Լավագույն թվային բանկը Հայաստանում
Evocabank-ը 4-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է Լավագույն թվային բանկը Հայաստանում ըստ Global Banking & Finance Review-ի:
08.08.2022
Evocabank-ը ճանաչվել է 2022թ. Լավագույն թվային բանկը Հայաստանում Global Banking & Finance Review ամսագրի կողմից:
Global Banking & Finance Awards մրցանակները յուրաքանչյուր տարի շնորհվում են շարունակական զարգացում ապահովող, նորարար, առաջադեմ ընկերություններին՝ հաշվի առնելով նրանց ռազմավարությունը և ձեռքբերումները: Հետազոտական թիմից, խմբագրից և հրատարակչից բաղկացած մրցանակաբաշխության ժյուրին ուսումնասիրում է անվանակարգերի թեկնածուներին՝ ըստ հստակ սահմանված չափանիշների, և ընտրում հաղթողին։
Global Banking & Finance Review ամսագիրը Մեծ Բրիտանիայում հիմնադրված առաջատար օնլայն և տպագիր ամսագիր է։ Այն 2010թ․-ից ներկայացնում է անկախ տեղեկատվություն ֆինանսական աշխարհի՝ բենքինգ, բրոքերային գործարքներ, ֆոնդեր, կորպորատիվ կառավարում, նախագծերի ֆինանսավորում, միացումներ ու միավորումներ, հարկեր ու հաշվապահություն, ներդրումներ, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվություն և այլ ակտուալ թեմաների մասին։
Ի դեպ, 2021թ. Evocabank-ը Global Finance հեղինակավոր ամսագրի կողմից 5-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է Լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում, ինչպես նաև` Լավագույն ՓՄՁ բանկը Հայաստանում։

Лучший цифровой банк Армении
Премии и призы Global Banking & Finance Awards ежегодно присуждаются инновационным, передовым компаниям, обеспечивающим продолжительное развитие, с учетом их стратегии и достижений. Жюри, состоящее из команды исследователей, редактора и издателя, изучает претендентов на премию согласно установленным критериям и выбирает победителя.
Журнал Global Banking & Finance Review является электронным и печатным журналом, учрежденным в Великобритании. Журнал с 2010г. представляет независимую информацию о финансовом мире: банкинг, инструменты для трейдеров, фонды, корпоративное управление, финансирование проектов, слияния и поглощения, налоги и бухучет, инвестиции, корпоративная социальная ответственность и прочие актуальные темы.
Кстати, в 2021г. престижным журналом Global Finance Evocabank 5-й год подряд признан также Лучшим потребительским цифровым банком Армении, а также Лучший банк для МСП в Армении.