Հարգելի հաճախորդներ!
Այսինքն` բոլոր այն SingleTOUCH վարկառուները, ովքեր պետք է կատարեն իրենց հերթական ամսական մարումները մարտի 17-ից մայիսի 17-ն ընկած ժամանակահատվածում, կարող են մարումներ կատարել մայիսի 17-ից հետո, ինչը ուշացում չի համարվի։
Երկու ամիսների մարումների մայր գումարն ու տոկոսագումարը կվերաբաշխվի և կներառվի մարման նոր ժամանակացույցում, որը վարկառուներին կուղարկվի էլ. փոստով։
Այն դեպքերում, երբ վարկի ամբողջական մարման վերջնաժամկետն ընկած է մարտի 17-ից մայիսի 17-ն ընկած ժամանակահատվածում, տվյալ վարկի մարման վերջնաժամկետը 2 ամսով կերկարաձգվի, ինչը ևս ուշացում չի համարվի։
Բանկի այն վարկառուները, ովքեր չեն ցանկանում շեղվել իրենց մարման գրաֆիկներից, կարող են կատարել իրենց վարկերի հերթական մարումներն ըստ իրենց գործող ժամանակացույցի։
Evocabank-ի այն վարկառուները, որոնց գործունեությունը կապված է՝
- հյուրատնային,
- տուրիստական,
- ռեստորանային,
- զվարճանքի,
և նմանատիպ այլ բիզնեսների հետ, ինչպես նաև այդ ընկերությունների աշխատակիցները, որոնք ունեն խնդիրներ՝ կապված իրենց վարկերի մարումների հետ, կստանան ԱՆՀԱՏԱԿԱՆ ՄՈՏԵՑՈՒՄ և վարկերի ժամկետների վերանայում՝ իրենց առկա և կանխատեսվող եկամուտներին համապատասխան։
Այդ վերանայումները կարող են վերաբերել ինչպես ամսական մայր գումարի հետաձգումներին, այնպես էլ տոկոսագումարների վերանայմանը։
Նրանք կարող են դիմել Բանկ՝ ներկայացնելով իրենց ֆինանսական խնդիրները հիմնավորող փաստեր։
Դիմում ներկայացնելու համար անհրաժեշտ է [email protected] էլեկտրոնային հասցեին գրել նամակ՝ կցելով Ձեր դիմումը, անձնագրային տվյալները և ստեղծված իրավիճակի պատճառով կրած վնասները հիմնավորող փաստերը։

On Loan Repayment Schedules
Evocabank having considered the current stressful situation for its partners, has made the following decision.
16.03.2020
Dear partners!
Evocabank fully realizing the financial difficulties arising from the current stressful situation has taken the following decision.
Evocabank DEFERS for two months installment payments for SingleTOUCH loans.
This means that all SingleTOUCH borrowers having to make monthly payments during the period of March 17 to May 17, may make their payments after May 17, which will not be deemed as а delayed payment.
The loan principal amount and interest for the mentioned two months will be re-allocated and included in the new repayment schedule which will be forwarded to the customers by e-mail.
In cases when the loan repayment deadline falls on a day within the period of March 17 - May 17, such deadline for the loan repayment will be postponed for two months which will not be deemed as delayed repayment.
The Bank’s customers who are not wishing to change their repayment schedules, may keep to their initial schedule as their effective one.
Evocabank’s customers, whose activities lie in the areas such as:
- hotels,
- tourism,
- restaurants,
- entertainment,
and similar other businesses as well as the employees of such companies who are financially challenged will be treated INDIVIDUALLY and their loan repayment schedules will be revised in accordance with their current and predicted revenues.
The rescheduling may refer both principal and interest payments. Interested customers may apply to the Bank presenting data substantiating their financial state.