SMART ԱՊԱԳԱ․ Evocabank-ը ֆինանսավորել է Farmbot նախագիծը
COAF SMART կենտրոնը ներկայացնում է իր նոր, փոխակերպիչ նախագիծը՝ Farmbot-ը, որի արդյունքում մեծ դրական փոփոխություններ են սպասվում գյուղատնտեսության ոլորտում։
26.10.2023
Գյուղատնտեսության ոլորտում սպասվում է փոխակերպիչ ապագա՝ շնորհիվ COAF SMART կենտրոնի Farmbot նախագծի, որը ֆինանսավորվել է Evocabank-ի կողմից։ Այս ֆինանսավորումն ուղղված է ոչ միայն տվյալ ոլորտի բարելավմանը, այլ նաև տալիս է հնարավորություն երիտասարդներին կրթվել, օգտագործել գերժամանակակից տեխնոլոգիաներ գյուղատնտեսական գործունեության մեջ և ձեռք բերել մեծ փորձ։
Նախագծի մասին
Farmbot նախաձեռնությունն իրականացվում է ՔՈԱՖ ՍՄԱՐԹ կենտրոնում (Դեբետ, Լոռի)։ Այն ընդհանուր հասանելիությամբ ավտոմատացված գյուղատնտեսական համակարգ է, որն օգտագործում է ռոբոտային տեխնոլոգիա՝ այգում կամ փոքր ֆերմերային տնտեսության մեջ բույսը տնկելու, ջրելու և բերքը պահպանելու համար:
Այն կարելի է կառավարել ծրագրաշարի միջոցով՝ մշակաբույսերի աճն օպտիմալացնելու և ձեռքի աշխատանքը նվազագույնի հասցնելու նպատակով: Արհեստական ինտելեկտով և բարդ սենսորներով հագեցած Farmbot-ն օպտիմալացնում է ռեսուրսների օգտագործումը և նվազագույնի հասցնում թափոնները՝ դարձնելով այն արդյունավետ և էկոլոգիական հետևանքները հաշվի առնող գյուղատնտեսական մոդել: Farmbot-ի տեխնոլոգիական ինտեգրումը կարող է նոր շունչ հաղորդել գյուղատնտեսությանը և արթնացնել տեխնոլոգիական գիտելիքներ ունեցող երիտասարդների հետաքրքրասիրությունը:
Այսպիսով, գյուղատնտեսությունը դարձնելով ավելի գրավիչ և շահութաբեր, հնարավոր կլինի կասեցնել գյուղական վայրերից դեպի քաղաք միգրացիայի ալիքը: Սա էլ իր հերթին թույլ կտա նպաստել գյուղական համայնքների աճին և աջակցել տեղական ֆերմերային տնտեսությունների ընդլայնմանը։
Ֆինանսավորելով Farmbot-ն՝ Evocabank-ը նպաստում է նախագծի նորարարական ազդեցությանը մեր ուսանողների ուսումնական փորձի և գյուղատնտեսության ապագայի վրա:
Evocabank-ը տարիներ շարունակ աջակցություն է ցուցաբերել տարբեր նախաձեռնություններին` նորագույն տեխնոլոգիաների զարգացման, կրթության, գիտության, մշակույթի ոլորտներում, ինչպես նաև հասարակության առավել խոցելի խմբերին: Սա մեր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության կարևոր մասն է։

SMART БУДУЩЕЕ. Evocabank финансирует проект Farmbot
Центр COAF SMART представляет свой новый, трансформационный проект Farmbot, сулящий большие позитивные изменения в сфере сельского хозяйства.
26.10.2023
Сельскому хозяйству предстоит новое будущее благодаря проекту Farmbot центра COAF SMART, финансируемому Evocabank-ом. Финансирование направлено не только на качественное преобразование отрасли, но на создание возможности для молодых людей обучаться, использовать сверхсовременные технологии в сельскохозяйственной деятельности и приобрести большой опыт.
О проекте
Проект Farmbot реализуется в центре COAF SMART (Дебет, Лори). Это общедоступная автоматизированная система земледелия, которая использует роботизированную технологию для посадки, полива и ухода за посевами в саду или на небольшой ферме.
Им можно управлять с помощью программного обеспечения, чтобы оптимизировать рост урожая и минимизировать ручной труд. Оснащенный искусственным интеллектом и сложными датчиками, Farmbot оптимизирует использование ресурсов и сводит к минимуму отходы, что делает его эффективной и экологически безопасной моделью ведения сельского хозяйства. Технологическая интеграция Farmbot может вдохнуть новую жизнь в сельское хозяйство и пробудить любопытство у технически подкованной молодежи.
Таким образом, сделав сельское хозяйство более привлекательным и прибыльным, можно будет остановить волну миграции из села в город. Это, в свою очередь, позволит внести вклад в рост сельских сообществ и поддержать расширение местных ферм.
Финансируя FarmbotEvocabank содействует инновационному влиянию проекта на учебный опыт наших студентов и будущее сельского хозяйства.
На протяжении многих лет Evocabank оказывает содействие различным инициативам в сфере развития новейших технологий, образования, науки, культуры, а также оказывает поддержку наиболее уязвимым слоям общества. Это важная часть нашей корпоративной социальной ответственности.