Evocabank-ը ճանաչվել է 2017թ. Լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում:
«Թվային բանկինգը պետք է մնա և այս տարվա հաղթողները ապացուցում են բանկային պրոդուկտների, համակարգերի և ծառայությունների ոլորտում նորարարության անընդմեջության կարևորությունը»- ասաց Global Finance ամսագրի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն: «Կորպորատիվ և մանրածախ հաճախորդները ակնկալում են նոր հեղափոխական լուծումներ և այս տարվա հաղթողները հետևողականորեն արդարացնում են այդ սպասումները»:
Global Finance ամսագրի մասին. այն հիմնադրվել է 1987թ., այն լույս է տեսնում ավելի քան 50,000 օրինակով և տարածվում 193 երկրում: Global Finance ամսագրի ընթերցողների բանակը ընդգրկում է կորպորատիվ և ֆինանսական բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ովքեր պատասխանատու են բազմազգային ընկերություններում և ֆինանսական կազմակերպություններում ներդրումային և ռազմավարական որոշումների ընդունման համար: Ամսագրի կայքը՝ GFMag.com, առաջարկում է ֆինանսական վերլուծություններ և հոդվածներ, որոնք հիմնվում են միջազգային ֆինանսական շուկաներում աշխատանքի 30-ամյա ժառանգության վրա: Global Finance ամսագրի գլխամասը գտնվում է Նյու-Յորքում, իսկ տարածաշրջանային գրասենյակները սփռված են աշխարհով մեկ: Global Finance ամսագիրը բանկերի և ֆինանսական ծառայություններ մատուցող այլ կազմակերպությունների շրջանում ընտրում է լավագույններին: Այդ մրցանակները համաշխարհային ֆինանսական հանրության համար դարձել են գերազանցության հուսալի չափորոշիչ:

The 2017’s Best Consumer Digital Bank in Armenia.
“Digital banking is here to stay, and this year’s winners illustrate the importance of relentless innovation in products, systems and services,” said Joseph D. Giarraputo, publisher and editorial director of Global Finance. “Corporate and retail clients expect transformative new solutions, and this year’s winners consistently deliver on those expectations.”
About Global Finance Global Finance, founded in 1987, has a circulation of 50,000 and readers in 193 countries. Global Finance’s audience includes senior corporate and financial officers responsible for making investment and strategic decisions at multinational companies and financial institutions. Its website — GFMag.com — offers analysis and articles that are the heritage of 30 years of experience in international financial markets. Global Finance is headquartered in New York, with offices around the world. Global Finance regularly selects the top performers among banks and other providers of financial services. These awards have become a trusted standard of excellence for the global financial community.