Evocabank-ը՝ Newmag Summerfest 2026-ի գլխավոր հովանավոր
Հունիսի 27-ին Երազ այգում կայանալիք Newmag Summerfest 2026-ը այս տարի միավորում է գրականությունը, մշակույթն ու սպորտը՝ մեկ մեծ հարթակում։
Այցելուներին սպասում են գրքերի շնորհանդեսներ, հեղինակների հետ հանդիպումներ, համերգային ծրագիր, սպորտային ակտիվություններ և բազմաթիվ անակնկալներ։
Փառատոնի ամենասպասված իրադարձություններից մեկը լինելու է ֆուտբոլային աստղ Հենրիկ Մխիթարյանի հետ բացառիկ հանդիպումը։
Մասնակիցները հնարավորություն կունենան հանդիպել լեգենդար ֆուտբոլիստին, մասնակցել հարցուպատասխանին և ձեռք բերել անձամբ նրա կողմից մակագրված գրքերը։
Արդեն 5-րդ տարին անընդմեջ Evoca-ն մասնակցում է Newmag Summerfest-ին՝ յուրաքանչյուր տարի ներկայանալով նոր կոնցեպտով, յուրահատուկ տաղավարով ու անակնկալներով։
Այս տարի ևս բացառություն չէ․ Evocabank-ի տաղավարը կրկին կդառնա փառատոնի ամենաակտիվ կետերից մեկը։ Իսկ հատուկ սպորտի սիրահարների համար Evocabank-ը պատրաստել է նաև բասկետբոլի զոնա։ Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականի սաները տաղավարում կանցկացնեն խաղեր, կկիսվեն իրենց փորձով, կսովորեցնեն բասկետբոլի հիմունքները և կմասնակցեն այցելուների հետ ինտերակտիվ մրցույթների։
Այցելուները հնարավորություն կունենան նաև մասնակցելու հետաքրքիր խաղարկությունների, որի ընթացքում կարող են շահել անակնկալ նվերներ։
Միացիր ամառվա ամենասպասված փառատոնին և բացահայտիր Newmag Summerfest 2026-ի գրական, մարզական ու ժամանցային աշխարհը Evoca-ի հետ։

Evocabank: General Sponsor of Newmag Summerfest 2026
For the 5th consecutive year, Evocabank joins Newmag Summerfest as the general sponsor of the festival.
24.06.2026
Newmag Summerfest 2026, to be held on June 27 at Yeraz Park, brings together literature, culture, and sports on one grand platform this year. Visitors can look forward to book presentations, meet-and-greets with authors, a concert program, sports activities, and numerous surprises.
One of the most anticipated events of the festival will be an exclusive meeting with football star Henrikh Mkhitaryan.
Participants will have the opportunity to meet the legendary footballer, take part in a Q&A session, and acquire books personally autographed by him.
For the fifth consecutive year, Evoca has been participating in Newmag Summerfest, presenting a new concept, a unique booth, and exciting surprises each year.
This year is no exception: Evocabank’s booth will once again become one of the most active hubs of the festival. Furthermore, specifically for sports enthusiasts, Evocabank has also set up a basketball zone. Members of the Armenian national basketball team will hold games at the booth, share their experience, teach the fundamentals of basketball, and participate in interactive competitions with visitors.
Visitors will also have the opportunity to take part in exciting prize draws, during which they can win surprise gifts.
Join the most anticipated festival of the summer and explore the literary, sporting, and entertainment world of Newmag Summerfest 2026 with Evoca.