Հեծանիվի ձեռքբերման վարկ
Հեծանիվի ձեռքբերում (հեծանիվի հետ միաժամանակ կարող է ձեռք բերվել սաղավարտ, ծնկների բարձիկներ և ձեռնոցներ) |
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում գործող, արհեստագործական, միջին մասնագիտական կամ բարձրագույն կրթական ծրագիր իրականացնող պետական և հավատարմագրված ոչ պետական ուսումնական հաստատությունների սովորողները և աշխատողները: Որպես վարկառու կարող է հանդիսանալ 18-ից 65 տարեկան կամ շահառուն (եթե աշխատող է կամ վերջինիս ընտանիքի աշխատող անդամը:) |
70,000 - 300,000 |
6-36 ամիս |
16% -21% |
17.20% - 23.30% |
Վարկային հայտի ձևակերպման վայր |
Գործընկեր կազմակերպության տարածք |
Հաճախորդից գանձվող այլ վճարներ |
Վարկի տրամադրման և/կամ սպասարկման վճարներ չեն սահմանվում: |
Վարկի վաղաժամ մարման դեպքում տույժեր չեն սահմանվում: |
Վարկի տրամադրման կամ մերժման վերաբերյալ որոշումների կայացում |
Սույն պայմաններով չկարգավորվող դեպքերը կարգավորվում են ՀՀ Կառավարության 2025 թ․ մարտի 27-ի N 341-Ն որոշման դրույթներով և պայմաններով: |

Кредит на покупку велосипеда
Студенты и сотрудники государственных и аккредитованных негосударственных учебных заведений, действующих на территории Республики Армения и реализующих программы профессионального, среднего профессионального или высшего образования. Заемщиком может быть лицо в возрасте от 18 до 65 лет (если работает), либо работающий член семьи последнего. |
Кредитная валюта |
Армянские драмы |
70,000 - 300,000 |
6-36 месяцев |
16% -21% |
Годовая эффективная процентная ставка |
17.20% - 23.30% |
Процентная ставка, субсидированная государством |
Метод погашения кредита |
«Аннуитетный» |
Место оформления кредитной заявки |
Офис организации-партнера |
За выдачу и/или обслуживание кредита комиссия не взимается. |
За досрочное погашение кредита штраф не предусматривается. |
1. Решение об одобрении или отклонении кредитной заявки принимается в течение 3 (трех) банковских дней, после представления полного пакета предварительных документов. 2. Кредит предоставляется при положительном решении Банка, в течение 2 (двух) банковских дней. |
1. Случаи, не урегулированные настоящими условиями, регулируются положениями и условиями Постановления Правительства Республики Армения № 341-Н от 27 марта 2025 года. |