Evocabank-ը Համահայկական 8-րդ խաղերի հովանավոր
Խաղերը կանցկացվեն օգոստոսի 5-19-ը։ Բացման արարողությունը տեղի կունենա օգոստոսի 5-ին Գյումրիում, իսկ փակման արարողությունը՝ օգոստոսի 19-ին Երևանում։
Համահայկական խաղերի ընթացքում լինելու է 19 մարզաձև, Հայաստան են այցելելու 7161 մարզիկներ ու պատվիրակության անդամներ։
Առաջին Համահայկական խաղերը տեղի են ունեցել 1999թ. օգոստոսի 28-ից սեպտեմբերի 5-ը Երևանում:
Այսօր Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեն հեղինակավոր հասարակական կազմակերպություն է, որը համագործակցում է մի շարք միջազգային սպորտային ատյանների հետ:
Համահայկական խաղերը միայն սպորտային խաղեր չեն․ այս խաղերը համախմբում են ամբողջ աշխարհի հայությանը։
Կարևորելով երկրի շարունակական զարգացումն ու բարելավումը՝ Evocabank-ը պարբերաբար հովանավորում է նմանատիպ նախագծեր։

8-е Панармянские летние игры пройдут с 5 по 19 августа 2023 года.
В программу Панармянских игр включены 19 видов спорта, при этом, Армению посетят 7161 спортсмен и члены делегаций.
Первые Панармянские игры состоялись с 28 августа по 5 сентября 1999 года в Ереване.
Сегодня Всемирный комитет Панармянских игр является авторитетной общественной организацией, которая сотрудничает с некоторыми международными спортивными организациями.
Панармянские игры – это не только спортивные игры: эти игры объединяют армян всего мира посредством проведения спортивных состязаний.
Осознавая важность продолжительного развития и укрепления страны, Evocabank регулярно спонсирует аналогичные проекты.