Evocabank-ը՝ Newmag Summerfest 2026-ի գլխավոր հովանավոր
Հունիսի 27-ին Երազ այգում կայանալիք Newmag Summerfest 2026-ը այս տարի միավորում է գրականությունը, մշակույթն ու սպորտը՝ մեկ մեծ հարթակում։
Այցելուներին սպասում են գրքերի շնորհանդեսներ, հեղինակների հետ հանդիպումներ, համերգային ծրագիր, սպորտային ակտիվություններ և բազմաթիվ անակնկալներ։
Փառատոնի ամենասպասված իրադարձություններից մեկը լինելու է ֆուտբոլային աստղ Հենրիկ Մխիթարյանի հետ բացառիկ հանդիպումը։
Մասնակիցները հնարավորություն կունենան հանդիպել լեգենդար ֆուտբոլիստին, մասնակցել հարցուպատասխանին և ձեռք բերել անձամբ նրա կողմից մակագրված գրքերը։
Արդեն 5-րդ տարին անընդմեջ Evoca-ն մասնակցում է Newmag Summerfest-ին՝ յուրաքանչյուր տարի ներկայանալով նոր կոնցեպտով, յուրահատուկ տաղավարով ու անակնկալներով։
Այս տարի ևս բացառություն չէ․ Evocabank-ի տաղավարը կրկին կդառնա փառատոնի ամենաակտիվ կետերից մեկը։ Իսկ հատուկ սպորտի սիրահարների համար Evocabank-ը պատրաստել է նաև բասկետբոլի զոնա։ Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականի սաները տաղավարում կանցկացնեն խաղեր, կկիսվեն իրենց փորձով, կսովորեցնեն բասկետբոլի հիմունքները և կմասնակցեն այցելուների հետ ինտերակտիվ մրցույթների։
Այցելուները հնարավորություն կունենան նաև մասնակցելու հետաքրքիր խաղարկությունների, որի ընթացքում կարող են շահել անակնկալ նվերներ։
Միացիր ամառվա ամենասպասված փառատոնին և բացահայտիր Newmag Summerfest 2026-ի գրական, մարզական ու ժամանցային աշխարհը Evoca-ի հետ։

Evocabank — генеральный спонсор Newmag Summerfest 2026
Evocabank уже пятый год подряд присоединяется к фестивалю Newmag Summerfest в качестве генерального спонсора.
24.06.2026
Фестиваль Newmag Summerfest 2026, который состоится 27 июня в парке «Ераз», в этом году объединит литературу, культуру и спорт на одной большой площадке.
Гостей ожидают презентации книг, встречи с авторами, концертная программа, спортивные активности и множество сюрпризов.
Одним из самых ожидаемых событий фестиваля станет эксклюзивная встреча со звездой футбола Генрихом Мхитаряном.
Участники смогут встретиться с легендарным футболистом, принять участие в сессии вопросов и ответов, а также приобрести книги с его личным автографом.
Уже пятый год подряд Evoca принимает участие в Newmag Summerfest, каждый раз представляя новую концепцию, уникальный павильон и приятные сюрпризы.
Этот год не станет исключением. Павильон Evocabank вновь станет одной из самых активных точек фестиваля. Кроме того, специально для любителей спорта Evocabank подготовил баскетбольную зону. Игроки сборной Армении по баскетболу будут проводить игры в павильоне, делиться своим опытом, обучать основам баскетбола и участвовать в интерактивных конкурсах вместе с посетителями.
Посетители также смогут принять участие в увлекательных розыгрышах, в ходе которых можно выиграть приятные подарки.
Присоединяйтесь к самому ожидаемому фестивалю этого лета и откройте для себя литературный, спортивный и развлекательный мир Newmag Summerfest 2026 вместе с Evoca.