Քարտերով կանխիկի տրամադրում Բանկի ATM-ով, քարտային հաշվից և POS տերմինալով[2] |
Քարտերով կանխիկի տրամադրում «ԱրՔա» համակարգի անդամ հանդիսացող ՀՀ բանկերի ATM-ներով և POS-տերմինալներով[4] |
1.2%[5] |
Քարտերով կանխիկի տրամադրում այլ բանկերի ATM-ներով և «ԱրՔա» համակարգի անդամ չհանդիսացող ՀՀ բանկերի ATM-ներով և POS-տերմինալներով [6] |
1.5% min 2,500 ՀՀ դրամ[7] |
Բանկի տարածքում կանխիկի տրամադրում[8] [9] [10] |
Քարտային հաշվի քաղվածքի տրամադրում 1 ամսից ավել ժամանակահատվածի համար[11] |
Բանկի վճարային տերմինալներով հաշվի/քարտի համալրում |
Գործարքի վերաբերյալ հաղորդագրությունների ստացում Evoca Touch հավելվածով |
Cash back միջազգային գործարքներից[12] |
Բանկի վճարային քարտերին[13] |
«ԱրՔա» համակարգի անդամ հանդիսացող այլ բանկերի և ԱրՔա համակարգի հետ H2H կապուղով աշխատող բանկերի վճարային քարտերին[14] |
Նույն արժույթ |
Տարբեր արժույթ |
Քարտից քարտ փոխանցումներ EvocaTouch/EvocaOnline համակարգերի միջոցով «ԱրՔա» համակարգի անդամ հանդիսացող այլ բանկերի և ԱրՔա համակարգի հետ H2H կապուղով աշխատող բանկերի վճարային քարտերին |
Վ Գործող վարկային սահմանաչափի ավելացման հայտի ուսումասիրման միջնորդավճար |
մինչև 500,000 ՀՀ դրամ (կախված է ԱԳՄ-ից) |
Քարտով կատարված գործարքների բողոքարկման հայտ [15] |
[1] Օտարերկյա քաղաքացիների համար գործում է նշված սակագնի հնգապատիկը, ընդ որում լրացուցիչ քարտերը կտրամադրվեն նախապես երեք տարվա միջնորդավճարը վճարելու պայմանով։
[2] Հավելյալ ժամկետով (արտոնյալ ժամանակահատվածով) վարկային սահմանաչափի (օվերդրաֆտի) առկայությամբ քարտերի համար 1 %:
[3] Սակագինր գործում է VISA Infinite քարտին կից տրամադրված ցանկացած տեսակի լրացուցիչ քարտերի դեպքում:
[4] Հավելյալ ժամկետով (արտոնյալ ժամանակահատվածով) վարկային սահմանաչափի (օվերդրաֆտի) առկայությամբ քարտերի համար 1.5 %:
[5] Սակագինր գործում է VISA Infinite քարտին կից տրամադրված ցանկացած տեսակի լրացուցիչ քարտերի դեպքում:
[6] Հավելյալ ժամկետով (արտոնյալ ժամանակահատվածով) վարկային սահմանաչափի (օվերդրաֆտի) առկայությամբ քարտերի համար 1.5 % min 2,500 ՀՀ դրամ:
[7] Սակագինր գործում է VISA Infinite քարտին կից տրամադրված ցանկացած տեսակի լրացուցիչ քարտերի դեպքում:
[8] Սակագինը գործում է նաև VISA Infinite վճարային քարտի քարտային հաշվից փոխանցում իրականացնելու դեպքում:
[9] Հավելյալ ժամկետով (արտոնյալ ժամանակահատվածով) վարկային սահմանաչափի (օվերդրաֆտի) առկայությամբ քարտերի համար՝ ՀՀ դրամ 1%, արտարժույթ՝ 1%: Այս սակագինը գործում է նաև Հավելյալ ժամկետով (արտոնյալ ժամանակահատվածով) վարկային սահմանաչափի (օվերդրաֆտի) առկայությամբ քարտի քարտային հաշվից փոխանցում իրականացնելու դեպքում:
[10] Սակագինր գործում է նաև VISA Infinite քարտին կից տրամադրված ցանկացած տեսակի լրացուցիչ քարտերի դեպքում:
[11] Միջնորդավճարները ներկայացված են ներառյալ ԱԱՀ:
[12] Cashback տրամադրվում է, եթե կուտակված cashback-ի գումարը գերազանցում է 5000 ՀՀ դրամը կամ համարժեք արտարժույթը: Cashback առավելագույն սահմանաչափը կազմում է 200 000 ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ:
[13] Հավելյալ ժամկետով (արտոնյալ ժամանակահատվածով) վարկային սահմանաչափի (օվերդրաֆտի) առկայությամբ քարտերի համար 1%:
[14] Հավելյալ ժամկետով (արտոնյալ ժամանակահատվածով) վարկային սահմանաչափի (օվերդրաֆտի) առկայությամբ քարտերի համար 1.5%:
[15] Գանձվում է միայն այն դեպքում, երբ բողոքարկման գործընթացի արդյունքում պարզվել է, որ գործարքը կատարվել է հաճախորդի կողմից կամ հաճախորդի կողմից քարտի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով:

5 млн. драмов и выше |
Снятие наличных через банкоматы и POS-терминалы [2] Банка, а также снятие наличных с карточного счета |
1% [3] |
Другая валюта |
Снятие наличных через банкоматы и POS-терминалы банков РА-членов АрКа [4] |
1.2% [5] |
Снятие наличных через банкоматы иностранных банков, а также через банкоматы и POS-терминалы армянских банков-нечленов АрКа [6] |
1.5%, min 2,500 драмов [7] |
Снятие наличных с карточного счета в кассе банка [8] [9] [10] |
Выписка по карточному счету за период свыше 1 месяца [11] |
Пополнение счета/карты через платежные терминалы Банка |
Получение сообщений о проведенных операциях через приложение Evoca Touch |
Кэшбэк, начисляемый за проведение международных операций[12] |
Денежные переводы с карты на карту через банкоматы: |
На дебетовую карту Банка [13] |
На дебетовые карты банков-членов АрКа и банков, работающих с АрКа по каналу H2H [14] |
В той же валюте |
В другой валюте |
Денежные переводы по системам EvocaTouch/EvocaOnline на карты банков-членов АрКа и банков, работающих с АрКа по каналу H2H |
Комиссия за изучение заявления на предоставление кредитного лимита |
Комиссия за изучение заявления на увеличение действующего кредитного лимита |
Максимальный лимит на снятие наличных |
До 500,000 драмов (в зависимости от типа банкомата) |
Комиссия за увеличение количества и суммарного лимита на снятие наличных в день. |
Изменение лимита на снятие наличных до 5 млн. драмов |
Комиссия за обжалование проведенных по карте операций [15] |
2000 драмов в месяц, а при недостаточности средств – в размере остатка средств на счете. |
[1] Для иностранных граждан действует пятикратная величина указанной суммы, при этом, дополнительные карты выпускаются при предварительной оплате комиссии за три следующих года.
[2] Для карт с оформленным кредитным лимитом (овердрафтом) и дополнительным (льготным) периодом -1 %.
[3] Комиссия взимается за обслуживание любых дополнительных карт, привязанных к карте VISA Infinite.
[4] Для карт с оформленным кредитным лимитом (овердрафтом) и дополнительным (льготным) периодом - 1.5 %.
[5] Комиссия взимается за обслуживание любых дополнительных карт, привязанных к карте VISA Infinite.
[6] Для карт с оформленным кредитным лимитом (овердрафтом) и дополнительным (льготным) периодом - 1.5 %, min 2,500 драмов.
[7] Комиссия взимается за обслуживание дополнительных карт любого вида, привязанных к карте VISA Infinite.
[8] Комиссия взимается также за перевод денег с карточного счета карты VISA Infinite.
[9] Для карт с оформленным кредитным лимитом (овердрафтом) и дополнительным (льготным) периодом: драмы - 1%, инвалюта - 1%. Данная комиссия взимается также за перевод денег с карточного счета с оформленным кредитным лимитом (овердрафтом) и дополнительным (льготным) периодом.
[10] Комиссия взимается также за обслуживание любых дополнительных карт, привязанных к карте VISA Infinite.
[11] Комиссии включают в себя также и НДС.
[12] Кэшбэк предоставляется, если начисленная сумма превышает 5000 драмов или эквивалент в другой валюте, а максимальная сумма составляет 200 000 драмов или эквивалент в другой валюте.
[13] Для карт с оформленным кредитным лимитом (овердрафтом) и дополнительным (льготным) периодом -1 %.
[14] Для карт с оформленным кредитным лимитом (овердрафтом) и дополнительным (льготным) периодом -1.5%.
[15] Взимается только в случае, если в результате обжалования операции выясняется, что данная операция была проведена самим клиентом или вследствие нарушения им правил пользования картой.