Բիոմետրիկ նույնականացում՝ EvocaTOUCH հավելվածում
Արհեստական բանականությամբ բիոմետրիկ նույնականացման համակարգի միջոցով Evocabank-ը հասանելի կլինի ամենուր։
15.07.2020
Շարունակելով զարգացնել թվային բենքինգը՝ Evocabank-ը հերթական նորարարական լուծումն է ներկայացնում։ Այսուհետ օնլայն տարբերակով քարտի կամ վարկի համար դիմելիս, կամ հաշվի բացման հայտ լրացնելիս՝ անհրաժեշտ է անցնել բիոմետրիկ նույնականացման գործընթաց։
Բոլոր այն ֆիզիկական անձինք, որոնք ցանկություն ունեն բացել հաշիվ կամ քարտ, ինչպես նաև ստանալ վարկ, պետք է ներբեռնեն EvocaTOUCH հավելվածը, ընտրեն Բացել հաշիվ, Պատվիրել քարտ կամ Ստանալ վարկ, այնուհետև՝ անցնեն անձը հաստատող փաստաթղթերի և դեմքի կենսաչափական տվյալների (բիոմետրիկ) նույնականացում։
Evocabank-ի կողմից ներդրված կենսաչափական տվյալների ստուգման համակարգն արհեստական բանականությամբ (artificial intelligence) օժտված ծրագրային լուծում է։ Այն կատարում է համեմատություն՝ տալով դիմող անձի նույնականացման դրական կամ բացասական եզրակացություն։ Այս համակարգի ներդնումը կբարձրացնի հաճախորդների սպասարկման որակը և նվազագույնի կհասցնի զեղծարարության ռիսկերը:
«Բիոմետրիկ նույնականացման համակարգի ներդրմամբ մենք ավելացնում ենք ֆինանսական ծառայությունների հասանելիությունը, մատչելիությունը և հարմարավետությունը: Այս նորարարության շնորհիվ Բանկի հաճախորդ կարելի է դառնալ և բանկային ծառայություններ ստանալ անկախ օրվա ժամից, գտնվելու վայրից կամ մասնաճյուղային ցանցի առկայությունից»,- նշել է Թվային բիզնեսի վարչության պետ Արթուր Կարճիկյանը։
Evocabank-ը պարբերաբար ներդնում է նորարար լուծումներ։ Բանկը համարվել է լավագույն մոբայլ բանկը Հայաստանում՝ ըստ SME Banking club-ի, 2-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է լավագույն թվային բանկը Հայաստանում՝ ըստ Global Banking and Finance Review ամսագրի, իսկ Global Finance հեղինակավոր ամսագիրը Evocabank-ին ճանաչել է լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում արդեն 3-րդ տարին անընդմեջ։

Biometric Identification in EvocaTOUCH App
Evocabank will be accessible everywhere owing to artificial intelligence biometric identification system.
15.07.2020
Evocabank offers another innovation solution to enhance digital banking. From now on, when applying online for a card or loan or account opening, you need to undergo biometric identification.
All individuals wishing to open an account or get a card or loan, will be required to download EvocaTOUCH app, choose Open account, Order card or Get loan, then undergo id card identification or facial recognition (biometrics).
The biometric data checking system introduced by Evocabank is a software solution based on artificial intelligence. It authenticates the individual giving a positive or negative opinion. Introduction of this system will enhance the customer service quality and minimize the forgery and counterfeiting risks.
“With introduction of biometric identification, we are making our financial services more accessible, available and comfortable. Owing to this innovation, one may become a Bank customer and enjoy banking services irrespective of the time of a day, location or availability of branch network”, said Artur Karchikyan, head of Digital Business Department.
Evocabank is regularly introducing innovation solutions. The Bank was recognized as The Best Mobile Bank in Armenia by SME Banking club, for the second consecutive year it was announced The Best Digital bank in Armenia by Global Banking and Finance Review magazine, and for the third consecutive year the Bank was recognized as The Best Consumer Digital Bank in Armenia by renowned Global Finance magazine.