Evocabank-ը ճանաչվել է 2017թ. Լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում:
«Թվային բանկինգը պետք է մնա և այս տարվա հաղթողները ապացուցում են բանկային պրոդուկտների, համակարգերի և ծառայությունների ոլորտում նորարարության անընդմեջության կարևորությունը»- ասաց Global Finance ամսագրի հրատարակիչ և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն: «Կորպորատիվ և մանրածախ հաճախորդները ակնկալում են նոր հեղափոխական լուծումներ և այս տարվա հաղթողները հետևողականորեն արդարացնում են այդ սպասումները»:
Global Finance ամսագրի մասին. այն հիմնադրվել է 1987թ., այն լույս է տեսնում ավելի քան 50,000 օրինակով և տարածվում 193 երկրում: Global Finance ամսագրի ընթերցողների բանակը ընդգրկում է կորպորատիվ և ֆինանսական բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ովքեր պատասխանատու են բազմազգային ընկերություններում և ֆինանսական կազմակերպություններում ներդրումային և ռազմավարական որոշումների ընդունման համար: Ամսագրի կայքը՝ GFMag.com, առաջարկում է ֆինանսական վերլուծություններ և հոդվածներ, որոնք հիմնվում են միջազգային ֆինանսական շուկաներում աշխատանքի 30-ամյա ժառանգության վրա: Global Finance ամսագրի գլխամասը գտնվում է Նյու-Յորքում, իսկ տարածաշրջանային գրասենյակները սփռված են աշխարհով մեկ: Global Finance ամսագիրը բանկերի և ֆինանսական ծառայություններ մատուցող այլ կազմակերպությունների շրջանում ընտրում է լավագույններին: Այդ մրցանակները համաշխարհային ֆինանսական հանրության համար դարձել են գերազանցության հուսալի չափորոշիչ:

• рост «цифровых» клиентов,
«Цифровой банкинг будет впредь развиваться, победители же этого года свидетельствуют о важности неослабевающей инновационной деятельности, направленной на усовершенствование продуктов, систем и услуг», говорит Джосеф Джиарапутто – издатель и главный редактор журнала Global Finance. «Корпоративные и розничные клиенты ждут новых революционных решений и победители этого года последовательно идут навстречу указанным ожиданиям».
О журнале Global Finance: основан в 1987г., имеет более 50,000 подписчиков и получателей, распространяется в 193 странах. Круг читателей журнала Global Finance - высокопоставленные корпоративные и финансовые должностные лица, ответственные за принятие решений в области инвестиций и стратегии в мультинациональных компаниях и финансовых учреждениях. Веб сайт журнала - GFMag.com – предлагает финансовый анализ и статьи, которые являются результатом 30-летнего опыта работы на международных финансовых рынках. Головной офис журнала Global Finance находится в Нью-Йорке, остальные офисы расположены по всему миру. Global Finance регулярно выбирает лидеров среди банков и других провайдеров финансовых услуг. Присужденные журналом награды стали надежным стандартом высокого качества для мирового финансового сообщества.