Անգրավ սպառողական վարկ
Վարկը տրամադրվում է անձնական, ընտանեկան, տնային կամ այլ օգտագործման համար նախատեսված, ձեռնարկատիրական գործունեության հետ չկապված, ապրանքների (աշխատանքների, ծառայությունների) պատվիրման կամ ձեռքբերման նպատակով
18 – 65 տարեկան ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձինք, ովքեր վարկի սպասարկման ողջ ընթացքում չեն բոլորի 65 տարին: Տվյալ պայմանը վերաբերում է նաև երաշխավոր ֆիզիկական անձանց:
Առանց եկամուտների հիմնավորման
1,000,000 - 3,000,000
Եկամուտների հիմնավորմամբ
1,000,000 - 10,000,000
36 - 60 ամիս
21%
23.17%
19%
20.77%
Անուիտետային (ամենամսյա  պարբերականությամբ)
Վարկի տրամադրման միանվագ կամ ամսական սպասարկման վճարներ
1,000,000 ՀՀ դրամ
Նվազագույնը 1 (մեկ) անձի երաշխավորություն
1,000,001 - 3,000,000 ՀՀ դրամ
Նվազագույնը 2 (երկու)  անձի երաշխավորություն
1,000,000 - 3,000,000 ՀՀ դրամ
Առանց երաշխավորի պահանջի
3,000,001 - 5,000,000 ՀՀ դրամ
5,000,001 - 10,000,000 ՀՀ դրամ
Նվազագույնը 2 (երկու) անձի երաշխավորություն
·         Եկամուտների հիմնավորմամբ հայտերի վերլուծության ժամանակ իրականացվում է պարզեցված վարկունակության գնահատում, սակայն OTI[1] գործակիցը չպետք է գերազանցի 70%:
·         Անկախ վարկի գումարից և բավարար հիմնավորված եկամուտների առկայությունից` «ԱՔՌԱ Քրեդիտ Ռեփորթինգ» ՓԲԸ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն Հաճախորդի կամ երաշխավորներից որևէ մեկի  FICO (սքորը) պետք է լինի  540 և բարձր:
·         Առանց եկամուտների վարկավորման դեպքում Հաճախորդը վերջին 1 տարվա ընթացքում չպետք է ունենա վարկային պարտավորությունների գծով դասակարգումներ և մարումների գծով ուշացման օրերի հանրագումարը չպետք է գերազանցի 30 օրը:
Այլ բանկերից և վարկային կազմակերպություններից վերաֆինանսավորման դեպքում /հատուկ պայման/
Այլ բանկերից և վարկային կազմակերպություններից վարկերի վերաֆինանսավորման դեպքում, եթե ակնկալվող վարկի գումարը գերազանցում է 3,000,000 ՀՀ դրամը, ապա կարող է տրամադրվել է մայր գումարի մարման գծով արտոնյալ ժամանակահատված մինչև 6 ամիս ժամկետով:
·          Վարկի տրամադրման կամ մերժման որոշումը կայացվում է առավելագույնը 3 (երեք) աշխատանքային օրվա ընթացքում, որոշումների կայացման համար Բանկի կողմից պահանջվող նախնական փաստաթղթերը ամբողջությամբ ներկայացնելուց հետո:
·          Վարկը տրամադրվում է Բանկի կողմից դրական որոշման դեպքում, վարկավորման և երաշխավորության պայմանագրերը/համաձայնագրերը կնքելուց հետո 2 (երկու) աշխատանքային օրվա ընթացքում:
• Վարկի համար դիմող անձի հետ փոխկապակցված անձը (ընտանիքի անդամը կամ համատեղ տնտեսություն վարող անձը) չպետք է ունենա այս վարկատեսակի գործող վարկ:

Unsecured Consumer Loan
The loan is granted for the purpose of ordering or purchasing goods (work, services) for personal, family, home or other use not related to business activities.
Who can apply
Individual residents of RA between the age of 18-65, whose age will not exceed 65 years throughout the loan service period or have a co-borrower meeting the above criteria throughout the loan service period.
Without proof of income
1,000,000 – 3,000,000
Based on income
1,000,000 – 10,000,000
36-60 months
21%
23.17%
19%
20.77%
No early payment fee is applicable
Annuity (monthly installments)
Loan provision methods
One-time or monthly loan service fees
None
Without proof of income: 1,000,000 AMD
A minimum of 1 (one) guarantor
Without proof of income: 1,000,001 - 3,000,000 AMD
A minimum of 2 (two) guarantors
With proof of income: 1,000,000 - 3,000,000 AMD
Without guarantor requirement
With proof of income: 3,000,001 - 5,000,000 AMD
With proof of income: 5,000,001 - 10,000,000 AMD
Assessment of creditworthiness / loan approval conditions /
• A simplified creditworthiness assessment is performed during the analysis of income-based applications, but the OTI [1] ratio should not exceed 70%.
• Regardless of the loan amount and the availability of sufficient substantiated income, according to the information received from "ACRA Credit Reporting" CJSC, the FICO (score) of the Client or any of the guarantors must be 540 or higher.
• In the case of lending without income, the Client should not have classifications of credit obligations during the last 1 year and the sum of days of delay in repayments should not exceed 30 days.
In case of refinancing from other banks and credit organizations /special condition/
In the case of refinancing loans from other banks and credit organizations, if the expected loan amount exceeds AMD 3,000,000, a grace period of up to 6 months may be provided for principal repayment.
Deadlines for approving or rejecting loan provision
• The decision to approve or reject the loan is made within 3 (three) working days maximum, after fully providing all the initial documents requested by the Bank.
• The loan is disbursed in case of positive decision made by the Bank and within maximum 2 (two) working days since signing loan and guarantee agreements/consents.
• A person affiliated with the loan applicant (a family member or a person sharing a joint household) must not have an active loan of this type.
• In case of cash withdrawal of the loan amount, a cash-out fee is charged according to the Bank’s current tariffs.