Կազմակերպիր քո բնակարանի էներգաարդյունավետ վերանորոգումն Evocabank-ի հետ։
18– 65 տարեկան ՀՀ քաղաքացի հանդիսացող ֆիզիկական անձինք, որոնց եկամուտների հիմնական աղբյուրը գտնվում է ՀՀ-ում և ովքեր վարկի սպասարկման ողջ ընթացքում չեն բոլորի 65 տարեկանը կամ առկա է վերոնշյալ պահանջներին բավարարող համավարկառու:
Վարկատեսակները
Վերանորոգման ստանդարտ վարկեր
Վերանորոգման ԷԱ վարկեր
Վերանորոգման ԷԱ միկրովարկեր
5,000,001 -  15,000,000 ՀՀ դրամ
5,000,001 – 15,000,000
275,000 – 5,000,000
12.5-14%
«Անուիտետային» կամ «Զսպանակաձև»
275,000 – 3,000,000
Երրորդ անձի /անձանց/  երաշխավորություն (անհրաժեշտության դեպքում)
3,000,001 – 5,000,000
Երրորդ անձի /անձանց/  երաշխավորություն
Վերոնորոգվող անշարժ գույք, Երրորդ անձի (անձանց)  երաշխավորություն (անհրաժեշտության դեպքում)
• Անշարժ գույքի գրավադրման դեպքում` գույքի ապահովագրություն
• Վարկառուների՝ դժբախտ պատահարից մահացության դեպքի ապահովագրություն, որի ծածկույթը պետք է լինի առնվազն վարկի գումարի չափ։
• Արևային կայան ձեռքբերելու դեպքում` արևային կայանի ապահովագրություն, որի ծածկույթը պետք է լինի արևային կայանի ձեռքբերման գումարի չափով։
Եթե դիմումատուն Բանկում ունի գրավադրված անշարժ գույք, ապա 275,000 - 3,000,000 չափով վարկավորվելու դեպքում վարկունակության գնահատում չի կատարվում
275,000 - 3,000,000
OTI 100%
3,000,001 - 5,000,000
OTI 70%
5,000,001 - 15,000,000
OTI 45%
Ծրագրի շրջանակում վերանորոգման վարկի նախահաշիվը պետք է կազմել էներգաարդյունավետության գնահատման գործիքի միջոցով։
Վարկի տրամադրման նախապայմաններ
Վարկի միջոցների նվազագույնը  30%-ը պետք է ուղղված լինի բնակելի անշարժ գույքի  էներգաարդյունավետության բարձրացման համար նախատեսված միջոցառումների և նյութերի/պարագաների ձեռքբերմանը, այդ թվում՝ մինչև վարկի գումարի  10%-ը կարող է ուղղվել էներգախնայող կենցաղային սարգավորումների ձեռքբերմանը (Ծրագրի շրջանակներում ընդունելի էներգաարդյունավետ նյութերի/պարագաների ցանկը և դրանց նկատմամբ պարտադիր սահմանաչափերը սահմանվում են Ծրագրի համար մշակված Գործառնական Ձեռնարկում):
• Վարկը տրամադրվում է Բանկի կողմից դրական որոշման դեպքում, առավելագույնը 2 (երկու) աշխատանքային օրվա ընթացքում:

Renovation of residential property, improvement of living conditions
RA citizens aged 18– 65 who earn their income primarily in Armenia and who during the loan period will not turn 65 or the loan will be shared by a co-borrower who meets these requirements.
Loan products
Standard renovation loans
EE renovation loans
EE renovation micro-loans
5,000,001 -  15,000,000
5,000,001 – 15,000,000
275,000 – 5,000,000
Annual interest rates
14.42%
13.85%
12.5-14%
For past due interest amount - 0.1% per day.
«Annuity» or «Flexible»
275,000 – 3,000,000
A third-party/parties surety bond (if deemed necessary)
3,000,001 – 5,000,000
A third-party/parties surety bond
5,000,001 – 35,000,000
Property under renovation
• Property insurance in case of mortgage of real estate
• Borrowers' life insurance, to cover at least the loan amount,
• In case of purchasing solar panels, the latter's insurance to cover their acquisition cost
If the applicant has real property pledged to the Bank, then no creditworthiness assessment is needed if the loan ranges from AMD 275 000 to AMD 3 000 000.
275,000 - 3,000,000
OTI 100%
3,000,001 - 5,000,000
OTI 70%
Under the Program, the renovation loan estimate should be prepared using energy efficiency assessment tool.
Prerequisites for loan approval
At least 30% of the loan amount must be used for energy-efficient improvement of the home/apartment and purchase for that purpose of materials/accessories, and purchase of energy efficient household appliances (the share of household appliances cannot exceed 10% of the loan amount). (The list of acceptable for the Bank energy efficient materials/accessories and their limits are set forth in the Program Manual).
• The decision on approving or declining a loan application will  be made within 10 (ten) business days upon submission of the entire package of the required preliminary documents.
• The loan will be provided within 2 (two) business days after the approval of the loan application.