- նշել է Թվային բիզնեսի վարչության պետ Արթուր Կարճիկյանը։
Evocabank-ը պարբերաբար ներդնում է նորարար լուծումներ։ Բանկը համարվել է լավագույն մոբայլ բանկը Հայաստանում՝ ըստ SME Banking club-ի, 2-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է լավագույն թվային բանկը Հայաստանում՝ ըստ Global Banking and Finance Review ամսագրի, իսկ Global Finance հեղինակավոր ամսագիրը Evocabank-ին ճանաչել է լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում արդեն 3-րդ տարին անընդմեջ։

Биометрическая идентификация в приложении EvocaTOUCH
Благодаря системе биометрической идентификации на основе искусственного интеллекта Evocabank станет доступным везде и всюду.
15.07.2020
Продолжая развивать цифровой банкинг, Evocabank представляет очередное инновационное решение. Отныне обращаясь в банк по интернету для получения карты или кредита или при заполнении заявки на открытие счета, необходимо пройти процедуру биометрической идентификации.
Все физические лица, желающие открыть счет или получить карту или кредит, должны скачать приложение EvocaTOUCH, выбрать “Открыть счет”, “Заказать карту” или “Получить кредит”, далее – пройти идентификацию документов, подтверждающих личность и биометрических данных лица (биометрия).
Внедренная Evocabank-ом система проверки биометрических данных является программным комплексом, наделенным искусственным интеллектом (artificial intelligence). Программа производит сравнение, давая положительное или отрицательное заключение об идентификации данного лица. Внедрение данной системы повысит качество обслуживания клиентов и сведет до минимума риски фальсификаций.
“С внедрением системы биометрической идентификации мы увеличиваем степень доступности и удобства финансовых услуг. Благодаря данной инновации можно стать клиентом Банка и пользоваться банковскими услугами независимо от времени дня, местонахождения или наличия филиальной сети”,- отметил начальник Управления цифрового бизнеса Артур Карчикян.
Evocabank регулярно внедряет инновационные решения. Банк признан лучшим мобильным банком в Армении по мнению SME Banking club, 2-й год подряд признан лучшим цифровым банком в Армении по мнению журнала Global Banking and Finance Review, а известный журнал Global Finance уже 3-й год подряд признает Evocabank лучшим потребительским цифровым банком в Армении.