«ՈՒՍԱՆՈՂԱԿԱՆ» սպառողական վարկեր (ծրագրային)
Ամսական անուիտետային վճարներ, ընդ որում՝ Ուսումնառության ընթացքում մարվում են միայն տոկոսներ /առավելագույնը 5 տարի/, իսկ ուսումնառության ավարտից հետո, կատարվում են վարկի մայր գումարի և տոկոսագումարների հավասարաչափ մարումներ, սակայն ոչ ավել, քան 10 տարի ժամկետով։ |
9% տարեկան |
9․38% |
Վարկը տրամադրվում է միայն անկանխիկ եղանակով՝ վարկի գումարը փոխանցելով համապատասխան ուսումնական հաստատության բանկային հաշվին: Փոխանցման համար հիմք է հանդիսանում ուսումնական հաստատության կողմից տրված և Հաճախորդի կողմից Բանկ ներկայացրած հաշիվ-ապրանքագիրը (ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված վավերապայմաններ պարունակող): |
Ուսանողի ծնողի(ների), խնամակալի(ների) կամ այլ անձանց երաշխավորություն |
Վարկի տրամադրման կամ մերժման որոշումը կայացվում է առավելագույնը 3 (երեք) աշխատանքային օրվա ընթացքում, որոշումների կայացման համար Բանկի կողմից պահանջվող նախնական փաստաթղթերը ամբողջությամբ ներկայացնելուց հետո: Վարկը ձևակերպվում և փոխանցվում է համապատասխան ուսումնական հաստատության բանկային հաշվին, վարկավորման և երաշխավորության պայմանագրերը/համաձայնագրերը կնքելուց և փոխանցման հաշիվ-ապրանքագիրը Բանկ ներկայացնելուց հետո՝ 2 (երկու) աշխատանքային օրվա ընթացքում: |

Потребительские кредиты “Студенческие” (в рамках программы)
Оплата обучения студентов, обучающихся по программе бакалавриата (по непрерывной и интегрированной образовательной программе), магистратуры и клинической ординатуры государственных и аккредитованных не государственных учебных заведений, имеющих образовательные программы по отдельным специальностям. |
Максимум 4,000,000 драм РА за всеь период обучения, максимум 5 траншами (для каждого учебного года - один транш), при этом, сумма каждого транша не может превышать 800,000 драм РА или размер платы за один учебный год. |
Схема и сроки погашения кредита |
Ежемесячные аннуитетные платежи, при этом, в течение срока обучения выплачиваются только проценты (максимум 5 лет), после завершения учебы предусматриваются равные платежи по основному долгу и процентам, но не более 10 лет. |
9% в год · 2% субсидия |
Кредит предоставляется только в безналичной форме, перечислением кредитной суммы на банковский счет учебного заведения, на основании представленного в Банк Клиентом счета –фактуры учебного заведения (с реквизитами, предусмотренными законодательством РА). |
· Поручительство родителя (родителей), опекуна (опекунов) студента и прочих лиц. |
· Решение о предоставлении кредита или отклонении кредитной заявки принимается в течение 3 (трех) рабочих дней после полного представления требуемых Банком предварительных документов. |